Plastry anty, bolerioza, 12 kg do przodu w ciągu roku...

Nie wiesz w jaki sposób zaplanować dietę? Jakie ćwiczenia wybrać, aby osiągnąć wymarzony cel? Jak skutecznie schudnąć?... - jeśli tak, ten wątek jest dla ciebie
kubisia17

Plastry anty, bolerioza, 12 kg do przodu w ciągu roku...

Postautor: kubisia17 » śr lut 20, 2013 8:36 am

WITAM. w ciągu ostatniego roku przytyłam 12 kg, zbiegło sie to w czasie ze stosowaniem platrów antykoncepcyjnych. Ważę dziś 67 kg (24 lata, 167 cm wzrostu).leczę się na boreliozę od 7 miesięcy (tyję od roku), przyjmuję 3 antybiotyki 2 razy dziennie i suplementy, typu magnez, żelazo itp. codziennie piję bardzo dużo wody i zielonej herbaty. Zbadałam tarczycę i wszystko z nią w porządku, z badań jedynie poziom prolaktyny był niewiele zawyżony (przy normie 1.9 mój wynik wynosił 2.19, chorowałam na
wtórny brak miesiączki) i poziom kortyzolu był na górnej granicy. Miesiąc temu odstawiłam plastry antykoncepcyjne i od tamtej pory waga stanęła w miejscu (na szczęście przestała wzrastać). Przyjmowanie leków wymusza na mnie stosowanie diety przeciwgrzybiczej, zero słodyczy, minimum owoców - głównie jabłka, mój dzienny jadłospis wygląda mniej więcej tak: śniadanie: 2 kromki chrupkiego pieczywa z ziarnami + liść sałaty + 2 plastry szynki/białego chudego sera + jajko + pomidor + ogórek, II śniadanie: jogurt naturalny/kefir 250g, warzywa,
obiad: jajecznica z 4 białek i jednego jajka + kromka chleba chrupkiego/ zupa krem z warzyw z naturalnym jogurtem/ mięso drobiowe gotowane na parze z warzywami, podwieczorek: jak II śniadanie, kolacja: jajecznica/ duży jogurt naturalny 400g/ serek wiejski z ogórkiem/ kromka chleba chrupkiego z warzywami i szynka/2 jaja na miękko. Posiłki spożywam regularnie o 8, 11, 14, 17 i 19. Między posiłkami piję dużo, żeby dobrze filtrować nerki. Czasami jadam również chleb razowy żytni na zakwasie bez drożdży. nie ćwiczę regularnie, ale staram się dużo chodzić, czasami jeżdżę na rowerku stacjonarnym. Moja waga ani drgnie, na szczęście już nie rośnie ale boję się, że znowu zacznie. Bardzo proszę o jakąś konkretną poradę (nie stać mnie na wizytę u dietetyka), może jakie badania powinnam jeszcze zrobić, jak trochę urozmaicić dietę, czy są w niej jakieś nieprawidłowości, dlaczego ciągle mam wzdęcia mimo zażywania probiotyków. dodam, że właśnie najwięcej przytyłam w brzuchu.Do tego mam straszne zaparcia i wzdęcia. nawet rano na czczo:( Czy to może przez ten antybiotyk i to że zniszczył mi florę bakteryjną w jelitach?
proszę o radę, chciałabym zacząć odchudzanie jednak w ogóle nie wiem jak...:(

wwwik

Re: Plastry anty, bolerioza, 12 kg do przodu w ciągu roku...

Postautor: wwwik » pt lut 22, 2013 2:47 pm

bierzesz przy antybiotykoterapii jakieś probiotyki, omega3 itp?

kubisia17

Postautor: kubisia17 » pt lut 22, 2013 6:35 pm

tak, biorę probiotyki i całą gamę sumplementów... Najgorsze jest, że teraz kiedy odstawiłam plastry co prawda nie tyję ale za nic nie mogę schudnąć...:(

Betita

Postautor: Betita » pt lut 22, 2013 7:38 pm

kubisia17 tak sobie patrze na twoje menu i nie wierze, że przy takim odżywianiu tyjesz :shock:
Twoja dzienna ilość przyjmowanych kalorii to około 1200-1500, nie jesz słodyczy i produktów typu fast food ... jeśli do tego faktycznie uprawiasz sport, to tym bardziej jestem w szoku hmm...
na pewno nie masz problemów z tarczycą? czy poziom tsh, t3, t4 masz w normie?

