jak osiagnac sukces w odchudzaniu

te duże i te małe
AnkaSkakanka

Re: jak osiagnac sukces w odchudzaniu

Postautor: AnkaSkakanka » śr mar 30, 2016 9:13 am

Ja boję się eksperymentować ze spalaczami itp., więc staram się przede wszystkim racjonalnie odżywiać. W wymyśleniu menu bardzo pomogły mi tabele kaloryczności. Nie mogę się doczekać wakacji, kiedy będę mogła pochwalić się efektami diety i ćwiczeń :)

banialuka

Postautor: banialuka » wt kwie 12, 2016 5:29 pm

Odpowiadając na pytanie: przede wszystkim mieć silną wolę, chęci i motywacje! Bez tego ani rusz! Najskuteczniejsza dieta to MŻ, do tego ćwiczenia i ruszanie 4 liter :P Można wspomagać się suplementami diety , ale one działają bardziej jak placebo, a w rzeczywistości nie odchudzają.

Dagga

Postautor: Dagga » ndz kwie 24, 2016 4:43 pm

To jest bardzo dobry pomysł, w ogóle porobienie sobie różnych badań przed odchudzaniem ma sens, bo przynajmniej możemy się dowiedzieć, co się z nami dzieje i w jaki sposób mamy się odchudzać. Tym bardziej, jak jest to darmowe. Ja schudłam dzięki diecie Montignaca, ale moja nadwaga była moją winą (zajadanie problemów, lenistwo itd.) i nie miałam na szczęście jeszcze większych problemów ze zdrowiem.

Kasiak

Postautor: Kasiak » wt sty 23, 2018 11:59 am

Ja wiele razy przechodziłam na dietę i z trudem chudłam maksymalnie z 2-3 kilo. W końcu okazało się, że mam problemy z tarczycą. Tak więc badania się oczywiście przydają. Polecam też zamiast brania przeróżnych diet z internetu czy rad od koleżanek jak ma się odchudzać po prostu pójść do dietetyka. On ułoży dietę pod was. Oczywiście trzymanie się takiej diety wcale nie jest takie łatwe. Trzeba zacząć dla siebie gotować, często co innego niż gotuje się rodzinie. Co wymaga więcej czasu. Trzeba też mniej więcej trzymać się pór posiłków, nie może być tak, że w pracy zapomina się jeść, albo, że wychodzi się bez śniadania. Każdy posiłek jest ważny i nie można ich opuszczać. Co do suplementów to mimo ich naprawdę dużej liczby, sama ich ilość w ofercie jakiejś apteki np https://www.nowafarmacja.pl/leki-suplem ... ie-i-dieta nie jest wcale uboga, to nie jestem do nich tak przekonana. Sama nie biorę żadnych suplementów chyba, że zalicza się do nich mikroskładniki takie jak magnez, który piję aby pozbyć się skurczów. Jakość ostatnio mnie często łapią. A i trzeba pamiętać, że dieta dużo nie da bez ćwiczeń. I aby w nich wytrwać i w diecie i w ćwiczeniach to trzeba mieć jakiś cel oraz silną wolę. Bo to wcale takie łatwe nie jest.
Ostatnio zmieniony pn sty 29, 2018 8:51 am przez Kasiak, łącznie zmieniany 1 raz.

Izka
Site Admin

Postautor: Izka » ndz sty 28, 2018 2:36 pm

Najważniejsze jest zacząć i nie szukać wymówek. Ruch i dieta to podstawa, które wzajemnie się uzupełniają. Jeśli wytrwamy 2 tygodnie to później już będzie z górki. Tyle podobno potrzeba czasu na pozytywne zmiany.

Tak jak pisze Kasiak, fajnie mieć jakąś motywację. Może cel do którego chcemy dążyć, byle niezbyt odległy,żebyśmy mogli zobaczyć szybko efekty.
Jeśli zbliża się lato i czas naszych wakacji, to dobrym motywatorem, będzie jak najlepszy wygląd na plaży.

I najważniejszy rzecz, jeśli choć raz zrezygnujemy z treningu, albo diety później o wiele łatwiej o kolejny raz. Taka jest już natura człowieka :-)was Trzymam za was wszystkich kciuki i sama jestem w tracie walki z moimi nadprogramowymi kg, które nawet nie wiem kiedy się pojawiły :-)
To tylko 3 kg a pogarsza samopoczucie :-)
- Nie chce pani znać stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odparła Weronika.
- Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

Paulo Coelho - Zapraszam na moją stronę http://www.skuteczneodzywianie.pl/

Wróć do „Wasze sukcesy w odchudzaniu”