Bieganie - czas zacząć

fanka14

Bieganie - czas zacząć

Postautor: fanka14 » śr lip 18, 2012 10:43 am

Dobry plan treningowy dla początkujących?
Jak długo? Jak często? ...
dla osób stawiających pierwsze kroki :-)

Betita

Re: Bieganie - czas zacząć

Postautor: Betita » śr lip 18, 2012 12:11 pm

Myślę, że na samym początku warto zacząć od małych kroczków, aby się nie przetrenować i nie stracić dalszej motywacji do biegu. Ja zaczynałam od 20 min. biegu co drugi dzień. Stopniowo ten czas wydłużałam, aż doszłam do godziny :-)
Podobno organizm po 20-30 min ruchu dopiero zaczyna spalać tłuszczyk :-) i jeszcze jedna uwaga jeśli biegamy w celu zrzucenia zbędnych kilogramów, a nie wyrobienia kondycji - najlepszy jest umiarkowane tempo bez zadyszki (lekki trucht)

fanka14

Postautor: fanka14 » śr sie 01, 2012 9:20 am

a jak jest z tym prawidłowym pulsem, oczywiście dla osoby, która chce schudnąć, a nie poprawić kondycję?
Ostatnio zmieniony sob sie 04, 2012 9:08 am przez fanka14, łącznie zmieniany 1 raz.

Betita

Postautor: Betita » sob sie 04, 2012 9:07 am

gdzieś słyszałam, że prawidłowe tempo biegu, powinno być takie, żebyśmy bez zadyszki mogli rozmawiać z osobą biegnącą koło nas :-) - oczywiście jeśli chodzi nam o spalanie kalorii

White_Satin

Postautor: White_Satin » pn maja 19, 2014 1:05 am

Witam Was serdecznie :)

Bieganie to zdecydowanie jedna z najprzyjemniejszych i w zasadzie najbardziej dostępnych form aktywności.
Myślę, że na początek warto pokonywać mniejsze dystanse, na zachętę i wyrobienie sobie kondycji.
Kiedy poczujemy się już na siłach, możemy stopniowo wybierać dla siebie kolejne trasy, kolejne wyzwania.

Od siebie dodam jeszcze, że znacznie łatwiej i milej biegać z mp3/ mp4/ komórką ze słuchawkami, jeśli tylko nasza trasa nie prowadzi przez ulicę. Słuchając muzyki, szczególniej tej, która na nas działa, wpadamy w pewnego rodzaju trans. Nie czujemy wtedy upływu czasu. Coś pięknego! 8-)

Betita

Postautor: Betita » pn maja 19, 2014 12:33 pm

prawda... prawda muzyka, to coś rewelacyjnego podczas treningu :-) nie czuć upływu czasu. Gdy słucham ulubionych kawałków przyjemniej się ćwiczy i mam więcej siły nawet w deszczową pogodę.

8ulka9

Postautor: 8ulka9 » śr sie 20, 2014 1:24 pm

A ja ostatnio gdzieś czytałam, że aby spalać kalorie podczas biegania to trzeba min. godzinę biegać bez żadnej przerwy ani postoju. Co o tym sądzicie?

Izka
Site Admin

Postautor: Izka » czw wrz 11, 2014 12:10 pm

Są badania, które potwierdzają, że tłuszcz z naszego organizmu zostaje spalany dopiero po 20 minutach treningu.
Nie można zapomnieć o tętnie, które powinno być w granicach 65-75% i właśnie ja bym się głównie na tym skupiła.
- Nie chce pani znać stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odparła Weronika.
- Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

Paulo Coelho - Zapraszam na moją stronę http://www.skuteczneodzywianie.pl/

Fresher

Postautor: Fresher » śr paź 15, 2014 2:22 pm

Z tym treningiem dwudziestominutowym to wszystko prawda. Biegam od dłuższego czasu i w sumie kondycję mam niezłą, ale zauważyłam że jestem krótkodystansowcem, bo biegam szybko, ale wolę krótkie biegi - 20 min to był dla mnie max, ale w dobrym tempie. Ze zrzuceniem tłuszczyku było ciężko i dopiero po tym jak się dowiedziałem, że efektywne spalanie tkanki pojawia się dopiero po 20 min treningu udało mi się spowolnić bieg, ale przeciągnąć go w czasie i efekty zaczęły się pojawiać.

Zofija

Postautor: Zofija » pn paź 20, 2014 9:13 am

Dla początkujących polecam interwały. 5 minut biegiem, 5 minut marszem. I tak na zmianę. Z czasem zwiększaj czas biegu, jednocześnie zmniejszając czas marszu. Bardzo pomocne jest słuchanie przy tym odpowiedniej muzyki- można znaleźć w Internecie. U mnie zadziałało ;) 3 razy w tygodniu na początek wystarczy!

Wróć do „Jogging - bieganie”