Uwaga na oleje!

Zdrowe odżywianie to twoja pasja? Udało ci się znaleźć ciekawą informację, którą chcesz podzielić się z innymi? ... lub po prostu chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat zdrowego odżywiania? - ten wątek jest dla ciebie
Eowyn

Uwaga na oleje!

Postautor: Eowyn » wt wrz 09, 2014 2:11 pm

Ostatnio trafiłam na kilka artykułów o tym, jak niezdrowe sa oleje. To chyba odpowiedź na wielki bum na zdrowe żywienie i inne artykuły o tym, że są bardzo zdrowe - można się zakręcić :) W każdym razie już doszłam do tego jak jest: oleje są nawet bardzo zdrowe, ALE chyba żaden z takich, który pijemy/jemy.dodajemy do potraw :) jest tak jak ze wszystkim: są tam obrobione licznymi procesami, że wypłukują je ze zdrowotnych właściwości. Co więcej: tak przerabiają je, żeby były ładne i krystaliczne, że w ostatecznej zawartości butelki poza bezwartościowym olejem sa trujące kwasy.
Fajnie.
Dostało się też małym przzetwórniom. Może ich oleje nie mają kwasów, ale takie drogocenne omega-3 trzymają max 2 miesiące. Jak mieć pewność, że te 2 miesiące nie minęły? :/
Ostatnio te informacje czytałam na stronie, co ma hipokratesa w nazwie, ale nie dokładnie tak. Nie dam linka, bo nie pamiętam jak to leciało. Innym razem przy okazji domowej olejnicy - to łatwiej znaleźć, więc jak kogoś interesuje, może doczytać: terapiasokami.pl/prasa-do-oleju-oleum
A jak ktoś kupi, niech się podzieli wrażeniami ;)

medeis

Re: Uwaga na oleje!

Postautor: medeis » śr wrz 10, 2014 11:59 am

Dołączam sie do prośby, ciekawa jestem jak to się sprawuje, bo filmik zachęca!

Asteriusz

Postautor: Asteriusz » śr wrz 10, 2014 2:28 pm

Terapia sokami się sprawdza, ale nie wiem, jak z innymi metodami, olej oczywiście może być zdrowy, i co to za "trujące kwasy"?

moccatto

Postautor: moccatto » wt mar 22, 2016 2:32 pm

Prasa sprawdza się świetnie, ja ma i tłoczymy w domu. Na początku tłoczyliśmy tak raz a więcej trochę ale teraz już używamy codziennie :) JA kupowałam w Warszawie i oni mieli tam pokazowy model, więc przyniosła sobie pestki dyni i wycisnęliśmy testowy olej dla utwierdzenia poprawności zakupu :)

Wróć do „Ciekawostki, nowości o odżywianiu”