Martwy ciąg

... wszystko na temat treningu siłowego
Eowyn

Martwy ciąg

Postautor: Eowyn » czw sie 21, 2014 11:10 am

Rehabilitant doradza mi wzmocnić plecy i brzuch. Kolega poleca mi martwy ciąg (najpierw z czymś lekkim, nawet kijem od szczotki ;p) Jak sądzicie, czy to dobry pomysł?

Izka
Site Admin

Re: Martwy ciąg

Postautor: Izka » czw wrz 11, 2014 12:12 pm

A z jakiego powodu rehabilitant zalecił ci wzmacnianie mięśni posturalnych? Czy masz wadę kręgosłupa, bóle kręgosłupa, a może jesteś w trakcie rehabilitacji po przebytym urazie?
- Nie chce pani znać stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odparła Weronika.
- Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

Paulo Coelho - Zapraszam na moją stronę http://www.skuteczneodzywianie.pl/

Promix

Postautor: Promix » pn paź 13, 2014 9:08 am

Uważam, że ćwiczenia typu martwy ciąg, podciąganie na drążku, skręty i wyskoki oraz pompki to w zupełności wystarczający zestaw aby wzmocnić każde partie mięśniowe i tym samym uchronić się od drobnych urazów jakie spotkać nas mogą w życiu codziennym.

Tago

Postautor: Tago » czw paź 16, 2014 2:11 pm

Od roku chodzę na siłownie i jak do tej pory jestem zadowolony z efektów.
Jednak ostatnio coś zaczęło mnie martwić ... podczas ćwiczeń jak i po odczuwam ból w okolicy kręgosłupa (gdzieś na poziomie odcinka piersiowo-lędźwiowego). Jak myślicie od czego to może być?

Zofija

Postautor: Zofija » śr paź 22, 2014 12:31 pm

Może przetrenowanie? Albo zbyt duże obciążenie podczas treningu? Powodem może być też nieprawidłowe wykonywanie niektórych ćwiczeń. Skonsultuj się najlepiej z trenerem personalnym i zapytaj, czy poprawnie wykonujesz wszystkie ćwiczenia.

Izka
Site Admin

Postautor: Izka » pt paź 24, 2014 2:17 pm

czasem podczas ćwiczeń nieświadomie obciążamy kręgosłup, może wystarczy lekko zmodyfikować ćwiczenie. Najlepiej, żeby osoba doświadczona zobaczyła w jaki sposób wykonujesz martwy ciąg, czy nie robisz podstawowych błędów, które nadwyrężają twoje stawy.
- Nie chce pani znać stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odparła Weronika.
- Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

Paulo Coelho - Zapraszam na moją stronę http://www.skuteczneodzywianie.pl/

Wróć do „Trening siłowy”