Walka z anemią

madzia

Walka z anemią

Postautor: madzia » śr sie 21, 2013 9:25 am

Od jakiegoś czasu zauważyłam znaczne pogorszenie stanu zdrowia (częste męczenie się, brak energii do życia, blada ziemista skóra, łamliwe paznokcie, wypadające włosy, częste zawroty głowy i omdlenia - co nie ukrywam najbardziej mnie martwiło). Na początku myślałam, że to po prostu przemęczenie. Nadmiar pracy, brak czasu na odpoczynek, ciągłe życie w stresie ...

Lekarz po badaniach kontrolnych stwierdził anemię z niedoboru żelaza. Moja hemoglobina była i jest nadal niższa od prawidłowej normy.

Obecnie przyjmuje Hemofer (żelazo w tabletkach), dodatkowo lekarz zalecił kwas foliowy i witaminę C, która ułatwia przyswajanie żelaza.

Niestety jak na razie nie widzę znacznej poprawy nadal czuję się zmęczona i osłabiona, choć wiem, że na to potrzeba czasu.
Słyszałam, że anemię można również leczyć sposobami naturalnymi. Nie chcę rezygnować z farmakoterapii, ale chciałabym znacznie przyśpieszyć proces leczenia. Macie jakieś sprawdzone sposoby na walkę z anemią?

Wróć do „Dieta w chorobach”