Wyciskarka - warto?

Zdrowe odżywianie to twoja pasja? Udało ci się znaleźć ciekawą informację, którą chcesz podzielić się z innymi? ... lub po prostu chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat zdrowego odżywiania? - ten wątek jest dla ciebie
Janina

Wyciskarka - warto?

Postautor: Janina » pt sie 29, 2014 1:57 pm

Opłaca się w ogóle? Soki są super, ale jednak trochę drogo... www.terapiasokami.pl/wyciskarki-do-soku To prawda, że z sokowirówki soki są mniej zdrowe?

Karolina377

Re: Wyciskarka - warto?

Postautor: Karolina377 » czw wrz 18, 2014 11:08 am

Ja uważam że lepsze są wyciskarki niż sokowirówki, bo przerobi i owoce i warzywa ( również twarde ) oraz ogólnie ma dużo funkcji, łatwa w obsłudze etc. PIje soki codziennie :)

Steff

Postautor: Steff » sob lis 22, 2014 9:33 pm

Ja mam wyciskarkę Sapir 1160K, tańszą wersją Huroma Hu-100. Wyciskarka jak za te pieniądze (ok. 460 zł plus przesyłka) to pozytywnie zaskakuje: ma mocny indukcyjny silnik, cicho pracuje (robiąc sok można swobodnie rozmawiać normalnym tonem, nie przekrzykując się), jest w miarę wydajna (pulpa jest naprawdę przyzwoicie sucha, choć nie zawsze „całkiem jak wiór” – to nie jest przecież dwuślimakowa wyciskarka typu Angel lecz pionowy compact gdzie nad wyciskaniem pracuje jeden ślimak, a nie dwa), radzi sobie dobrze z twardym, liściastym oraz rzecz jasna miękkim surowcem, szybko można w niej (podobnie jak w każdej innej pionowej droższej wyciskarce) zrobić mleko migdałowe. Przystawka do tofu bardzo fajna, i owszem.
Ostatnio zmieniony wt gru 16, 2014 6:22 pm przez Steff, łącznie zmieniany 1 raz.

Zofija

Postautor: Zofija » pt lis 28, 2014 9:32 am

Mój facet też się zastanawia nad zakupem wyciskarki albo sokowirówki. Teraz będę go przekonywać do wyciskarki :)

dzimi

Postautor: dzimi » czw gru 04, 2014 8:48 pm

ja mysle ze jak najbardiej warto. wystarczy przeliczyc ile placisz za "pseudosoki" ze sklepu. a ile kosztuja swieze warzywa czy owoce. czasami wychodzi kilkukrotnie taniej. a jak robie na przyklad mleko migdalowe to w ogole ulamek ceny niz za to co bym kupil w sklepie (w skladzie oczywiscie zagestniki i stabilizatory).

bluro21

Postautor: bluro21 » pn gru 15, 2014 5:27 pm

ja z kolei mam sokowirówkę i nei jestem przekonanym do wyciskarki. niby piszą ze zabija witaminy itd
Kiedyś przecież nie było wyciskarek i ludzi używali sokowirówek.
Nooooo dobraaaa, moze i były ale , nie były tak bardzo popularne.

sakiewkamarek

Postautor: sakiewkamarek » pn sty 05, 2015 1:33 pm

Idea jest jak najbardziej świetna, ale warto pomyśleć czy stać nas na picie takich soków, np. żeby zrobić jedną szklankę soku z pomarańczy trzeba ich zużyć i niekiedy 4 (teraz zimą niby nie jest to problem, jesteśmy nimi zalewani). Dlatego oprócz ceny sokowirówki czy wyciskarki obliczcie ile musicie musicie użyć danych warzyw czy owoców, żeby zrobić soczek:)

Sebucha

Postautor: Sebucha » sob sty 17, 2015 5:31 pm

Ja od czasu do czasu używam wyciskarki ręcznej. Trzeba się sporo namęczyć, żeby zrobić litr soku z pomarańczy. Jednak to dobrze... bo nie dość, że za chwilę spożywać będę świeży sok, to jest ręce trochę popracują nad jego przygotowaniem :)
Jesteśmy tym, co spożywamy.

adam25

Postautor: adam25 » pn mar 09, 2015 4:58 pm

Ja preferuje wyciskarkę ręczną.

malwi22

Postautor: malwi22 » śr wrz 09, 2015 9:09 am

Bardzo fajna sprawa :) Codziennie pic świeży soczek

Wróć do „Ciekawostki, nowości o odżywianiu”