Dieta owocowa

Betita

Dieta owocowa

Postautor: Betita » ndz sty 20, 2013 12:34 pm

Co myślicie o diecie owocowej? Czy ktoś już próbował tego sposobu? Ile można schudnąć?
Ja próbuje od dzisiaj. Chciałabym zrzucić parę kilo, a przy okazji dostarczyć organizmowi dużą dawkę witamin.
Moje śniadanie to sok ze świeżych pomarańczy i 2 jabłka :-)

Jak na razie nie czuję głodu ... Słyszałam, że jest taka dieta w która opiera się wyłącznie na spożywaniu warzyw i owoców w rożnej postaci duszonej, pieczonej, gotowanej. Daje niesamowite efekty, również zdrowotne. Osoba, która to wymyśliła jest lekarzem, więc dieta musi być bezpieczna .

Tago

Re: Dieta owocowa

Postautor: Tago » ndz lut 10, 2013 10:20 pm

Pewnie chodzi ci o dietę warzywno owocową dr Ewy Dąbrowskiej, jednak nie jest to dieta, która opiera się o same owoce.
Owoce występują w śladowych ilościach i są to tylko jabłka, grejpfruty, cytryny ewentualnie kiwi. Wyklucza się również warzywa strączkowe oraz ziemniaki, są zbyt odżywcze, co mogłoby zahamować proces oczyszczania organizmu, który jest głównym założeniem stosowanej diety. A więc, w diecie nie chodzi o "schudnięcie" (choć jest to nieuniknione jeśli spożywamy około 600 kalorii dziennie), lecz o oczyszczenie organizmu ze złogów i toksyn kumulujących się w nas przez lata.

Betita może warto byłoby zastosować powyższą dietę.
Jeśli chodzi ci o "dowitamizowanie" organizmu i poprawę swojego samopoczucia.
Więcej na temat diety warzywno owocowej było poruszane na tym wątku:
http://www.forum.zdrowe-odzywianie.com/forum75.html

ukziom

Postautor: ukziom » wt mar 18, 2014 9:48 am

Dieta bardzo pyszna :) owoce z jogurtem naturalnym mega dobre :)

Izka
Site Admin

Postautor: Izka » pn mar 24, 2014 11:47 am

Ukziom polecam zagłębić się w temat diety warzywno-owocowej. Jogurty jak i wszystkie produkty mleczne są tutaj przeciwwskazane.
- Nie chce pani znać stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odparła Weronika.
- Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

Paulo Coelho - Zapraszam na moją stronę http://www.skuteczneodzywianie.pl/

Smaug

Postautor: Smaug » śr mar 26, 2014 11:06 am

Hmmm, a jak to wygląda w przypadku grupy krwi "B"? Ponieważ jest wskazane aby jeść produkty nabiałowe. Ale nie ukrywam, owoce też uwielbiam.

Izka
Site Admin

Postautor: Izka » pt kwie 11, 2014 10:10 am

No cóż, albo rybka abo akwarium :-) Jeśli chcesz przejść na dietę warzywno-owocową musisz na jakiś czas zapomnieć o diecie dla grup krwi, gdyż jedna i druga się wzajemnie wyklucza :-)
- Nie chce pani znać stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odparła Weronika.
- Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

Paulo Coelho - Zapraszam na moją stronę http://www.skuteczneodzywianie.pl/

fanka14

Postautor: fanka14 » ndz kwie 13, 2014 1:06 pm

Na diecie warzywno-owocowej jestem raz w roku. To niesamowity zastrzyk energii.
Jest wiele ośrodków, gdzie pod okiem specjalisty można poddać się takiej kuracji odtruwającej. Właśnie zastanawiam się czy nie spędzić w ten sposób zbliżających się wakacji. Dieta i ruch to jest to :-) pełna odnowa biologiczna na cały rok.

Basienka

Postautor: Basienka » sob sty 17, 2015 6:33 pm

Dietę owocowo-warzywna wg Dr Ewy Dąbrowskiej bardzo polecam. w szczególności jej 1 faza oczyszczającą. To naprawdę dobre dla organizmu w takich czasach gdy wiekszość jedzenia jest z różnymi dodatkami. Ja po miesiącu takiej diety schudłam 4 kg. Potem przez kolejne 3 mce dołączyłam produkty białkowe i tez schudłam po ok. 2 kg na miesiąc.
---------------------

karola25

Postautor: karola25 » pn kwie 13, 2015 2:58 pm

Stosuje dietę owocową 3 dzień i nie jest za fajnie, organizm jest osłabiony, ale przez 2 dni schudłam ok. 2kg więc to mnie podtrzymuje na duchu ;)

SkuteczneDiety

Postautor: SkuteczneDiety » śr lut 24, 2016 5:50 pm

Owoce niewątpliwie powinny znajdować się w dużej ilości w naszym jadłospisie. Jednak ograniczając się tylko do nich ryzykujemy, że nie dostarczymy sobie wszystkich niezbędnych składników. Lepiej więc zastosować jedną z bardziej zrównoważonych diet.

Wróć do „Diety produktowe”