Walka z nadciśnieniem

elen44

Walka z nadciśnieniem

Postautor: elen44 » sob paź 13, 2012 4:09 pm

Moje ciśnienie to 150/90 mmHg - postanowiłam z nim walczyć poprzez prawidłową dietę, a więc ograniczyłam sól, niezdrowe tłuszcze staram się jeść więcej warzyw i owoców, gdyż jak mówią badania: wegetarianie zdecydowanie rzadziej cierpią na nadciśnienie.
Na obniżenie ciśnienia ma wpływ wit. C, której nie brakuje w owocach i warzywach.
Idą za tą myślą poszperałam troszkę w internecie i znalazłam bardzo ciekawe rzeczy :-) - dieta warzywno-owocowa pomoc dla osób takich jak ja - normalizacja ciśnienia, poziomu cukru, lepsza kondycja i samopoczucie, myslę, że warto spróbować.

kogenx

Re: Walka z nadciśnieniem

Postautor: kogenx » pn gru 31, 2012 5:41 pm

Polecam dietę śródziemnomorską jako sposób żywienia na całe życie.
Dieta warzywno-owocowa także przynosi dobre efekty, jednak nie można jej stosować dłużej niż 6 tygodni.

hotyui

Postautor: hotyui » śr sty 15, 2014 11:25 am

A stosowałaś antyoksydanty? Słyszałam, że regulują ciśnienie krwi

Izka
Site Admin

Postautor: Izka » pt sty 17, 2014 11:57 am

Antyoksydanty (przeciwutleniacze)chronią nas przed niekorzystnym działaniem wolnych rodników, odpowiedzialnych m.in. za proces starzenia organizmu. Występują naturalnie w pożywieniu głównie w warzywach i owocach.
Naturalne antyoksydanty to; witamina A, E oraz C. Do przeciwutleniaczy zaliczmy także koenzym Q10, selen i cynk.
Jedzmy, więc jak najwięcej warzyw i owoców.

Dieta warzywno-owocowa jest polecana osobom cierpiącym na nadciśnienie tętnicze, zawiera mnóstwo antyoksydantów, które skutecznie regulują ciśnienie tętnicze.

Brokuły, jarmuż, pietruszka (korzeń i liście), pomidory, jabłka powinny się znaleźć w codziennej diecie chorych na nadciśnienie.
- Nie chce pani znać stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odparła Weronika.
- Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

Paulo Coelho - Zapraszam na moją stronę http://www.skuteczneodzywianie.pl/

Olga

Postautor: Olga » wt sie 12, 2014 11:37 am

Walkę z nadciśnieniem należy zacząć od zmiany swych nawyków żywieniowych. Czasem nasz organizm jest tak osłabiony, że mikroelementy zawarte w daniach nie są wystarczające do potrzeb. Dlatego w tym celu lekarze często polecają preparaty odżywcze

Betita

Postautor: Betita » wt sie 12, 2014 7:30 pm

Potwierdzam, sok z aronii bardzo ładnie zbija ciśnienie.
Polecam również czosnek.

Wróć do „Dieta w chorobach”