Kawa, pić czy nie?

Zdrowe odżywianie to twoja pasja? Udało ci się znaleźć ciekawą informację, którą chcesz podzielić się z innymi? ... lub po prostu chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat zdrowego odżywiania? - ten wątek jest dla ciebie
krystyna92

Re: Kawa, pić czy nie?

Postautor: krystyna92 » śr lut 03, 2016 4:25 pm

Jedynie inka lub zbożowa raz na jakiś czas. Zwykłej czarnej nie pijam, ponieważ dbam o zęby i nie chcę aby żółkły od kawy. :)
Pozdrawiam :)

kiss765

Postautor: kiss765 » czw lut 04, 2016 12:11 pm

W niedużych ilościach na pewno nie powinna zaszkodzić :) wszystko jest dla ludzi

danielqa44

Postautor: danielqa44 » pt lut 26, 2016 1:35 pm

To moja opinia, ale myślę, że z kawą jest jak ze wszystkim.
Jeżeli spożywamy coś w odpowiednich dawkach zazwyczaj działa to na korzyść naszego zdrowia... a co za dużo to nie zdrowo ;)

karolina.wasilewska

Postautor: karolina.wasilewska » pn lut 29, 2016 12:50 am

Hej, jestem tu nowa, więc witam wszystkich serdecznie,
uważam, kawa - jak wszystko - w nadmiarze może zaszkodzić i jeżeli teraz ktoś ewidentnie przegina z ilością, to powinien odstawić. Natomiast jeśli raz kiedyś lubię sobie wypić kawę albo chociaż raz dziennie, to nie widzę powodu, żeby odstawiać. Tak jak pisali przedmówcy - nie popadajmy w paranoje. Co do zębów, nie zauważyłam, żeby mi żółkły. Myję 2 razy dziennie i przy jednej kawie dziennie nie odnotowałam :).
Jeśli chodzi o zdrowotne aspekty związane z kawą, ja bym się zastanowiła nad piciem kawy mielonej zamiast rozpuszczalnej, która na pewno jest mniej "zdrowa".

NaturalnaSpizarnia

Postautor: NaturalnaSpizarnia » wt sie 22, 2017 11:40 am

Wypłukiwanie magnezu przez picie kawy to według najnowszych doniesień jeden z mitów oraz stereotyp, jak się do tego odniesiecie? Ja osobiście często sięgam po filiżankę kawy, natomiast jest to zbożowa, ewentualnie z dodatkiem mleka.

Kasiak

Postautor: Kasiak » czw wrz 14, 2017 1:56 pm

Ja nie mogłabym zrezygnować z kawy. Za bardzo ją lubię. I faktycznie barwniki jakie w niej występują mogą wpływać na kolor zębów. Ale ja bym się tym tak nie przejmowała, bo pijąc jedną kawę dziennie i dbając o zęby to raczej nie powinna ona wpływać na ich kolor. trzeba jeszcze pamiętać, że większość produktów w jakiś sposób wpływa na kolor zębów. W takim razie nie jedlibyśmy większości produktów. Kawa wcale nie jest taka niezdrowa jak nam się wydaje.

kindzia991

Postautor: kindzia991 » wt cze 12, 2018 10:53 am

Też bardzo lubię pić kawę i jakoś nie zwracałam na to aż tak dużą uwagę aż do tamtego tygodnia. Odwiedziłam gabinet dentystyczny http://www.kolodziejczykowie.pl/ i dentysta polecił pić jak najmniej kawy bo mam bardzo widoczne przebarwienia po niej. Zmartwiło mnie to.

avia

Postautor: avia » wt cze 19, 2018 12:43 pm

Zależy od stanu zdrowia i czy się jest wysoko czy niskocićnieniowcem, ale mit, że kawy wcale nie powinno się pić już chyba dawno został obalony. Nawet kiedyś czytałam o badaniach, z których wyszło, że kawa obniża prawdopodobieństwo występowania raka prostaty u facetów. No i jak się trzeba na szybko obudzić np. w długiej trasie, to też zdecydowanie lepiej kawę wypić, niż te pełne chemii energetyki. Ja lubię kawy, ale koniecznie białe, kiedyś nawet jak trenowałam, to sobie zastępowałam porcje białka kawą i piłam wysokobiałkową latte z acitvlab.

Wróć do „Ciekawostki, nowości o odżywianiu”