Zdrowe koktajle na śniadanie

oczneody

Zdrowe koktajle na śniadanie

Postautor: oczneody » czw mar 12, 2015 12:16 am

Chciała bym zaprosić was do wspólej debaty mam ciekawy pomysł ale potrzebuję wsparcia w działaniu.
Wymyśliłam sobie, że w przyszłości moja rodzina będzie codziennie wypijać rano świeże koktajle. Każdego poranka będę robiła moim dzieciom i misiowy. Aby byli zdowi przez cały rok. Tylko jest jeden kłopot nie mam pojęcia co kupić. Nawet nie wiedzę różnićy między sokowirówką ,a wyciskarką :( Mam fantastyczny pomyśł, a wiem to ponieważ nawt dzieci się ucieszył :) A one nawet warzyw nie lubią.

Mam nadzieję, że pomożecie mi w wyborze :)
Sama też postaram się poszukać inforacji i zapisywać je tutaj, może w postaci dziennika ?!
Pozdrawiam i zapraszam do udzielania odpowiedzi.

oczneody

Re: Zdrowe koktajle na śniadanie

Postautor: oczneody » wt mar 17, 2015 2:47 pm

Niestety ale wybór jest bardzo ciężki i nie potrafię tak z miejsca podjąć go od razu. :(
Jest tego zbyt wiele od tych tańszych do tych droższych :roll: Więc wybór jest naprawdę ogromny co sprawia mi niemałe kłopoty.

Ale mam kilka na oku i chciała bym się z wami tym podzielić :

:arrow: ZELMER ZJPP1600B
http://www.ceneo.pl/34254021#tab=click_scroll

:arrow: HUROM HD HU-400
http://www.ceneo.pl/30803778#mh=T9v8heJb24005huromch13DBhtI1yL7Xi6YB34myEkyhOQpTqya7jCGXIG96pt92R7f2_uXYaydvS2ZtyJjX23-GK7wxG57oTEh97uShLRiqQD51D5Puz8sbUDZzSIEjx2rhp5CMz3qux7ZvNpCQnhHO1Q_I259xDY48hJqR2_XEgpOjQvc-A72GDYHS2d_lmiSRZLlno_XIC9rmjQ0

:arrow: Zelmer ZJE1200G
http://www.ceneo.pl/20036057#mh=C8c74pXe50006zelmerqyvMmI4V2IC0ddfGL3qmkSEkyhOQpTqyHZ6R3olC_jXl09kmydyXapVKRCEskcEhpZzku1SLU-qNnErKjHIl5E-5dIzwq1TCdy7R_I8WK4OIEjx2rhp5CMz3qux7ZvNpCQnhHO1Q_I259xDY48hJqR2_XEgpOjQvfG2CE7E1Leed_lmiSRZLlno_XIC9rmjQ0

:arrow: Tribest FS-610 Fruitstar
http://www.ceneo.pl/21146673#mh=B3x6VPcp27007tribestSmcDM8ya8nIiNpooT0oj4SEkyhOQpTqyUID7PT0VGzDUdmfTGUp0ttY1Uo0HKhuS9fnIMGjeM9bVHAvOQ1lgKxWXV9h7zGoglAVMA8gehxXMb-0NBhTRITNFKpzzsnWvv73Tp9TJ9rU7e4rBV6cRufI-hjl9d5gPJP1w4EzeD0EevRWHJ0T6BxhKdaKVRbqC0

:arrow: Kuvings B6000W
http://www.ceneo.pl/36486566#mh=f7W3YDjg41007kuvingsaOnrOkeVfBjxXd3jJ0i4PSEkyhOQpTqyD3JVIPGkMhN_y5G20_fQFtYRjv0PngyQRCoALpXYM5px9DgdbZllhLPLrK_wO-VsngkLenOau9gjM316W6O6kq6O7Hlsfo9WsaLLjg95TVD_v8y_6DhPvTkjcttEICMJ6_gnQJ3IV4g8TIERZd7IwSdaX1P_YoDD0

kaienieczka12

Postautor: kaienieczka12 » sob mar 21, 2015 12:25 pm

Na twoim miejscu kipiła bym najtańszy. Bo one praktycznie niczym się nie różnią.

oczneody

Postautor: oczneody » ndz mar 22, 2015 10:25 pm

Różnią się i to bardzo.
Podobno im mniej obrotów tym lepiej.
Bo niszczą się witaminki :3

kaienieczka12

Postautor: kaienieczka12 » pn mar 23, 2015 3:02 pm

Chyba o to tobie chodzi youtube.com/watch?v=GL4EzxEGEqc
Tutaj znalazłam fajne porównanie, może coś to da :www.youtube.com/watch?v=w_xMKAnhJgQ

Chyba też sobie coś kupię ale jak widzę niektóre ceny. To mnie w sercu łapie jakiś skurcz :>
Ale z tego co czytam to widzę wiele pozytywnych informacji naturalneoczyszczanie.pl/2011/07/domowe-soki-samo-zdrowie/

kaienieczka12

Postautor: kaienieczka12 » wt mar 24, 2015 11:13 am

Jestem ciekawa czym różnią się jedno ślimakowe od 2 ślimakowych. Z tego co widzę to na pewno ceną i to nawet 3 kronie . . . Jak dla mnie to mała przesada za wyciskarkę dać 3 000 złotych. To już można kupić sobie jakiś samochód za takie pieniądze.

oczneody

Postautor: oczneody » śr mar 25, 2015 9:12 pm

kaienieczka12 pisze:Jestem ciekawa czym różnią się jedno ślimakowe od 2 ślimakowych. Z tego co widzę to na pewno ceną i to nawet 3 kronie . . . Jak dla mnie to mała przesada za wyciskarkę dać 3 000 złotych. To już można kupić sobie jakiś samochód za takie pieniądze.

