Wyciskarka - warto?

Zdrowe odżywianie to twoja pasja? Udało ci się znaleźć ciekawą informację, którą chcesz podzielić się z innymi? ... lub po prostu chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat zdrowego odżywiania? - ten wątek jest dla ciebie
Krosagro

Re: Wyciskarka - warto?

Postautor: Krosagro » wt wrz 29, 2015 11:10 pm

Soki będą raczej zdrowsze z sokowirówki, w porównaniu do tych, ze sklepu. :)

Polianna1

Postautor: Polianna1 » śr gru 02, 2015 1:42 pm

Ja mam sokowirówkę i też daje rade ;)

konst

Postautor: konst » pn gru 07, 2015 2:32 pm

Ja posiadam wyciskarkę BIOCHEF i jestem z niej bardzo zadowolona. Jest wydajna a soki są rewelacyjne. Preferuję wyciskarki z racji takiej, że sokowirówka jest mniej wydajna i soki z niej są mniej wartościowe.

k-asia

Postautor: k-asia » śr paź 19, 2016 2:09 pm

Polianna1 pisze:Ja mam sokowirówkę i też daje rade ;)

jasne, ze 'daje rade' ale traci sie mnostwo witamin w trakcie tworzenia soku. lepiej sprawic sobie wyciskarkę wolnoobrotową i miec pewność, ze skoro robi się soki samemu to są zdrowe i odzywcze ;)

k-asia

Postautor: k-asia » śr paź 19, 2016 2:11 pm

Krosagro pisze:Soki będą raczej zdrowsze z sokowirówki, w porównaniu do tych, ze sklepu. :)

oczywiscie ze beda zdrowsze, ale jeszcze zdrowsze są robione z wyciskarki.

k-asia

Postautor: k-asia » śr paź 19, 2016 2:18 pm

Janina pisze:Opłaca się w ogóle? Soki są super, ale jednak trochę drogo... www.terapiasokami.pl/wyciskarki-do-soku To prawda, że z sokowirówki soki są mniej zdrowe?

jak dla mnie to sokowirowka odpada, bo ten sok jest zwyczajnie podgrzany i witaminy sie ulatniaja. jesli wyciskarka to wolnoobrotowa evergreen. wydaje mi sie, ze skoro decydujemy się na soki w diecie to niech mają odpowiednią wartość, a nie tylko 'pół gwizdka'

Mistral
Kontaktowanie:

Postautor: Mistral » wt paź 25, 2016 11:51 pm

A nie lepiej kupować jednodniowe gotowe soki? Wydaje mi się że dzieląc koszty wyjdzie podobnie.

ania94.4

Postautor: ania94.4 » śr paź 26, 2016 9:42 am

Nie wydaje mi się, żeby można było porównać soki jednodniowe ze sklepu do tych robionych własnoręcznie w domu. Mimo iż napisane jest, że jednodniowe, nieprzetwarzane itd. to sok ze sklepu zawsze będzie miał odrobinę tej chemii. Cenowo też bardziej opłaca się samemu według mnie. Wydajesz raz na wyciskarkę i dokupujesz tylko owoce i warzywa które są bardzo tanie np. kiedy jest na konkretne sezon. Także polecam jednak zakup wyciskarki.
Pozdrawiam serdecznie :)
"Pokój bez książek to jak ciało bez duszy."

NaturalnaSpizarnia

Postautor: NaturalnaSpizarnia » śr mar 15, 2017 10:38 am

Zdecydowanie warto mieć w swoim domu dobra wyciskarkę do soków, raz że dzięki temu wiemy co pijemy i jest to 100% sok bez dodatku chemii, a dwa możemy przyrządzić dowolny sok, nawet te warzywne jeżeli najdzie nas taka ochota. Podstawa jest mieć tylko dobrej jakości wyciskarkę.

aliceee432

Postautor: aliceee432 » pn lis 13, 2017 2:05 pm

ja polecam, uwielbiam takie świeże soki, odkąd mam maszynę do tego nie kupuję już innych napojów (soków), zawsze robię sama :)

Wróć do „Ciekawostki, nowości o odżywianiu”