Idealna waga?

Nie wiesz w jaki sposób zaplanować dietę? Jakie ćwiczenia wybrać, aby osiągnąć wymarzony cel? Jak skutecznie schudnąć?... - jeśli tak, ten wątek jest dla ciebie
WERONlKA

Re: Idealna waga?

Postautor: WERONlKA » pt mar 25, 2016 3:05 am

Czasem ciężko wytrzymać i nie kontrolować wszystkiego co do centymetra, ale rzeczywiście, lepszym rozwiązaniem jest rzadsza kontrola. Sukcesy są wtedy znacznie bardziej widoczne co nas niezwykle motywuje :)

nowackaDor

Postautor: nowackaDor » czw kwie 14, 2016 10:01 am

potwierdzam, ważenie się każdego dnia to nie jest dobry pomysł:D ja waże się 2 razy w miesiącu... niestety wciąż nie mogę przytyć!

opt

Postautor: opt » czw sie 18, 2016 8:57 am

można raz w miesiącu rano i wieczorem, polecam i bez spiny :)

Niki44

Postautor: Niki44 » wt sie 23, 2016 1:04 pm

Mariolka pisze:Wiadomo, że nawet kiedy optycznie chudniemy waga może się zwiększać, ze względu na przyrost masy mięśniowej. Dlatego warto zarówno się ważyć i mierzyć ;)

Dobre słowa :) Sama waga nie jest wyznacznikiem tak naprawdę niczego.
Sama mam prawidłową wagę, prawidłowe BMI.. A jednak wciąż pracuję nad punktami, które idealne nie są;)
Rób to, w czym czujesz się dobrze :!:

kuba12

Postautor: kuba12 » wt lis 08, 2016 9:30 am

nie ma czegoś takiego jak idealna waga lol xd

skuteczna84

Postautor: skuteczna84 » pt lis 11, 2016 11:45 am

Zgadzam się z Kubą, że " nie ma czegoś takiego jak idealna waga", liczy się to jak wyglądamy. Ja już od dawna przestałam się ważyć, za to wagę zastąpiłam centymetrem, który daje dużo bardziej wiarygodne wyniki. Polecam pomiary rano, raz w miesiącu.

Zastanawiam się jak to jest faktycznie z tym BMI, niby waga prawidłowa wg tego wyznacznika, a jednak czeka mnie jeszcze troszkę pracy.
To samo tyczy się ilości spożywanych kalorii, ehhh gdybym tyle jadła co zalecają, to .... nawet nie chcę myśleć :-)

Hypgen

Postautor: Hypgen » pn lis 28, 2016 11:56 am

idealna waga dla każdego to coś innego, nie da rady tego uogólnić ;)

marcelinia18

Postautor: marcelinia18 » pn gru 05, 2016 1:55 pm

Dlatego trzeba się sugerować BMI - jest to bardzo miarodajna metoda i wzór do określenia, czy nasza waga jest adekwatna do naszego wzrostu.

NaturalnaSpizarnia

Postautor: NaturalnaSpizarnia » śr mar 15, 2017 10:39 am

Idealna waga to moim zdaniem taka w której czujemy się ze sobą dobrze, nie nazbyt lekko i nie przesadnie ociężale. Wbrew pozorom do idealnej wagi dochodzi sie latami i trudno jest ją uzyskać od tak sobie.

chcebycchuda

Postautor: chcebycchuda » śr mar 22, 2017 12:12 am

Ja ze swojego doświadczenia wiem jak ciężko jest dojść do wagi która będzie nam odpowiadała. Kosztowało mnie to wiele wysiłku aby osiągnąć pożądane efekty. Osobiście nie polecam nie kierować się wskaźnikiem BMI. Wiem to po sobie, stosowałam dietę oraz ciężkie ćwiczenia. Mimo że wskaźnik BMI miałam zbyt wysoki to sylwetkę osiągnęłam dobrą. Po prostu przybyło mi mięśni, miałam zarys "kaloryfera" na brzuchy. Mięśnie są cięższe od tłuszczyku więc pewnie stąd wzięło się to przekłamanie. Mogę wstawić zdjęcia mojego brzucha i możecie sami ocenić czy mam nadwagę czy nie, według wskazówek BMI przydałoby mi się jeszcze schudnąć.

Wróć do „Porady dietetyczne - parę słów o mnie :-)”