Ból kolana w czasie biegu

Betita

Ból kolana w czasie biegu

Postautor: Betita » sob gru 29, 2012 8:55 pm

Dwa lata temu zaczęłam biegać amatorsko 3 razy w tyg. ok. 40-60 min. Na początku wszystko było ok. niestety po pewnym czasie (bez konkretnego urazu) pojawił się ból po przyśrodkowej części kolana, który wykluczył moją aktywność.
Przez pewien okres ból był lekko odczuwalny podczas chodzenia. Po około 2 miesiącach ból miną i wróciłam do biegania. Sytuacja się powtórzyła.Usg kolana nie wykryło żadnych odchyleń od normy, więc skąd ten ból? - czy już nie będę mogła biegać?
A może to wina podłoża, lub nieodpowiedniego obuwia?
Zauważyłam również, że przy ruchach zgięcia "chrupie" mi w kolanie, tak jak przy znacznie nasilonej artrozie. Ale to chyba nie możliwe w wieku 28 lat!

kogenx

Re: Ból kolana w czasie biegu

Postautor: kogenx » ndz gru 30, 2012 6:29 pm

może to efekt biegania po twardy podłożu np. asfalcie i oczywiście w nieodpowiednim obuwiu. Tak się na ogół kończą biegi amatorskie bez wcześniejszego przygotowania. Betita nie chcę tutaj uogólniać, ale coś w tym jest, że większość osób przypomina sobie o sporcie przed wakacjami, kiedy z szafy trzeba wyciągnąć letnie ciuchy, a my z przerażeniem stwierdzamy, że się w nie nie mieścimy.

alicjadrwalstol

Re: Ból kolana w czasie biegu

Postautor: alicjadrwalstol » wt kwie 21, 2015 2:32 pm

Wygląda na to, że nie zadbałas o odpowiednie obuwie i stan sie powtarza za każdym razem jak idziesz biegać. Jest mln stron o tym jak przygotować się do biegania.

Wróć do „Jogging - bieganie”