Profilaktyka zdrowotna

Nie jesteś sam!- wątek dla osób potrzebujących wsparcia
Razem łatwiej osiągnąć zamierzony cel
Demeter

Profilaktyka zdrowotna

Postautor: Demeter » pn lis 24, 2014 12:02 pm

Witam, ostatnio miałam okazję spędzić trochę czasu w poczekalni u lekarza:) Zaciągnęłam facet, żeby zrobił badania na cholesterol, glukozę i inne (pisałam o tym w innym wątku). W każdym razie w zasadzie spotkać tam można było wyłącznie te urocze starsze panie;) i chorych ludzi - najczęściej przeziębionych. I tu narodziła się moja myśl: czy w dzisiejszych czasach ludzie nie leczą się już profilaktycznie, jak często Wy wykonujecie badania? Dbacie o swoje ciało i samopoczucie, ale czy dbacie o swoje zdrowie?

Zdeterminowana

Re: Profilaktyka zdrowotna

Postautor: Zdeterminowana » ndz gru 14, 2014 8:02 pm

wraz z mezem raz do roku robimy badania "przegladowe" i potem na zasadzie konkursu porównujemy wyniki:) Mozna sie posmiac chwile, ale takze wiemy na co powinnismy zwracac wieksza uwage

Demeter

Postautor: Demeter » pn gru 15, 2014 10:10 am

Ciekawy sposób ztym konkursem, tylko kto wygrywa - ten kto ma wyższe czy ten kto ma w normie?:) Ja to raz na rok staram się zrobić krew, mocz robię dużo częściej, bo ciągle mam coś z pęcherzem, dodatkowo robię cytologię i przynajmniej mam świadomość, że dbam o siebie jak mogę - nie tylko kupując nowe ciuchy czy chodząc na treningi.

bluro21

Postautor: bluro21 » pn gru 15, 2014 4:44 pm

Demeter pisze:Witam, ostatnio miałam okazję spędzić trochę czasu w poczekalni u lekarza:) Zaciągnęłam facet, żeby zrobił badania na cholesterol, glukozę i inne (pisałam o tym w innym wątku). W każdym razie w zasadzie spotkać tam można było wyłącznie te urocze starsze panie;) i chorych ludzi - najczęściej przeziębionych. I tu narodziła się moja myśl: czy w dzisiejszych czasach ludzie nie leczą się już profilaktycznie, jak często Wy wykonujecie badania? Dbacie o swoje ciało i samopoczucie, ale czy dbacie o swoje zdrowie?

Niestety prawda jest taka,że dopóty komuś cos nie dolega, to niczego nie potrzebuje. Przeciętny kowalski myśli ze zje jabłko raz na miesiąc i to mu wystarczy.

Demeter

Postautor: Demeter » śr gru 24, 2014 10:16 am

Masz rację, przeciętny Kowalski jest przeciętny dopóki coś nie zaistnieje, a potem nagle nasuwają się pytania"Dlaczego ja? itp.

Zdrowie to w zasadzie najważniejsze, co posiadamy, nie ma zdrowia, nie ma nic i nie można podejść do kasy w sklepie i poprosić o pół kilo zdrowia:( Dlatego ja dbam o siebie i swoich najbliższych. W mojej rodzinie było wiele różnych chorób i wiem, że mi zagrażają, dlatego lepiej chuchać na zimne!

Wesołych Świąt!

Zdeterminowana

Postautor: Zdeterminowana » pn sty 26, 2015 3:21 pm

Dobrym sposobem na wprowadzenie odpowiednich działań, czy to diety, trybu życia czy badań jest wykonanie testów genetycznych. Jak się określi podwyższone ryzyko do wystąpienia jakiejś choroby to można podjąć skuteczne kroki profilaktyczne. Na gwiazdkę dostałam taki test, początkowo się bałam go wykonać, ale dziś przyszedł wynik i względnie wszystko wygląda w porządku, tylko przy jednej pozycji jest coś nie tak:/ Ale w tym monogen life co robiłam powiedzieli, żebym nie panikowała i poszła z wynikiem do lekarza.

A póki co odnośnie mojej profilaktyki zdrowotnej od Nowego Roku - dieta zgodna z grupą krwi! Nie wiem czy długo pociągnę, ale na razie jest dobrze:) Polecam taką dietę.

marcelinia18

Postautor: marcelinia18 » pn gru 05, 2016 2:02 pm

Ja się staram też raz do roku robić najważniejsze badania, ale jak się czuję dobrze, to nie robię zbędnych badań. Akurat wiele objawów można samemu rozpoznać i wtedy się konsultować z lekarzami, kiedy to jest potrzebna.

dolly

Postautor: dolly » pt gru 30, 2016 12:22 pm

Oczywiście,ze tak. Raz w roku robię sobie badania. Warto jest zafundować sobie takie badania za kilkadziesiąt złotych. Na pewno od tego nie zbidniejecie a przynajmniej będziecie wiedziały czy wszystko jest w porządku
Kiedyś bardzo często łapałam anginy. Aktualnie już mi sie to nie zdarza ponieważ dbam o przyjmowanie witamin oraz mikroelementów.

salette

Postautor: salette » wt lut 21, 2017 6:37 pm

im więcej sportu tym lepiej. I należy kombinować, oczywiście zgodnie ze swoimi warunkami fizycznymi i kondycją powoli do przodu. I czy to kite surfing czy biegi, czy wspinaczka warto próbować nowych rzeczy

Wróć do „Grupa wsparcia”