Mój cel - 5 kg mniej

Nie jesteś sam!- wątek dla osób potrzebujących wsparcia
Razem łatwiej osiągnąć zamierzony cel
Betita

Mój cel - 5 kg mniej

Postautor: Betita » śr maja 23, 2012 9:37 am

Cześć dziewczyny :-)
Lato zbliża się wielkimi krokami, a ja zauważyłam w lustrze niepotrzebne fałdki tłuszczu, szczególnie w okolicach brzucha :-( muszę stracić parę centymetrów, tak aby ładnie prezentować się w bikini, wyjazd już w sierpniu, a więc 2 miesiące intensywnego treningu, kto zaczyna ze mną?.

Mój plan na najbliższe 2 miesiące:
- zero słodyczy, ochotę na słodkie zastępuję sezonowymi owocami
- od dzisiaj jem regularnie 5-6 razy dziennie (małe porcje) - bez śniadania ani rusz
- ograniczam potrawy smażone - zaczynam gotować na parze, piec, dusić :-)
- do menu wprowadzam więcej warzyw
- w chwilach napadu głodu, jako przegryzkę sięgam po orzechy, migdały itp.
- piję minimum 1,5 litra wody dziennie

I na koniec liczę kalorię spożywanych posiłków - JEM TYLE ILE MOGĘ SPALIĆ !!!

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA
EHH z tym będzie ciężej, mało czasu i ciężko się zmotywować, zacznę od małych kroczków, na początek:
- szybki spacer ok. 1 godz. dziennie
- hula hop (30 min. dziennie) - kółeczko bardzo fajnie kształtuje mięśnie brzucha, pozwala się pozbyć boczków i zbędnych fałdek

Zastanawiam się nad bieganiem, co 2 dzień hm... myślę, że afekt byłby super :-) - niestety troszkę brak mi wytrwałości, co sezon zaczynam przygodę z bieganiem, jednak gdy osiągnę efekty w miarę zadowalające - przestaję.
Chcę, żeby tym razem było inaczej.

Dziewczyny! kto ze mną zaczyna? :-) - razem łatwiej osiągnąć cel ...

fanka14

Re: Mój cel - 5 kg mniej

Postautor: fanka14 » ndz cze 17, 2012 3:17 pm

Betita, ja się dołączam :-) mam parę kilo nadwagi do zrzucenia, a lato już niedługo :-) wiem wiem... jest późno, ale jak to mówią lepiej późno niż wcale ...

Moje wymiary:
wzrost: 164
waga: 65 kg
Wymiary: 90/80/100
Wskaźnik BMI: 22 (waga prawidłowa)

Mój cel:
Schudnąć 10 kg !
Idealne wymiary: 85/69/92

Betita, a ty od jakiej wagi startujesz?
Ostatnio zmieniony ndz cze 17, 2012 4:36 pm przez fanka14, łącznie zmieniany 2 razy.

Betita

Postautor: Betita » ndz cze 17, 2012 4:25 pm

Witam Fanka14 :-) we dwójkę zawsze raźniej, już myślałam, że nikt do mnie nie dołączy.
Moja walka już trwa prawie miesiąc udało mi się zrzucić 2 kg :-) jeszcze tylko 3 kg, a zaczynałam od wagi 56 kg.
Moje wymiary (obecne): 85/75/94
Nadal nie zmotywowałam się do biegania ;-( ostatnio mam dość napięty plan dnia.

Ale wiesz, hula hop działa cuda w bioderkach 2 cm mniej :D
Ostatnio zmieniony śr lip 18, 2012 11:57 am przez Betita, łącznie zmieniany 1 raz.

fanka14

Postautor: fanka14 » ndz cze 17, 2012 4:32 pm

hmm to ja też zaczynam przygodę z kółeczkiem, tylko gdzie ja go dostanę?
Pamiętam, że jako mała dziewczynka dość często na nim kręciłam, a później poszło w kąt i gdzieś się zapodziało...

kasia

Postautor: kasia » wt lip 17, 2012 6:43 am

Witam serdecznie ja też mam kilka kilogramów do pozbycia się tak około 3 kg, zaczynam jeść owsiankę na śniadanie, tylko moja zmorą jest jedzenie i podjadanie jak wrócę do domu po pracy, to cały czas bym coś jadła. Pomóżcie jak sobie z tym poradzić. Piję dużo wody 2l dziennie i jem owoce, warzywa słodycze wykluczyłam już 6 miesięcy temu, a waga raz w dół raz w górę waha się o 2 kg, nie wiem jak jest tego przyczyna. Ważę od 55,6 do 58 kg zależy którego dnia, wzrost 169 cm.

fanka14

Postautor: fanka14 » śr lip 18, 2012 10:31 am

Kasia, a może problem jest w nieregularnym jedzeniu posiłków?
Ja na przykład zauważyłam u siebie, że jeśli cały dzień jem mało (bo najzwyczajniej nie mam na to czasu) wieczorem dopada mnie wilczy apetyt i ochota na tuczące niezdrowe produkty.

Dziewczyny muszę się pochwalić swoim sukcesem :-) dzisiaj mierzyłam obwód bioderek i... sama nie mogę uwierzyć 2 cm mniej w bioderkach jupi :-)hula hop działa cuda ... no może nie tylko hula hop heheh

Betita

Postautor: Betita » śr lip 18, 2012 12:00 pm

dzisiaj pierwszy dzień kryzysu, zero motywacji do ruchu, czuję się zmęczona i mam ogromną ochotę na mega ciastko z kremem ehh
Jak pokonać kryzys... wiem, że jeśli teraz się złamie, to koniec z moją dietą, a sierpień już tuż... tuż...
chyba pooglądam motywujące zdjęcia :-)

Betita

Postautor: Betita » śr lip 18, 2012 12:04 pm

kasia pisze:Witam serdecznie ja też mam kilka kilogramów do pozbycia się tak około 3 kg, zaczynam jeść owsiankę na śniadanie, tylko moją zmorą jest jedzenie i podjadanie jak wrócę do domu po pracy, to cały czas bym coś jadła. A waga raz w dół raz w górę waha się o 2 kg, nie wiem jak jest tego przyczyna.

hmmm myślę, że to przyczyna wieczornego łakomstwa :-) wieczorem organizm nie jest już wstanie spalić kalorycznych dań, przez co odkładają się w formie zbędnych kilogramów.
Rada: rozkładać równomiernie posiłki w ciągu dnia, ostatni lekki posiłek około 2-3 godz. przed snem!

fanka14

Postautor: fanka14 » sob sie 04, 2012 9:11 am

jutro wyjeżdżam na wakacje, więc chwilowo zawieszam temat odchudzania :-) a od jutra pełny relaks, myślę, że zasłużony.
Za 2 tygodnie wracam do was, aby wspólne walczyć o piękną sylwetkę :-)

malwa_malwa

Postautor: malwa_malwa » śr kwie 02, 2014 11:12 am

ja również zabieram się za moje zbędne 5 kg. zdrowe, regularne posiłki, bieganie, hula hop i czekam na efekty ;)
carpe diem.

Wróć do „Grupa wsparcia”