Jednoślimakowe wyciskarki do soków pionowe

Do wyciskarek jednoślimakowych pionowych można zaliczyć takie modele jak między innymi Hurom HU-100, Hurom HU-400, Hurom HU-500, Hurom HU-600, Kuvings, Omega VRT352. Są one- można powiedzieć- absolutną nowością na rynku w porównaniu do wyciskarek pionowych. Wyciskarki poziomie są produkowane nawet od lat 50-tych ubiegłego wieku, zaż pierwszy model wyciskarki Hurom HU-100 został udostępniony do sprzedaży na początku roku 2010. Ich mechanizm wyciskający jest obrócony, zaś w przypadku tradycyjnych wyciskarek jest tak, iż posiadają one podłużny wałek ślimakowy, który jest ustawiony poziomo. Wyciskarki jednoślimakowe pionowe posiadają wałek ślimakowy pionowy i dzięki temu proces wyciskania soku jest łatwiejszy i szybszy. Surowiec nie wymaga tutaj popychania, ponieważ opada grawitacyjnie na wałek ślimakowy. Natomiast ta zależność nie występuje zawsze. Grawitacyjne pobieranie surowca tyczy się roślin twardych i odpowiednio przygotowanych takich jak np. marchew, seler. Jeśli będziemy chcieli wyciskać np. owoce cytrusowe, zawieszające się w sypie modułu miażdżącego czy liściaste będziemy zmuszeni użyć popychacza.

Jeśli chodzi o jakość soku pozyskanego przy pomocy wyciskarki jednoślimakowej pionowej, jest ona niemal taka sama jak w przypadku wyciskarki poziomej, ale sok w przypadku tej pierwszej pozyskany jest szybciej. Przyszły użytkownik wyciskarek pionowych powinien wiedzieć również, że sok z wyciskarek pionowych jest nieco gęstszy od wyciskarek poziomych oraz może zawierać więcej drobinek w soku. Dlatego tacy producenci jak Hurom, Omega dodają do niektórych modeli sitka na pojemnik, aby otrzymać jeszcze czystszy sok.

Popularność wyciskarek pionowych, które zapoczątkowała firma Hurom Ltd. spowodowała, że
na rynku pojawiły kopie niezasługujące na uwagę oraz kopie urządzeń firm, które specjalizują się w produkcji podobnych urządzeń. Zaliczyć do nich należy amerykańską firmę dystrybucyjną Omega, oraz koreańskiego producenta NUC, który jest właścicielem marki Kuvings. Obecnych jest również kilku innych producentów, które wypuściły na rynek, mniej lub bardziej udane urządzenia. Różnorodność wyciskarek i ich modeli mogą czasami przytrafić o zawrót głowy, ale jest w tym pewna zależność... Mianowicie powstają na świecie duże firmy dystrybujące, które kupując od producenta duże ilości maszyn, nabywają prawa do własnej marki. W praktyce oznacza to, że klient widzi na sklepie kilka marek urządzeń, które są do siebie łudząco podobne. W rzeczy samej to dokładnie te same urządzenia. Taki przykład można zaobserwować w przypadku firmy np. Versapers, która kupuje urządzenia o symbolach HU-100, HU-300 i nazywa je odpowiednio własnymi modelami. Spotkać również można wyciskarki pionowe pod wieloma innymi nazwami, ale zazwyczaj są to dokładnie te same urządzenia jedynie dystrybuowane przez inne firmy na świecie.

Wyciskarki pionowe posiadają bardzo przydatną funkcję jaką jest funkcja przepłukiwania bez całkowitego rozbierania urządzenia. W praktyce oznacza to, że możemy przeczyścić wyciskarkę bez konieczności jej demontażu. Wystarczy wlać do wyciskarki 2-3 szklanki wody i włączyć ją, aby pozbyć się resztek z poprzedniego wyciskania. Natomiast musimy wiedzieć, iż przepłukiwanie urządzenia nigdy nie zastąpi mycia pełnego, używając bieżącej wody oraz szczoteczki.

Mycie końcowe wyciskarek pionowych jest czynnością bardzo czasochłonną. Na konstrukcję takich wyciskarek składa się wiele elementów i zakamarków, do których podczas pracy urządzenia dostają się włókna miąższu. Owe włókna bezwzględnie należy zaś usunąć po zakończeniu pracy. Wyciskarki pionowe mają też ograniczoną ilość funkcji, gdyż są stworzone przede wszystkim do wyciskania soków. Nie można nimi mielić, homogenizować czy formować makaronu, co jest niewątpliwą zaletą wyciskarek poziomych.

