Zupa z orkiszu

Zdrowa Foczka

Zupa z orkiszu

Postautor: Zdrowa Foczka » wt lut 18, 2014 4:35 pm

Jadłyście kiedyś zupę z orkiszu? Znalazłam taki przepis na stronie: tast.pl, ale nie wiem czy będzie dobry. Co o nim sadzicie?

SKŁADNIKI:

100 g orkiszu, 1/2 l wywaru warzywnego, 1 łyżka masła, 1 cebula, 2 marchewki, 1 łodyga selera, 1 mały koper włoski, sól, biały pieprz, szczypta gałki muszkatołowej, sok cytrynowy, sos worcester, mus jabłkowy, 100 ml słodkiej śmietany, 1/2 pęczka mięty

(Składniki na porcję dla 2 osób)

WYKONANIE:

Opłukać orkisz bieżącą wodą, starannie osaczyć i włożyć do sala­terki. Zalać rosołem i pozostawić na noc. W garnku rozpuścić masło, zeszklić obraną i posiekaną cebulę.

Marchew, seler i koper włoski oczyścić, obrać i pokroić w słupki lub kostkę. Dodać do cebuli i podsmażyć. Zalać rosołem z orkiszem. Przyprawić solą, pieprzem, gałką muszkatołową, sokiem cytrynowym i musem jabłkowym.

Gotować na małym ogniu 20-30 minut, ponownie przyprawić, zaciągnąć śmietaną. Przed podaniem posypać świeżo posiekaną miętą.

Kambina

Re: Zupa z orkiszu

Postautor: Kambina » wt lut 18, 2014 4:38 pm

Ciekawy przepis, powinno wyjsc. Jak ugotujesz to daj znac jak smakuje :)

Gdzie kupilas orkisz? Bo ja mieszkam na wsi i raczej u nas trudno dostac

Zdrowa Foczka

Postautor: Zdrowa Foczka » wt lut 18, 2014 4:39 pm

Okej, jak ugotuje to zdam relacje :) Orkisz ze sklepu tast.pl - taki fajny eko sklepik :)

rukarola

Postautor: rukarola » wt lis 18, 2014 12:53 pm

Zupka pyszna i zdrowa. Robię ją raz w tygodniu. Polecam bowiem dieta orkiszowa powoduje spadek poziomu cholesterolu we krwi, ziarna przyspieszają przemianę materii i zapobiegają powstawaniu kamieni żółciowych, zupa orkiszowa polecana jest chorym na biegunkę i po świeżo przebytej operacji, kawa z ziaren poprawia trawienie i działa przeciwalergicznie. Sam orkisz jest także bardzo bogaty w minerały, aminokwasy, nasycone kwasy tłuszczowe, witaminę B, żelazo i białko.

Zofija

Postautor: Zofija » śr gru 03, 2014 3:40 pm

Nigdy nie jadłam nic z orkiszem. Zastanawiam się, czy jest smaczny :P

Wróć do „Zupy”