trening cardio prosze o porade

Nie jesteś sam!- wątek dla osób potrzebujących wsparcia
Razem łatwiej osiągnąć zamierzony cel
tadeusz_tadek

trening cardio prosze o porade

Postautor: tadeusz_tadek » śr kwie 19, 2017 10:26 am

Witam Mam 51 lat, kilkanascie kilo nadwagi, problemy z choleresterolem i przez to wszystko jestem w podwyzszeonej grupie ryzyka zawału. Mój ojciec zmarl na zawał i jego dwóch braci tez. Za namową zony ale i z własnej woli chciałbym zmniejszyc ryzyko zachorowaina. Słyszałem wiele dobrego o treningu cardio, że jest dobry dla ośób z nadwagą i pomaga schudnac. Wiem ze są rózne rodzaje tego treningu i nie wiem który dla siebie wybrać. Prosze o doradzenie jak cwiczyc zeby poprawic prace serca i schudnac

Ania_ABCfitness

Re: trening cardio prosze o porade

Postautor: Ania_ABCfitness » wt kwie 25, 2017 2:27 pm

Witaj, bardzo dobry trop. Trening cardio jest zalecany właśnie dla osób takich jak Ty, gdyż jednym z jego głównych celów jest poprawa wydolności serca. Oprócz tego wspiera układy krążenia i oddechowy oraz skutecznie pomaga schudnąć. Stanowi profilaktykę nie tylko chorób serca, ale też cukrzycy, miażdżycy czy nadciśnienia. To jeszcze nie wszystko - poprzez dotlenianie organizmu wpływa pozytywnie na samopoczucie :) Masz rację, możliwości przeprowadzenia treningu cardio jest wiele, najczęściej wykorzystuje się do niego któreś z urządzeń fitness. Dla Ciebie proponuję na przykład rower stacjonarny - przyczyni się do płynnego i efektywnego treningu bez nadmiernego obciążania stawów. Możesz zakupić taki sprzęt na użytek własny i korzystać w dowolnym czasie bez wychodzenia z domu.
Ekspert sklepu ABCfitness
http://www.abcfitness.pl

tadeusz_tadek

Postautor: tadeusz_tadek » śr kwie 26, 2017 7:46 am

Szczerze mówiac tez myślałem o rowerze bo pojawia sie we wszystkich artykułach o cardio. Czy ma znaczenie jaki kupie czy na kazdym da sie tak samo cwiczyc? I jak czesto trzeba cwiczyc zeby schudnac?

Ania_ABCfitness

Postautor: Ania_ABCfitness » czw maja 04, 2017 9:54 am

Jeżeli chodzi o częstotliwość ćwiczeń, wystarczające będzie już 20-30 minut kilka razy w tygodniu. Rozpocznij od krótkiego i spokojnego treningu i z czasem, gdy przyzwyczaisz już organizm do wysiłku, zwiększaj jego intensywność. Co do konkretnego modelu, najlepiej wybrać taki, który posiada szeroką rozpiętość ustawień - wtedy z łatwością można dostosować trening do swojej aktualnej formy. Koniecznie powinien być wyposażony w czujnik pulsu, który znacznie ułatwia trening cardio przez stałe monitorowanie tętna. Odpowiedni będzie na przykład Sapphire SG-922B Ultimate. To solidny i komfortowy model z elektromagnetyczną regulacją oporu i sensorami pulsu, o których wspomniałam. Antypoślizgowe pedały oraz regulowane w pionie i poziomie siodełko dodatkowo podnosi komfort użytkowania. W razie pytań, napisz - chętnie pomogę i doradzę :)
Ekspert sklepu ABCfitness
http://www.abcfitness.pl

Wróć do „Grupa wsparcia”