Płatki owsiane na pyszne śniadanie

fanka14

Płatki owsiane na pyszne śniadanie

Postautor: fanka14 » ndz cze 17, 2012 3:24 pm

Polecam na śniadanie płatki owsiane, są sycące, a odpowiednio przygotowane naprawdę pyszne :)

Ja robię je tak:
Płatki owsiane zalewam na noc gorącą wodą.
Do osobnej miseczki wsypuję bakalie (rodzynki, morele, orzechy itp.) zalewam je wrzątkiem i odstawiam do rana.
Rano do napęczniałych płatków owsianych wlewam około 100 ml gorącego mleka, dodaje bakalie, świeże owocowe (banan, truskawki, borówki itp.)

Po takim śniadanku długo nie odczuwam głodu. Pycha :-)

kogenx

Re: Płatki owsiane na pyszne śniadanie

Postautor: kogenx » pn gru 31, 2012 4:12 pm

Ja uwielbiam płatki owsiane (wcześniej zalane gorącą wodą) podawane z jogurtem naturalnym i sezonowymi owocami.
Z płatków można upiec pyszne ciasteczka owsiane, są sycące i zdrowe.

Goskaa

Postautor: Goskaa » czw kwie 03, 2014 1:21 pm

Dołączam się do miłośników płatków owsianych :) Kupuję te z lidla :) - niebieskie, bo żółte są dla mnie za duże i wchodzą między zęby ;)
W każdym razie,
zalewam wodą, dodaję owoce (najlepiej sezonowe, zimą - często z puszki) jagody, borówki, mango, melona, ananasa, jabłko, następnie posypuję cynamonem :)) takie śniadanie trzyma mnie spokojnie przez 3 h plus poprawia przemianę materii :)
Nic tak nie wpływa na ducha jak ciało.

Betita

Postautor: Betita » pt kwie 04, 2014 10:04 am

A ja kupuję te;

Obrazek
Moim zdaniem są najlepsze, a wytestowanym już wiele płatków owsianych różnych firm. Po wcześniejszym zalaniu wodą są mięciutkie I SMACZNE. Mój ulubiony przepis to płatki owsiane z sezonowymi owocami polane jogurtem naturalnym. Nie wyobrażam sobie innego śniadania.

kiss765

Postautor: kiss765 » pt paź 24, 2014 11:41 am

też zostałam fanką owsianek, chociaż jakiś czas temu nie wyobrażałam sobie, jak można je jeść :D teraz moje standardowe śniadanie to płatki owsiane gotowane na mleku+ owoce sezonowe+ rodzynki/orzechy/migdały/żurawina/słonecznik/gorzka czekolada

Bisu91

Postautor: Bisu91 » czw mar 12, 2015 2:18 pm

Też bardzo lubie płatki owsiane, a górskie wg mnie najlepsze. W takim połączeniu jeszcze nie jadłem więc chętnie wypróbuję. :)

Olga

Postautor: Olga » pn sty 11, 2016 12:03 pm

Nie znam lepszego śniadania. Uwielbiam płatki owsiane z mlekiem, suszoną żurawiną lub rodzynkami (zależy co mam pod ręką) oraz bananem. Mniam! Taki posiłek daje mi energię na cały poranek. Zdecydowanie polecam, powinno Wam posmakować ;)

AgaPrzerwa

Postautor: AgaPrzerwa » sob sty 30, 2016 2:15 pm

Również jestem fanką płatków owsianych. Przyrządzam je w ten sposób.
Najpierw wykładam je na brytfankę i na 3-5 minut do piekarnika. Następnie łaczę je z mlekiem i ok 5 minut gotuję. Po wystudzeniu dodaje rodzynki i suszone owoce. Świetne śniadanko i bomba kaloryczna na resztę dnia.

kropeczka

Postautor: kropeczka » pt sie 25, 2017 10:43 am

Płatki owsiane to chyba standard jeżeli chodzi o śniadanie :)

Mulrzyk

Postautor: Mulrzyk » czw wrz 21, 2017 5:27 pm

Może i dla niektórych standard na śniadanie, ale gdy ja się przerzuciłem z kukurydzianych na owsiane, to mocno zaskoczyła mnie ich kaloryczność :)
Masz już dosyć ciągłej katorgi i wyrzeczeń? wejdź na http://www.igortreneronline.pl i skorzystaj z pomocy specjalisty!

Wróć do „Śniadanie”