Schudłem 20 kg

te duże i te małe
kogenx

Schudłem 20 kg

Postautor: kogenx » pn gru 31, 2012 4:38 pm

Udało mi się schudnąć 20 kg bez tych wszystkich diet cud. Teraz wiem, że wystarczy silna wola i konsekwencja w działaniu, a można osiągnąć wszytko. Ale może zacznę od początku. Od dziecka miałem problem z nadwagą, już w przedszkolu moja tusza była tematem kpin. Przez co moja samoocena znacząco spadła, a moje kontakty z rówieśnikami ograniczałem do minimum. W końcu kto by chciał być ciągle poniżany :-( W szkole średniej powiedziałam sobie dość. Zacząłem uprawiać sport, przez co udało mi się troszkę schudnąć. Jednak nadal miałem problem z tuszą. Jak tak teraz no to wszystko patrze z dystansu, widzę, że tak naprawdę nigdy nie starałem się schudnąć. Wtedy myślałem, że zrzucę parę kilo i będę mógł żyć jak dawniej. Niestety jakie było moje rozczarowanie, gdy kilogramy po zastosowanej diecie wracały z nawiązką, a ja stawałem się coraz szerszy. Aż w wieku 24 lat moja waga pokazywała 98 kg szok :shock: ale właśnie tak było.

Przełom w moim życiu nastąpił, gdy spotkałem na mojej drodze moją obecną dziewczynę heheeh już widzę te uśmieszki, gdy czytanie tego posta :-) no cóż kobieta jest najlepszą motywacją do dbania o siebie i tak też było ze mną :-)
Pewnie nie uwierzycie, ale poznaliśmy się się na siłowni. Ona wysportowana z czarującym uśmiechem a ja...
I tak zaczęła się na dobre moja walka z kilogramami.

Całkowicie zmieniłem sposób myślenia, zacząłem nie tylko ćwiczyć, ale także dbać o swoją prawidłową dietę. Oczywiście wiedziałem, że efekty nie przyjdą natychmiast, że trzeba dużo dużo czasu, aby odchudzić to grube d.... :P
Ale najważniejsze, że mi się udało. I nie stosowałam tu żadnych diet, po prostu zacząłem zdrowo się odżywiać. Wykluczyłem całkowicie z mojego menu słodycze, fast foody. Jadłem tyle, ile mogłem danego dnia spalić i jeszcze trochę :-)
Obecnie ważę 78 kg , zdrowy styl życia wszedł mi w krew, a kilogramy nie wracają.
Jeśli ktoś chce ze mną porozmawiać na ten temat... jeśli macie problem z wagą tak jak ja kiedyś... piszcie, chętnie podzielę się swoją wiedzą, a w grupie jest o wiele raźniej i łatwiej osiągnąć cel.

aronman

Re: Schudłem 20 kg

Postautor: aronman » czw mar 13, 2014 9:22 am

Gratuluje silnej woli :)

xman76

Postautor: xman76 » sob mar 15, 2014 12:42 pm

nono spoko, ja mousze zrzucuc ze 40kg, waze 120
prosze o podpowiedz

Tago

Postautor: Tago » pn mar 31, 2014 1:16 pm

Widzę, że post jest dość stary, ale może uda mi się pomóc :-) w przeciwieństwie do ciebie mam zupełnie odwrotny problem - nie mogę przytyć, więc może połączymy siły i wspólnie osiągniemy cel hehe

Na co dzień staram się jeść w miarę regularnie i raczej zdrowo, poza małymi wyskokami. Ostatnio nawet zacząłem liczyć kalorie, jednak mam problem, bo moje zapotrzebowanie kaloryczne jest dość wysokie i nie wiem jakie posiłki przygotowywać, aby je zaspokoić. Raczej nie jadam słodyczy, więc ta opcja odpada, chcę przytyć, ale zdrowo nie zapychając się pustymi kaloriami. Chyba będę musiał wybrać się do dobrego dietetyka.

Ale do rzeczy. Jeśli chcesz schudnąć musisz więcej się ruszać, a mniej jeść. Proste, prawda?
Nic nie ma w życiu za darmo. Tak samo jest z odchudzaniem. Stopniowo, a do celu i przede wszystkim nie podawać się drobnymi niepowodzeniami. Trzymam kciuki za wszystkie grubaski :-) życzę wam wytrwałości.

Izka
Site Admin

Postautor: Izka » pn mar 31, 2014 1:28 pm

A lato tuż tuż... więc kolejna motywacja, żeby na plaży wyglądać super :-)
Nawet jeśli macie dużą nadwagę i wiecie, że tak szybko nie osiągniecie wymarzonej wagi. Nie podawajcie się, w końcu kiedyś trzeba zacząć. Z rozmyślań i snucia planów wskazówka wagi nie pójdzie w dół. Korzystajcie z pięknej wiosennej pogody, spędzając czas aktywnie. Powodzenia.
- Nie chce pani znać stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odparła Weronika.
- Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

Paulo Coelho - Zapraszam na moją stronę http://www.skuteczneodzywianie.pl/

lucekkks

Postautor: lucekkks » śr kwie 23, 2014 8:12 pm

jestem pod wrażeniem :)

PhilipBlue

Postautor: PhilipBlue » pn gru 15, 2014 11:58 pm

Super, gratulacje ;)
Natura jest wszędzie taka sama.

aneczq77

Postautor: aneczq77 » czw lut 19, 2015 3:46 pm

To się nazywa silna wola. Gratulacje

malwi22

Postautor: malwi22 » pn wrz 07, 2015 4:05 pm

Ja schudłam 12 kg i jestem bardzo zadowolona :)

Wróć do „Wasze sukcesy w odchudzaniu”