Stretching przed bieganiem, czy po?

fanka14

Stretching przed bieganiem, czy po?

Postautor: fanka14 » śr sie 01, 2012 9:31 am

Od paru dni zaczęłam moją przygodę z bieganiem.
Wiem, że przed biegiem powinnam się dobrze rozgrzać i co najważniejsze rozciągnąć.
Jakie ćwiczenia wybrać? i co najważniejsze kiedy wykonywać stretching przed, czy po bieganiu?
Mógłby mi ktoś pomóc? - może macie linki do jakiś fajnych filmików z ćwiczeniami rozciągającymi dla biegaczy?

Smaug

Re: Stretching przed bieganiem, czy po?

Postautor: Smaug » pt kwie 18, 2014 2:10 pm

Nie biegam, ale gram w piłkę nożna na hali. Zawsze rozciągam się podczas rozgrzewki, ale też po meczu. Chwila odpoczynku, rozciąganie i można zejść z boiska. Myślę, że w przypadku biegania wcale nie jest inaczej ;]

Mariolka

Postautor: Mariolka » czw lis 13, 2014 12:01 pm

Też tak myślę. Warto się rozgrzać przed biegiem. Wiadomo, że bez rozgrzewki łatwiej o kontuzję. Natomiast po treningu zaleca się rozciąganie. Niweluje to ryzyko zakwasów i pomaga w regeneracji mięśni.

jamala

Postautor: jamala » sob paź 08, 2016 5:01 pm

Zdecydowanie warto rozciągnąć mięśnie i je rozgrzać, bo to niweluje ryzyko jakiejś kontuzji w czasie biegu wynikającej z zerwania więzadeł mięśniowych bo tak czasem bywa niestety, kiedy się zbyt dobrze nie rozgrzejemy.

loozik1

Postautor: loozik1 » pn paź 10, 2016 8:39 am

Ja polecam i przed i delikatnie po bieganiu.

FanSilowni

Postautor: FanSilowni » sob wrz 16, 2017 1:31 pm

Przede wszystkim po! Najlepiej rozruszać kolana - kręcenie ósemek, przenoszenie ciężaru ciała. Żeby nie nabawić się kontuzji ;)

Wróć do „Jogging - bieganie”