Napad kolki nerkowej

piotrkropotkin

Napad kolki nerkowej

Postautor: piotrkropotkin » pt maja 31, 2019 8:15 am

Niedawno podczas spotkania towarzyskiego ze starymi znajomymi zdarzyła się dość nieprzyjemna sytuacja – kumpel miał atak mocnego bólu. Jak się potem okazało, byliśmy świadkami ataku kolki nerkowej, która jest objawem – dość typowym, można dodać – kamicy nerkowej.
Kolega naturalnie udał się do lekarza i rozpoczyna kurację, będzie teraz bardziej o siebie dbał i tak dalej. Niemniej, zastanawia mnie – może są jakieś sprawdzone sposoby w kwestii przestrzegania diety, które mogą tutaj pomóc? Naturalnie zdaję sobie sprawę, że dieta nie zastąpi leczenia, ale przecież może je ułatwić, prawda? Na przykład w tym artykule: https://www.dbajonerki.pl/schorzenia-ne ... -nerkowej- wyczytałem, że warto ograniczać spożycie mięsa i soli, natomiast zainteresować się różnymi roślinami leczniczymi. Zastanawia mnie, czy macie może jakieś doświadczenie w tej kwestii i jeżeli tak – jakie porady możecie dać? Za wszelkie wskazówki, polecenia artykułów etc. będę wielce wdzięczny :).

Wróć do „Dieta w chorobach”