Idealna waga?

Nie wiesz w jaki sposób zaplanować dietę? Jakie ćwiczenia wybrać, aby osiągnąć wymarzony cel? Jak skutecznie schudnąć?... - jeśli tak, ten wątek jest dla ciebie
elen44

Idealna waga?

Postautor: elen44 » ndz maja 06, 2012 5:36 pm

Witam!
Twoja stronę znalazłam przez przypadek w internecie, bo szukałam materiałów o odchudzaniu. Chciałabym napisać cos o sobie. Mam 34 lata,162 cm wzrostu, dwójkę dzieci, męża i mieszkam od 7 lat w Londynie. Zawsze ważyłam 58,do 60 kilo, ale gdy wyjechałam do Londynu moja waga trochę poszła w górę. Po urodzeniu pierwszego dziecka bardzo przytyłam, i miałam problem by schudnąć, potem schudłam w długim okresie czasu 10 kilo, i ważyłam 64 kilo, ale znowu zaszłam w ciąże, i przytyłam. Jednak z drugim dzieckiem nie przytyłam tak dużo jak poprzednio ćwiczyłam w ciąży.

Od 15 lutego przeszłam na zdrowa dietę, zrezygnowałam całkowicie ze słodyczy, lodów, przekąsek słonych, słodzonych napojów, soków, jogurtów słodkich, białego chleba, parówek. Staram się jeść regularnie co 3 godziny piec posiłków dziennie. Przed śniadaniem pije łyżeczkę octu jabłkowego na szklanką wody. Śniadanie jem o 8:30, na śniadanie jem musli 3 łyżki, z rodzynkami, orzechami, i otrębami pszennymi, i ziarnami z dyni i słonecznika. Na lunch jem trzy kromki chleba razowego z serkiem wiejskim i pomidorem, pije czerwona herbatę, a w międzyczasie w ciągu dnia tez zielona. Na śniadanie jeden dzień jem musli a na drugi trzy kromki chleba toastowego z pełnej maki z ziarnami, plus dżem mało słodzony, lub powidło śliwkowe i kawa inka. Na lunch jem tez chlebaki waza5,lub 6 ze serkiem górski, lub z wędlina. Pije dużo wody mineralnej niegazowanej. Potem 3 godziny po lunchu jem, jogurt naturalny z otrębami lub chleb razowy, jabłko, banan. Na obiad zazwyczaj robię to na co mam ochotę, oczywiście zero fast foodów, jak najmniej smażonego, dużo zup gotuje, zamiast śmietany, daje jogurt naturalny. Robię tez warzywa na parze, kurczaki to tylko pieczone, czasem rybę .W soboty mój maź czasem zrobi domowa pizze, wiec się skuszę:) Na kolacje tez jem lekkie chlebki, lub sałatkę owocowa, czasem budyń.

Ćwiczę tez codziennie, 45 minut cardio, wiec są to ćwiczenia wyciskające pot, po których czuje się świetnie!!! Chciałam napisać ze od tego czasu od 15 lutego schudłam 4 kilo, z obwodu brzucha schudłam aż 11 cm!!:))Chciałam się ciebie zapytać ile powinnam ważyć, jak jeszcze urozmaicić moja dietę?! i jaki sport uprawiać. Z dwójka dzieci nie mam wiele czasu dla siebie, dużo chodzę z wózkiem w którym mam dwójkę dzieci, wiec jest ciężki. Staram się więcej chodzić niż jeździć autobusem, chyba ze już muszę. Mam budowę gruszki i bardzo ciężko mi schudnąć z ud i pośladków. Bardzo lubię ten temat o zdrowym życiu, o sportach, zdrowym jedzeniu. Bardzo czekam na odpowiedz od ciebie:) pozdrawiam Elen

Izka
Site Admin

Re: Elen - idealna waga?

