Alkohol w czasie diety

Zdrowe odżywianie to twoja pasja? Udało ci się znaleźć ciekawą informację, którą chcesz podzielić się z innymi? ... lub po prostu chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat zdrowego odżywiania? - ten wątek jest dla ciebie
Viva la vita

Alkohol w czasie diety

Postautor: Viva la vita » sob lip 28, 2012 11:35 am

Pijecie alkohol w czasie diety czy wtedy zupełnie z niego rezygnujecie? Co ciekawe, według badań 1 lampka czerwonego wina dziennie wypita do obiadu/kolacji nie tylko nam nie zaszkodzi, ale może pomóc. Czerwone wino zgodnie ze swoim kolorem świetnie działa na serce i układ krwionośny. Dodatkowo reguluje poziom cholesterolu we krwi, obniżając szkodliwy cholesterol LDL. Jeśli nie lubicie smaku czerwonego wina, jest na to sposób: wg dietetyków można go zastąpić innym alkoholem, podawanym oczywiście w odpowiednich proporcjach.

Betita

Re: Alkohol w czasie diety

Postautor: Betita » sob sie 04, 2012 8:37 am

hmmm niestety lampka czerwonego wina(125 ml) to, aż 85 kcal, a kto z nas skończy na jednej :P
ja postanowiłam całkowicie zrezygnować z alkoholu, a tym samym ze spotkań ze znajomymi - przynajmniej na okres stosowanej diety. Niestety spotkania towarzyskie nie tylko wiążą się z wypiciem lampki wina, ale nierzadko, także niezdrowymi przekąskami, więc lepiej nie kusić losu :-)
Viva la vita, a jakie wino wybrać? - żeby było najbardziej korzystne dla zdrowia?

kogenx

Postautor: kogenx » ndz gru 30, 2012 5:46 pm

hmmm chyba to zrobione w zaciszu swojego domu :-) i najlepiej mieć własne pole winorośli.
Sprawdzone źródło bez chemii.

SwojskaPiwniczka_pl

Postautor: SwojskaPiwniczka_pl » pt wrz 20, 2013 3:42 pm

Moim zdaniem alkohol podczas diety odpada,poniewaz wyrządza więcej szkód w naszym organizmie niż mogloby się wydawać,po prostu szkoda na to zdrowia.

Smaug

Postautor: Smaug » wt mar 25, 2014 11:09 am

A dlaczego? Nie odchudzam się, ale chcę się zdrowo odżywiać, więc raz w tygodniu dobre piwo z małego polskiego browaru chyba nie zaszkodzi? :)

Izka
Site Admin

Postautor: Izka » pn mar 31, 2014 1:48 pm

Smaug oczywiście wszytko dla ludzi, ale zgadzam się z Betitą. Na diecie najlepiej unikać alkoholu, gdyż nie tylko jest kaloryczny, ale także zaostrza apetyt, szczególnie piwo.
Choć lampa wina jeszcze nikomu nie zaszkodziła, jeśli wliczona jest w dzienne zapotrzebowanie kaloryczne.
No i jeszcze jeden warunek, jeśli skończy się na jednej lampce wina... :-)
- Nie chce pani znać stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odparła Weronika.
- Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

Paulo Coelho - Zapraszam na moją stronę http://www.skuteczneodzywianie.pl/

Goskaa

Postautor: Goskaa » śr kwie 02, 2014 1:55 pm

Alkohol powinien zostać odstawiony jako jeden z pierwszych punktów na naszej liście. Są to same, puste kalorie, które w żaden sposób nie wnoszą nic pozytywnego do naszego organizmu. Niestety...
Nic tak nie wpływa na ducha jak ciało.

Betita

Postautor: Betita » czw kwie 03, 2014 11:01 am

dobrze,że jestem abstynentką przynajmniej nic mnie nie kusi ;-)

Goskaa

Postautor: Goskaa » czw kwie 03, 2014 12:57 pm

#Betita brawo :) podziwiam, bo ja jestem typem osoby, która lubi się czasami odstresować kolorowymi drinkami :) chociaż nie jest to ani zdrowe fizycznie, ani psychicznie...
Nic tak nie wpływa na ducha jak ciało.

Betita

Postautor: Betita » pt kwie 04, 2014 10:01 am

na stres u mnie najbardziej sprawdza się sport, no i mała czarna z małym co nieco :-)

Wróć do „Ciekawostki, nowości o odżywianiu”