Problemy z zaparciami

Nie wiesz w jaki sposób zaplanować dietę? Jakie ćwiczenia wybrać, aby osiągnąć wymarzony cel? Jak skutecznie schudnąć?... - jeśli tak, ten wątek jest dla ciebie
ania105

Re: Problemy z zaparciami

Postautor: ania105 » czw lip 31, 2014 8:44 pm

znam ten problem, a w ciazy jak byłam to byla tragedia doslownie nic nie pomgalo

anosa

Postautor: anosa » czw sie 07, 2014 8:21 pm

przede wszystkim regularność i poprawa metabolizmu - to nam wpłynie na perystaltykę jelit i pozbędziemy się uciążliwego problemu :) Jak nie radzicie sobie sami warto sięgnąć po suplementy - byle mądrze dobrane i naturalne

Izka
Site Admin

Postautor: Izka » pt sie 08, 2014 3:20 pm

Regularne i pełnowartościowe posiłki, to podstawa.
Niestety zaparcia, to częsta przypadłość kobiet w ciąży (II i III trymestr) ze względu na zmiany hormonalne zachodzące w organizmie (wysokie stężenie progesteronu).

Warto unikać produktów mających właściwości zapierające tj. ryż biały, banany, borówki, gotowana marchew, gotowane jabłka czy czekolada.
- Nie chce pani znać stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odparła Weronika.
- Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

Paulo Coelho - Zapraszam na moją stronę http://www.skuteczneodzywianie.pl/

Patryko

Postautor: Patryko » ndz sty 25, 2015 3:39 pm

Zaparcia to problem powszechny, często bagatelizowany. Domowe sposoby i preparaty kupowane w aptece bez recepty mogą pomóc skutecznie go rozwiązać. Jednak najistotniejszym elementem leczenia zaparć jest zmiana diety na taką, która zawiera dużo błonnika.

Zaparcia to najczęściej wynik zbyt małej ilości ruchu oraz niewielkiej ilości błonnika i płynów dostarczanych organizmowi w codziennej diecie. Jeśli problem z zaparciem jest chwilowy, z powodzeniem możemy zastosować kilka domowych sposobów, które szybko zlikwidują problem.

W moim przypadku jedzenie gotowanych buraczków codziennie nawet w małych ilościach rozwiązuje problem.

kaienieczka12

Postautor: kaienieczka12 » pn mar 23, 2015 2:58 pm

Ja radzę zmiejszyć ilość spożywanego nabiału :)
I rano pijać wodę z cytryną. To naprawdę pozwala odczuć ulgę :)

marianka61

Postautor: marianka61 » pn kwie 27, 2015 2:02 pm

Ja z kolei polecam Yerba matę. Tylko najlepiej kupić ziołową, ponieważ taka najlepiej pomaga na zaparcia. Jeszcze jedno, mała ilość nie pomaga, przynajmniej zauważyłam po sobie. Trzeba nasypać 90% szklanki yerby, zalać ciepłą wodą i taki mocny (bardzo mocny) przesącz wypić. U mnie wystarczyły dwa łyki.
Rządy nie uczą się niczego. Tylko ludzie się uczą.

Wróć do „Porady dietetyczne - parę słów o mnie :-)”