bieganie na bieżni

taczek

bieganie na bieżni

Postautor: taczek » wt mar 31, 2015 2:05 pm

hej wszystkim. mam nadzieje, ze to dobry dział - chce podpytac o bieganie, ale nie w terenie tylko na biezni. do parku w ktorym moglbym pobiegac po podlozu innym niz betonowo/asfaltowe mam niestety kawałek. dlatego pomyslalem ze moze dobrym rozwiazaniem bylby zakup bieżni - moglbym sobie biegac w domowym zaciszu, a od czasu do czasu na powietrzu (np w weekendy). pomysł jest, fundusze są, pojęcia - brak. nie kupowalem wczesniej sprzetow sportowych wiec nie bardzo wiem czym sie powinienem kierowac przy zakupie. jako zoltodziob bede wdzieczny za wszystkie wskazowki;)

alicjadrwalstol

Re: bieganie na bieżni

Postautor: alicjadrwalstol » wt kwie 21, 2015 2:28 pm

Podobno bieganie na bieżni jest mniej efektywne od biegania na swiezym powietrzu. Ciekawe ile w tym prawdy?

Ania_ABCfitness

Postautor: Ania_ABCfitness » czw kwie 30, 2015 12:30 pm

Zależy co masz w tym wypadku na myśli pisząc o efektywności – czy chodzi stricte o utratę kalorii, czy ogólny wpływ bieżni/joggingu w terenie na nasze ciało :) Bieżnia do domowego użytku jest chociażby bezpieczniejsza dla stawów, dzięki odpowiedniej amortyzacji pasa biegowego. Większość osób biegających w terenie popełnia błąd i z braku alternatywy biega po asfalcie czy betonowych płytkach/kostce, co może przyczyniać się do różnego rodzaju kontuzji.
Ekspert sklepu ABCfitness
http://www.abcfitness.pl

taczek

Postautor: taczek » czw kwie 30, 2015 1:23 pm

juz myslalem ze nikt mi nie odpisze i temat umrze smiercia naturalna :d no nawet jesli jest mniej efektywne, to tak jak pisałem - nie mam za bardzo innej opcji, przynajmniej aktualnie. Ania, a znasz jakieś dobre marki godne polecenia? bo widzę że troche wiesz na ten temat wiec moze akurat dasz radę pomóc. budżet to myślę że tak 2500 max

Ania_ABCfitness

Postautor: Ania_ABCfitness » czw kwie 30, 2015 7:23 pm

W podanym zakresie cenowym mogę zaproponować Ci np. model Jazz SG-2100T marki Sapphire. Bieżnia posiada silnik o mocy 1.75 KM i rozpędza się do 18 km/h. Umożliwia regulację kąta nachylenia pasa biegowego oraz wybór programu treningowego.
Ekspert sklepu ABCfitness
http://www.abcfitness.pl

taczek

Postautor: taczek » pn maja 04, 2015 8:55 am

super, dziekuje bardzo za pomoc:)

Tess

Postautor: Tess » pn lip 20, 2015 12:26 pm

Też słyszałam, że bieganie na bieżni jest mniej efektywne od tradycyjnego joggingu na powietrzu. Ponadto, nie podoba mi się bieganie na bieżni, a na dworze tak.

Wróć do „Jogging - bieganie”