kubisia17

Postautor: kubisia17 » sob lut 23, 2013 2:45 pm

Hej, doskonale sobie zdaję sprawę ile kalorii jem bo miałam wprawę w przeliczaniu tego typu rzeczy... Sprawdzałam tarczycę i ona jest w porządku, jednak napewno mam zaburzenia hormonalne bo nie mam okresu bez antykoncepcji. Cały czas zachodzę w głowę co się takiego zadziało w moim organiźmie że zaczęłam tyć, nigdy wcześniej tak nie było żebym tyła przestrzegając rygorystycznie diety. Byłam u dietetyka i w zasadzie to też nieiwiele pomogło, kiedyś zrobiłam eksperyment że nie zjadłam kolacji i generalnie bardzo mało w ciągu dnia i mimo to następonego dnia było 0.5 kg do przodu. niemoc totalna. w ogóle cierpię na straszne wzdęcia, ostatnio na usg brzucha babeczka powiedziała mi że jestem niesamowicie zagazowana... może za mało jem, nie wiem juz sama gdzie szukać przyczyny, dodatkowo odkąd zaczęłam się leczyć na boleriozę mam cellulit, którego do tej pory nie miałam... co robić juz z tym?

wwwik

Postautor: wwwik » sob lut 23, 2013 9:46 pm

A może rozregulowałaś gospodarkę hormonalną antykoncepcją?
Na Twoim miejscu poszukałbym DOBREGO specjalisty(pewnie nie będzie łatwo ale może znajdziesz kogoś kto będzie w stanie pociągnąć tak długo diagnostykę by stwierdzić co Ci dolega)

Do głowy przychodzi mi jeszcze jedna rzecz - candida, robiłaś jakieś badania w kierunku grzybicy? Przy łykaniu antybiotyków może to jest Twoim problemem...?

kubisia17

Postautor: kubisia17 » pt mar 15, 2013 1:37 pm

hej, tak robiłam badania na candidię i jest pozytywny niestety:( biorę leki przeciwgrzybicze, ale niewiele pomagają. a to od tego też można przytyć?

elen44

Postautor: elen44 » wt mar 26, 2013 12:40 pm

przy grzybicy na pewno musisz uważać na przestrzeganie odpowiedniej diety i to już nie tylko dla figury, lecz dla zdrowia.
I... TUTAJ SAME TABLETKI NIE POMOGĄ !
1. zero cukru i to nie tylko tego który widzimy gołym okiem - cukier kryje się w wielu produktach np. ketchup, majonez itp.
2. zero produktów przetworzonych - chemicznych
3. zero alkoholu
4. zero produktów mącznych ( pieczywo. makarony itp.)
5. niestety również zero owoców, które kryją w sobie sporo cukru

Myślę, że takie ograniczenia żywieniowe spowodują również utratę wagi.

Monikaania80

Postautor: Monikaania80 » ndz sie 10, 2014 2:30 pm

wwwik pisze:bierzesz przy antybiotykoterapii jakieś probiotyki, omega3 itp?

a czy kwasy omega 3 pomagają w odchudzaniu?

Betita

Postautor: Betita » wt sie 12, 2014 7:28 pm

Myślę, że poniższe badania odpowiedzą na twoje pytanie odnośnie wpływu tłuszczy omega-3 na odchudzanie.

"Amerykański zespół naukowców przeprowadził badania z udziałem 128 uczestników. Były to osoby z nadwagą lub otyłością, prowadzące niezdrowy tryb życia. Wśród badanych byli zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Uczestników podzielono na dwie grupy, z których pierwsza przyjmowała dziennie 5 kapsułek kwasów omega-3, a druga 5 kapsułek placebo. Badanie trwało pół roku, a w tym czasie uczestnicy ćwiczyli regularnie zgodnie z ustalonym programem (20-30 min ćwiczeń siłowych 2 razy w tygodniu oraz 150 min ćwiczeń dotleniających tygodniowo). Do końca eksperymentu dotrwało tylko 81 osób.

Wnioski z eksperymentu
Po pół roku eksperymentu nie zauważono istotnej statystycznie różnicy między osobami, które przyjmowały kwasy omega-3, a uczestnikami przyjmującymi placebo. Pierwsza grupa straciła na wadze średnio 5,2 kg, a druga 5,8 kg. Oznacza to, że przyjmowanie suplementów diety na bazie tłuszczów rybich nie przyspiesza chudnięcia, a co za tym idzie dieta i aktywność fizyczna w zupełności wystarczą. Należy jednak pamiętać o innych korzyściach płynących ze stosowania tych suplementów. Kwasy omega-3 obniżają poziom cholesterolu, zwiększają wrażliwość na insulinę oraz obniżają ciśnienie. Są to wystarczające powody do ich stosowania, szczególnie u osób z nadwagą."

źródło: portal.abczdrowie.pl

Wróć do „Porady dietetyczne - parę słów o mnie :-)”