Waga

Nie wiesz w jaki sposób zaplanować dietę? Jakie ćwiczenia wybrać, aby osiągnąć wymarzony cel? Jak skutecznie schudnąć?... - jeśli tak, ten wątek jest dla ciebie
dzidkag1

Waga

Postautor: dzidkag1 » sob maja 19, 2012 1:19 pm

Mam problem aby zgubić wage , mam 158cm ważę 76kg i mam 56lat - jestem kobieta. Próbuje róznych sposobow i nie moge zrzucic kg,podpowiedz co mam zrobić. Bardzo lubie slodkie, ale moge sie bez nich obejsc. Jak się zdenerwuje szukam pomocy w jedzeniu i to mnie gubi.Pozdrawiam Dzidkag1

Pinka

Re: Waga

Postautor: Pinka » wt maja 22, 2012 11:10 pm

Jeśli możesz się bez nich obejść to je odstaw...
Słodycze nie są do niczego potrzebne i śmiało można je wyrzucić z naszego jadłospisu zastępując np. owocami.
Co do szukania pomocy w jedzeniu to nie rozumie ;)
Jedzenie pomaga Ci rozwiązać problemy?

Jeśli odpowiedź brzmi nie, to po co to robić?

fanka14

Postautor: fanka14 » ndz cze 17, 2012 2:57 pm

łatwiej mówić, niż zrobić... na pewno na początku będzie ciężko zrezygnować ze słodkości. Im częściej jemy słodycze tym większą mamy na nie ochotę. Wystarczy jednak przez miesiąc zrezygnować całkowicie ze słodyczy, a organizm przestanie się ich domagać. W chwilach słabości warto sięgać po słodkie owoce (teraz jest sezon, więc są one łatwo dostępne) lub bakalie. A już po miesiącu zauważymy znaczną różnicę.
Sama próbuje ograniczać słodkości, jednak czasem jest naprawdę ciężko, szczególnie w przypadku rodzinnych spotkań, czy małej czarnej z koleżanką. Żyjemy w społeczeństwie, gdzie odmowa znaczy nietakt. Mam nadzieję, że takie podejście niedługo się zmieni.

Kuba hugo

Postautor: Kuba hugo » śr lut 11, 2015 10:17 am

Jedynym naprawdę skutecznym sposobem na odchudzanie jest trwała zmiana stylu życia na zdrowy. Jeśli bardzo lubisz słodycze rób sobie raz w tygodniu wakacje i jedz to co lubisz. Jednak w pozostałe dni przestrzegaj diety myślę, że dużo łatwiej jest żyć ze świadomością, że mamy na co czekać niż diametralnie wyeliminować wszystko co lubimy. Takim sposobem łatwiej jest wytrwać w postanowieniu.

Wróć do „Porady dietetyczne - parę słów o mnie :-)”