Jaki rower wybrać?

fanka14

Jaki rower wybrać?

Postautor: fanka14 » śr sie 01, 2012 9:49 am

Jaki typ roweru do jazdy rekreacyjnej? W sklepach sportowych zawrót głowy miejskie, trekkingowe, górskie, szosowe...
I najważniejsze jakie widełki cenowe, aby rowerek był dobry dla przeciętnego użytkownika.

Smaug

Re: Jaki rower wybrać?

Postautor: Smaug » wt mar 25, 2014 11:24 am

Temat widzę stary, ale może coś pomogę. Jaki konkretnie rower, to najlepiej zapytać sprzedawcę. Powiedzieć gdzie będziesz jeździć. Czy po drogach szutrowych, leśnych polnych, czy po drogach utwardzonych. Ja jeżdżę pół/pół więc kupiłem górski.

Jeśli chodzi o cenę, to zależy od marki i rodzaju. Giant to dobra firma ale rowery s,ą strasznie drogie... Polecam MBike i Unibike ;]

Betita

Postautor: Betita » czw kwie 03, 2014 11:06 am

Jeśli szukasz rowerku do celów rekreacyjnych, to rower trekkingowy

Asteriusz

Postautor: Asteriusz » pn wrz 15, 2014 1:33 pm

Tak naprawdę na polskie drogi za miastem nadaje się niestety tylko górski. Rowery trekkingowe to cięższe i wytrzymalsze "mieszczuchy".

Fresher

Postautor: Fresher » czw paź 30, 2014 4:05 pm

Mówiąc jazda rekreacyjna, masz na myśli łąki, pola, lasy czy szosę? Miej na uwadze, że nie bez przyczyny jest taki wybór różnych modeli - każdy jest stworzony do czegoś innego. Jadąc po szosie rowerem górskim się umordujesz, natomiast na szutrowych trasach wąskie opony nie zdadzą egzaminu.

fanka14

Postautor: fanka14 » czw paź 30, 2014 7:47 pm

raczej rekreacyjną jazdę po mieście, no i czasem wypady za miasto (leśne ścieżki ).
Ale tak się przyglądam waszej rozmowie i chyba nie znajdę rowerku uniwersalnego ehhh najlepiej kupić dwa :-)

Zofija

Postautor: Zofija » pn lis 03, 2014 12:13 pm

A gdzie mieszkasz? Na wsi, czy w mieście? Ja mieszkam w dużym mieście i rozglądam się teraz właśnie za rowerem miejskim. Póki co w oko wpadł mi ten model: Obrazek
Podoba mi się, że ma koszyk. Poza tym ma błotnik, więc nawet w deszczową pogodę będę mogła się wybrać na przejażdżkę ;)

Pati102

Postautor: Pati102 » czw lis 06, 2014 11:28 am

Kupowanie roweru to niełatwa sprawa... Należy wziąźć pod uwagę: typ rower, osprzęt, hamulce, amortyzator. Ja polecam MTB. Sama taki mam i jestem zadowolona.

Mariolka

Postautor: Mariolka » śr lis 19, 2014 12:51 pm

A może kup rower crossowy :) Taki nadaje się do prawie każdej nawierzchni :) Na przykład taki model:
Obrazek

Izka
Site Admin

Postautor: Izka » pt lis 21, 2014 1:44 pm

Mariola ma racje, rowerek crossowy będzie idealny dla osób, które chcą jeździć po różniej nawierzchni. Swój rower kupiłam jakieś 2 lata temu i także nie mogłam się zdecydować. Potrzebowałam rowerka uniwersalnego do jazdy po mieście, jak i na weekendowe wycieczki poza miasto. Mój wybór padł na rower crossowy i nie żałuje :-)
- Nie chce pani znać stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odparła Weronika.
- Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

Paulo Coelho - Zapraszam na moją stronę http://www.skuteczneodzywianie.pl/

Wróć do „Rower”