Wpływ grupy krwi na odżywianie

Betita

Wpływ grupy krwi na odżywianie

Postautor: Betita » wt sty 01, 2013 2:01 pm

Podobno w grupie krwi zapisane są informacje nie tylko o osobowości człowieka, ale także o tym co powinniśmy jeść, aby przez długie lata cieszyć się zdrowiem :-)

Twórcą diety przyporządkowującym składniki odżywianie do grup krwi jest Peter D'Adamo (specjalista medycyny naturalnej). Zakłada, że niektóre produkty spożywcze - niedopasowane do naszej grupy krwi, są dla nas szkodliwe, ponieważ organizm nie jest w stanie ich w pełni strawić, co przyczynia się do procesów gnilnych w jelitach i zatruwania naszego organizmu od środka.

Dieta wg grup krwi jest sposobem na odżywianie na całe życie, więc nie jest typową dietą redukcyjną, dzięki której chcemy schudnąć. Dziewczyny,czy któraś z was wie coś więcej na ten temat, oprócz suchej teorii. Może ktoś odżywia się w ten sposób?

Piszcie swoje doświadczenia.

Smaug

Re: Wpływ grupy krwi na odżywianie

Postautor: Smaug » wt mar 25, 2014 11:16 am

Banalne doświadczenie, otóż takie pomidory zawsze traktowałem obojętnie. Jest pomidor, to wrzucę go sobie na kanapkę. Nie ma pomidora to za nim nie tęsknię. Ale mimo wszystko, jakoś zawsze nie czułem się komfortowo po jego zjedzeniu (na kanapce czy w sałatce). Później dowiedziałem się o diecie dla grupy krwi (B) i okazało się, że nie powinienem tego pomidora jeść :)

Podobnie sytuacja się miała z kurczakiem. Ale kurczaka zawsze lubiłem (kebaby), problem polegał tylko na tym, że trawiło się to godzinami... W diecie dla B okazało się, że są to produkty nie wskazane.

Maxio

Postautor: Maxio » pt sie 15, 2014 5:39 pm

TRo ciekawe bo ja mam grupe krwi B i uwielbim kurczaki, pomidory i zawsze się dobrze czuję. Także nie bardzo widzę tu jakiś problem.

Kamila

Postautor: Kamila » czw lis 06, 2014 12:09 pm

Ja też mam grupę krwi B i wręcz uwielbiam pomidory. Tak samo kefir i jogurt są dla mnie wg tej diety a ja zawsze mam po nich biegunkę. Nie bardzo wiem jak to jest z ta dietą zgodną z gr krwi.

zuzaa27

Postautor: zuzaa27 » wt sty 27, 2015 7:49 pm

Maxio pisze:TRo ciekawe bo ja mam grupe krwi B i uwielbim kurczaki, pomidory i zawsze się dobrze czuję. Także nie bardzo widzę tu jakiś problem.

Ja również. W ogóle ciężko byłoby mi stosować dietę, która byłaby dobra dla mojej grupy krwi.

marianka61

Postautor: marianka61 » pn kwie 27, 2015 2:04 pm

Mi ciężko nie było i rzeczywiście, muszę powiedzieć, że pomidorów nigdy nie lubiłam, podobnie z kurczakiem. Co do samej idei diety grup krwi, to trudno mi w to wierzyć. Stosowałam tę dietę i wcale się nie czułam jakoś super dobrze.
Rządy nie uczą się niczego. Tylko ludzie się uczą.

marchewka

Postautor: marchewka » ndz wrz 04, 2016 9:38 pm

Powinnam zrezygnowac z mięsa, ale chyba nie potrafię :/

Tori

Postautor: Tori » wt wrz 06, 2016 3:55 pm

Trochę moim zdaniem to naciągane. Bo grupa krwi nie wpływa chyba aż tak na nasze trawienie. Lepiej jeść to co nam sprzyja i po czym się dobrze czujemy.

ania94.4

Postautor: ania94.4 » śr paź 26, 2016 10:14 am

Też uważałam, że nie ma to większego znaczenia, jednak jak postanowiłam przejść na wegetarianizm wytrzymałam tylko dwa lata. Nie byłam wstanie niczym zastąpić mięsa aż tak dobrze. Mój organizm nie wytrzymał. Miałam anemie i ogromna chęć na mięso. :) Pomimo zmiany diety na pełnowartościową i uzupełnianie braku mięsa innymi produktami, nie udało się. :( Potem przeczytałam, że osoby z grupą 0 nie są wstanie życ na diecie wegetariańskiej. Od tego czasu chyba trochę jednak popieram pogląd, że grupa krwi ma znaczenie.
"Pokój bez książek to jak ciało bez duszy."

Kasiak

Postautor: Kasiak » czw wrz 14, 2017 1:52 pm

Też mi się wydaje, że grupa krwi nie ma najmniejszego znaczenia w układaniu diety. Nie przyczynia się ona do tego w jaki sposób się odżywiamy. Nie ma żadnych badań potwierdzających, że osoby z jakąś grupą krwi bardziej lubią jakiś składnik pokarmowy na przykład, że osoba posiadająca grupę krwi AB+ je o wiele więcej ryb niż osoba posiadająca grupę A-. Wydaje mi się, że te stwierdzenie jest tak absurdalne, że nawet nikt się tym na poważnie nie zajmuję.

Wróć do „Dieta dla grup krwi”