Suplementacja omega 3 i DHA pod postacią tranu?

Zdrowe odżywianie to twoja pasja? Udało ci się znaleźć ciekawą informację, którą chcesz podzielić się z innymi? ... lub po prostu chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat zdrowego odżywiania? - ten wątek jest dla ciebie
banialuka

Suplementacja omega 3 i DHA pod postacią tranu?

Postautor: banialuka » śr lut 24, 2016 11:53 am

Skoro temat o zdrowym odżywianiu, to wydaje mi się, że zadaje pytanie w odpowiednim miejscu :)
Zacznę od tego, że nie cierpię ryb, owoców morza i wszystkiego co z nimi związane :/ Wiem, że niejedzenie ryb powoduje, że nie dostarczamy organizmowi kwasów omega 3 i DHA. Zastanawiam się nad uzupełnieniem codziennej diety w te składniki.
Podpowiedzcie czym najlepiej uzupełnić braki omega 3 i DHA? Dodam, że niespecjalnie mam ochotę na syntetyczne suplementy diety. Chodzi mi raczej o coś naturalnego. Czy polecacie tran?

karolina.wasilewska

Re: Suplementacja omega 3 i DHA pod postacią tranu?

Postautor: karolina.wasilewska » pn lut 29, 2016 1:25 am

banialuka pisze:Skoro temat o zdrowym odżywianiu, to wydaje mi się, że zadaje pytanie w odpowiednim miejscu :)
Zacznę od tego, że nie cierpię ryb, owoców morza i wszystkiego co z nimi związane :/ Wiem, że niejedzenie ryb powoduje, że nie dostarczamy organizmowi kwasów omega 3 i DHA. Zastanawiam się nad uzupełnieniem codziennej diety w te składniki.
Podpowiedzcie czym najlepiej uzupełnić braki omega 3 i DHA? Dodam, że niespecjalnie mam ochotę na syntetyczne suplementy diety. Chodzi mi raczej o coś naturalnego. Czy polecacie tran?

Jeśli chodzi o kwasy omega 3, ja bym postawiła na orzechy, migdały i pestki dyni.
Apropo supli, mogłabyś spróbować z alg. Nie zawierają zanieczyszczeń.

A tran? Ja zażywam regularnie. Ogólnie uważam, ze jest dość drogi, ale zdecydowanie warto go mieć pod ręką. W kapsułkach lub nie, zależy jak Ci w smaku podejdzie.

banialuka

Postautor: banialuka » śr mar 02, 2016 12:21 pm

A co sądzisz o tranie norweskim Gal? Cena najwyższa nie jest, a sądząc po ilości, jaką trzeba pić, to powinien na długo wystarczyć. Drogi to jest olej z kryla - widziałam do ostatnio w Rossmanie i cena 70-80zł

karmelowa77

Postautor: karmelowa77 » ndz lip 23, 2017 5:01 pm

Ja stosuję http://sklep.natural.pl/kwasy-omega-3/3 ... esiac.html zamiast tranu i jestem zadowolona

Wróć do „Ciekawostki, nowości o odżywianiu”