Zalety wyciskarek jednoślimakowych pionowych:

wyciskarki te są małe i kompaktowe, zajmują niewiele miejsca

nie wymagają używania popychacza, bo surowiec opada grawitacyjnie na wałek ślimakowy

duży otwór wsadowy powoduje, że nie trzeba ciąć surowca na małe kawałki

Wady wyciskarek jednoślimakowych pionowych:

wyciskają nieco bardziej gęste soki niż poziome wyciskarki

wyciskają sok, ale nie mają dodatkowych funkcji takich jak homogenizacja, mielenie i formowanie makaronu

ich czyszczenie jest skomplikowane i czasochłonne z racji złożonej budowy

z racji tego, że konstrukcje urządzeń są stosunkowo młode (początek roku 2010) są dość mocno narażone na awarie taki jak pękanie sitek, degradujące się uszczelki

nie są tak wytrzymałe jak wyciskarki pionowe oraz są wrażliwsze na błędy użytkownika

Ad.2.
Dwuślimakowe wyciskarki do soków

Dwuślimakowe wyciskarki soków to bez wątpienia alternatywa dla wyciskarek jednoślimakowych. Wyciskarki te są urządzeniami wolnoobrotowymi, a zatem w czasie pozyskiwania soku nie napowietrzają go, co zapobiega utlenianiu substancji odżywczych, dokładnie tak samo jak w przypadku urządzeń jednoślimakowych. Wyciskarki te w czasie pracy nie wytwarzają ciepła, a to zaś sprawia, że w pozyskanym soku znajdują się wrażliwe na ciepło cenne witaminy.

Jak sama nazwa wskazuje, omawiane wyciskarki posiadają dwa wałki ślimakowe. Są to wałki usytuowane równolegle do siebie - w czasie pracy zazębiają się. Przypominają wał korbowy samochodu. Każdy surowiec dostaje się pomiędzy wałki, jest dokładnie tłoczony i miażdżony dzięki mikroszczelinom, które występują pomiędzy obracającymi się ślimakami. W wyniku tego procesu uwalniany zostaje sok oraz jego cenne składniki odżywcze, jakie są zawarte w komórkach surowca. Dalej sok jest przesączony przez filtr usuwający resztki miąższu i włókien. Uzyskany w ten sposób bardzo klarowny sok trafia do zbiornika. Suchy miąższ jest usuwany do oddzielnego pojemnika.

Użycie wyciskarki dwuślimakowej jest najbardziej efektywnym sposobem uzyskania soku. Dzięki takiej wyciskarce można pozyskać sok z niemal każdego owocu i warzywa, a także z roślin zielonych. Szczególną zaletą jest to, iż zostawiają jeszcze bardziej suchą pulpę oraz radzą sobie nieco lepiej z miękkimi owocami, aniżeli wyciskarki jednoślimakowe. Największą zaletą wyciskarek dwuślimakowych jest to wyciśnięty z nich sok jest bardzo zdrowy i odżywczy - żadne inne urządzenie nie jest w stanie pozyskać tak zdrowego, pełnego witamin, żywych enzymów i minerałów soku.

Zalety wyciskarek dwuślimakowych:

najlepsza jakość soków (najwyższa zawartość składników odżywczych)

uzysk największej ilości soku z jednostki surowca

wyciskarka radzi sobie z wyciskaniem warzyw liściowych oraz ziół

wyciskarka nie napowietrza i nie nagrzewa soku

wykorzystanie wyciskarki do robienia soków przy różnego rodzaju terapiach

Wady wyciskarek dwuślimakowych:

skomplikowane i czasochłonne czyszczenie

czasochłonne wyciskanie soku ze względu na technologię wolnoobrotową

wyciskarki dwuślimakowe posiadają dużo elementów, są duże, ciężkie i skomplikowane w montażu

ze względu na ich budowę oraz części użytych do produkcji są jednak sporo droższe od bardzo dobrej klasy wyciskarek pionowych.

oczneody

Postautor: oczneody » śr mar 25, 2015 9:16 pm

Ja kupiłam właśnie jedno ślimakową. Jest ona o wile tańsza niż 2 ślimakowa.
A tak poza tym to ja potrzebuję do zastosowania domowego, a nie do jakiejś restauracji. Czy do kramu z sokiem. Może w tym tygodniu przyjdzie jeszcze moja soko-maszyna.
Zobaczymy jak będą smakowały.

oczneody

Postautor: oczneody » ndz mar 29, 2015 1:55 pm

Według kuriera paczka jest w drodze i niedługo będzie możliwa do odebrania :) :arrow:
Mam nadzieję, że zakup będzie udany.

kaienieczka12

Postautor: kaienieczka12 » wt mar 31, 2015 9:55 am

Nawet nie napisałaś jaką kupiłaś.

Wróć do „Śniadanie”