Granice odchudzania, kiedy powiedzieć stop?

Nie wiesz w jaki sposób zaplanować dietę? Jakie ćwiczenia wybrać, aby osiągnąć wymarzony cel? Jak skutecznie schudnąć?... - jeśli tak, ten wątek jest dla ciebie
Izka
Site Admin

Granice odchudzania, kiedy powiedzieć stop?

Postautor: Izka » śr paź 03, 2012 10:54 am

Wiadomość napisana przez Bożenkę - za jej zgodą publikuję ją dla was :-)

########################

Witam serdecznie.
Mam na imię Bożena. Około 3 lat temu (mam 158 cm wzrostu) ważyłam 65 kg, stwierdziłam, że to zbyt wiele i zaczęłam dietę, w przeciągu okolu roku udało mi się schudnąć do Wagi 47,5 kg.

Aktualnie pracuję na zmiany i przyznam, popijałam sporo alkoholu z dietetyczną cola ale jednak. Myślę, że to się przyczyniło do wzrostu wagi. Myślę, że nie jest tak duży. Aktualnie ważę 49kg. Nie wiem tak na prawdę ile powinnam ważyć, mam trochę obsesje na tym punkcie, wiele osób z otoczenia, a szczególnie najbliższa rodzina mają dość mojej "ciągłej diety" .

Chciałabym schudnąć najlepiej do 45 kg chociaż ważąc 47,5kg czułam się dobrze.
Moje pytanie brzmi- jak?

Odżywiam się myślę zdrowo- nie jem słodyczy, niczego nie słodzę bo nie lubię, jedyne przekąski na które kiedyś sobie pozwalałam to od czasu do czasu paluszki, a tak to jestem nałogowcem orzechów, naturalnych absolutnie nie słodzonych.

Codziennie rano jem owsiankę (raz z bakaliami, a raz czystą na mleku 2%, później jakieś jabłko lub jogurt naturalny, obiad to coś w miarę zdrowego, staram się nie smażyć tylko dusić bądź piec chude mięso, do tego kasza, ryż lub makaron pełnoziarnisty. Kolacji aktualnie unikam, staram się nie jeść, jeśli już to marchewka bądź owoc.

Mam aktualnie pracę na 3 zmiany, ale na nocnych zmianach nie jem w ogóle, w dzień kiedy odsypiam zjadam posiłek dopiero po przebudzeniu a później przestrzegam wszelkich zasad jakie opisałam do tej pory. Przed nocną zmianą zjadam kolację, żeby przetrwać całą noc.

Niestety nie mam za dużo czasu na sport, kiedyś jeździłam na rowerze, może nie regularnie ale jednak, teraz mam kompletny brak na to czasu. Jest praca dom, praca dom i tak w kółko.

Moje pytanie - czy ma Pani jakąś radę jak zgubić chociaż 2kg? Może zauważyła Pani coś złego w moim odżywianiu, a przede wszystkim czy na prawdę przesadzam tak jak mówią inni? Czy mam prawidłową wagę. Panicznie boję się przytyć.
Będę wdzięczna za każdą radę.
Oczywiście zgadzam się na opublikowanie tego listu.

Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź,
Bożena
- Nie chce pani znać stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odparła Weronika.
- Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

Paulo Coelho - Zapraszam na moją stronę http://www.skuteczneodzywianie.pl/

Izka
Site Admin

Re: Bożena - granice odchudzania, kiedy powiedzieć stop?

Postautor: Izka » śr paź 03, 2012 11:08 am

Bożenko, wg wskaźnika BMI masz wagę prawidłową (19.6.)
Jeśli jednak nie jesteś zadowolona ze swojej figury powinnaś wprowadzić do swojego stylu życia więcej ruchu. Co pozwoli ci zarysować ładnie mięśnie i wymodelować sylwetkę, w taki sposób jaki chcesz.
Spróbuj odżywać się zdrowo, a więc nie zapominaj o regularnym spożywaniu posiłków, wprowadź do menu więcej warzyw i owoców, produktów pełnoziarnistych, unikaj przetworzonej żywności.
Możesz również założyć swój osobisty dziennik zdrowego żywienia w którym będziesz notować, co w danym dniu zjadłaś, ewentualne wpadki dietetyczne, jak i swoją aktywność fizyczną. Czasem popełniamy wiele grzeszków dietetycznych o których nawet nie zdajemy sobie sprawy. W twoim przypadku prawidłowe (zdrowe) odżywianie + aktywność fizyczna to podstawa sukcesu :-)
- Nie chce pani znać stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odparła Weronika.
- Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

Paulo Coelho - Zapraszam na moją stronę http://www.skuteczneodzywianie.pl/

Zofija

Re: Granice odchudzania, kiedy powiedzieć stop?

Postautor: Zofija » czw gru 04, 2014 1:37 pm

Zgadzam się z Izką. Musisz więcej się ruszać. Wróć do jazdy na rowerze, skoro już wcześniej to robiłaś. Możesz jeździć nim do pracy :D
Obrazek

Kuba hugo

Postautor: Kuba hugo » pn lut 16, 2015 4:20 pm

By się odrobinę doinformować polecam stronkę z dużą ilością artykułów na temat zdrowia.
www.favore.pl/baza-wiedzy/szukaj,odchud ... 9,,,0.html

oczneody

Postautor: oczneody » wt mar 10, 2015 10:36 pm

Co racja to racja. . . Więcej ruchu nie zaszkodzi nikomu.
Nawet tobie , trak tobie czytelniku.

oczneody

Postautor: oczneody » ndz mar 22, 2015 10:24 pm

:) dobra reklama, ale ja już wolę tymbarka jabłko-miętę

Jeich

Postautor: Jeich » sob paź 07, 2017 5:10 pm

Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie?
Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką?
Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić?
Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja.
Podejście, które o lata świetlne wyprzedza konkurencje
Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko
Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
który w ciągu tygodnia odmieni Twoje życie
Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało
Pokaż na co Cię stać i wejdź na www.igortreneronline.pl
55.jpg
55.jpg (216.69 KiB) Przejrzano 102 razy

Wróć do „Porady dietetyczne - parę słów o mnie :-)”