Leczenie nowotworów za pomocą diety

astral

Leczenie nowotworów za pomocą diety

Postautor: astral » ndz gru 07, 2014 2:30 pm

Czy słyszeliście o diecie doktora Gersona. Przeczytałam jego nową książkę "Cud Terapii Gersona" i jestem zachwycona, są w niej opinie ludzi, którym na prawdę udało się pokonać chorobę. Jestem ciekawa waszej opinii na ten temat.

Betita

Re: Leczenie nowotworów za pomocą diety

Postautor: Betita » pn gru 08, 2014 4:38 pm

czy to nie przypadkiem dieta oparta na sokach?
Nie wiem jaki ma efekty jeśli chodzi o leczenie nowotworów, ale ja taką kurację sokową robię sobie dwa razy w roku. Czuję się rewelacyjnie - niestety do robienia soków używam sokowirówki. Gerson zaleca wyciskarki, które zachowują najwięcej witamin i enzymów z warzyw i owoców.

Muszę się zapoznać z książką, którą polecasz :-)
"Szukaj uleczenia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem"
- Platon

bluro21

Postautor: bluro21 » pn gru 15, 2014 4:28 pm

własnie tak naprawdę ciężko stwierdzić i udowodnić ,ze wyciskarka jest lepsza od sokowirówki.
Fakt faktem ,ze ma dużą prędkość podczas gdy sie kręci ale czy to aż tak wpływa na witaminy,które zawarte są w soku?
poza tym różnica w cenie jest duuuuża.

asiaka

Postautor: asiaka » śr mar 04, 2015 1:26 pm

Moja mama była ostatnio na badaniach genetycznych na raka i okazało się, że ma genetyczne skłonności do zachorowania... Więc mam nadzieję, że temat się rozwinie.
Czy moglibyście rozwinąć coś więcej na temat tej diety? Jakie produkty powinno się częściej wykorzystywać w diecie, a które lepiej omijać szerokim łukiem?

JuliaPaw

Postautor: JuliaPaw » śr mar 09, 2016 1:27 pm

Dobrze by było, żeby Twoja mama skontaktowała się z dietetykiem klinicznych. Jej specjalność to opieka żywieniowa dla osób, które są w grupie ryzyka zachorowania nowotworowego a także w takcie leczenia. Duże doświadczenie jakie ma Maja Łowińska z pewnością uspokoi Twoją mamę.

moccatto

Postautor: moccatto » czw mar 17, 2016 12:23 pm

Też słyszałam że ta dieta Gersona jest dobra w walce z nowotworami. Pije się właśnie soki z wyciskarek, które nie moją błonnika. Podobno właśnie ważne jest to by te soki były klarowne i żeby przy tym nie brać chemii, bo jedno i drugie razem strasznie osłabiają organizm. I chyba to jest największy problem dla osoby chorej żeby zaufać takim wynalazkom, chociaż podobno pomaga i to właśnie firmy farmaceutyczne blokują reklamy tych urządzeń.

marcinw

Postautor: marcinw » pn kwie 11, 2016 9:29 pm

Ja słyszałem, że jeśli odetniemy raka od cukru to jest sukces. Generalnie wydaje mi się, że wszystko zależy od stopnia zaawansowania choroby i samego człowieka.

k-asia

Postautor: k-asia » śr paź 19, 2016 2:14 pm

bluro21 pisze:własnie tak naprawdę ciężko stwierdzić i udowodnić ,ze wyciskarka jest lepsza od sokowirówki.
Fakt faktem ,ze ma dużą prędkość podczas gdy sie kręci ale czy to aż tak wpływa na witaminy,które zawarte są w soku?
poza tym różnica w cenie jest duuuuża.

to sokowirówka w czasie pracy podgrzewa sok przez co tracimy mnóstwo witamin. wydaje mi sie, ze skoro planujemy wplesc soki w diete to powinny byc one wartosciowe i lepiej wstrzymac sie chwile z zakupem sokowirowki i kupic wyciaskarke wolnoobrotową np. evergreen, ktora jest zreszta bardziej funkcjonalna :)

Wróć do „Dieta w chorobach”