Postautor: Izka » śr maja 23, 2012 10:03 am

Elen widzę po sobie, że nie ma idealnego wskaźnika prawidłowej wagi, tłuszcz na naszym ciele rozkłada się nierównomiernie i jest zależny od predyspozycji danej osoby.

Będąc w liceum nie do końca była zadowolona ze swojego ciała. Zawsze chciałam mieć taką figurę modelki, jak moja koleżanka - miałyśmy taki sam wzrost, jednak jeśli chodzi o wagę, to ja górowałam.

W okresie studiów udało mi się w końcu osiągnąć zamierzony cel, moja waga pokazywała 56 kg - cel został osiągnięty.
Czy byłam zadowolona z mojej sylwetki? - właściwie nie do końca.
Mimo to, że moja waga była w obecnej chwili taka sama, jak koleżanki z liceum niestety na bioderkach i brzuszku rysowało się parę fałdek zbędnego tłuszczyku.

... morał jest taki - nie patrzmy ślepo na wagę, zwróćmy uwagę na idealną figurę, jaką chcemy osiągnąć. Nikt z nas nie ma takiej samej sylwetki, różnimy się pod wieloma względami, dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem będą pomiary taśmą centymetrową w strategicznych miejscach :-) niż codzienne wskakiwanie na wagę :-)
- Nie chce pani znać stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odparła Weronika.
- Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

Paulo Coelho - Zapraszam na moją stronę http://www.skuteczneodzywianie.pl/

fanka14

Postautor: fanka14 » ndz cze 17, 2012 3:09 pm

Elen44, aby obliczyć prawidłową wagę wg. WHO wystarczy posłużyć się wskaźnikiem BMI- kalkulatory dostępne na większości stron o tematyce dietetycznej.

Twój wzrost: 162 cm
Waga: 60 kg

Wskaźnik BMI wynosi 22.9.
Brawo! Masz idealną masę ciała.

hm... więc jest tak jak pisze Izka, wskaźnik BMI nie zawsze pokazuje prawdę :-) - są to pewnie jakieś ogólne normy.

Betita

Postautor: Betita » ndz cze 17, 2012 4:29 pm

Moje BMI też jest prawidłowe, ale mam parę punktów strategicznych nad, którymi pracuję :-)

fanka14

Postautor: fanka14 » ndz cze 17, 2012 4:30 pm

a kto ich nie ma :D u mnie brzuch, uda, pośladki heheh

elen44

Postautor: elen44 » ndz cze 17, 2012 5:27 pm

U mnie podobnie :-) BUP

Wydaje mi się, że najlepszym wyznacznikiem jest taśma centymetrowa :-)

Zofija

Re: Idealna waga?

Postautor: Zofija » wt paź 28, 2014 12:41 pm

Zgadzam się. Pomimo, że codziennie się ważę, to raz w tygodniu mierzę obwód ud, pośladków , brzucha i talii.

fanka14

Postautor: fanka14 » czw paź 30, 2014 8:07 pm

Ja też uważam, że najlepszym wyznacznikiem jest taśma centymetrowa, choć dość często również wskakuję na wagę dla kontroli, a co :P trzeba sobie poprawić humor, choć częściej jest :-( No ale jak się ma słabą wolę i na dodatek jeszcze się nie ćwiczy, to tak to wygląda - cudów nie będzie :-)

Mariolka

Postautor: Mariolka » pt paź 31, 2014 9:18 am

Wiadomo, że nawet kiedy optycznie chudniemy waga może się zwiększać, ze względu na przyrost masy mięśniowej. Dlatego warto zarówno się ważyć i mierzyć ;)

fanka14

Postautor: fanka14 » pt paź 31, 2014 2:48 pm

Tylko pamiętajcie nie warto ważyć i mierzyć się codziennie, bo można zwariować :-) Myślę, że dobrym wyznacznikiem jest kontrola raz na miesiąc. A wy jak myślicie?

Wróć do „Porady dietetyczne - parę słów o mnie :-)”