Charaktystyka cech osobowości, a grupa krwi

Betita

Charaktystyka cech osobowości, a grupa krwi

Postautor: Betita » wt sty 01, 2013 2:07 pm

Czy ktoś z was zastanawiał się kiedyś, że grupa krwi jaką posiadamy wpływa na to jaki mamy charakter? jakimi ludźmi jesteśmy? Ostatnio zaczęłam dość szeroko interesować się tą tematyką.
Na pewnie stronie znalazłam takie informacje, myślę, że jest w tym dużo prawdy :-)

Grupa krwi "0"
to urodzeni przywódcy, charakteryzują się dużą siłą, wytrzymałością, są śmiali oraz cechuje ich niezwykły optymizm. Są przykładem umiejętności koncentracji, kierowania sobą i silnego poczucia instynktu samozachowawczego, a wiara we własne siły pozwala im przetrwać we wszystkich warunkach.

Natomiast ludzie z grupą krwi "A" są sprytni, wrażliwi, żarliwi i bardzo zręczni, aby stawić czoło wyzwaniom bardziej złożonego życia. Mają zdolność dużego opanowania reakcji swojego organizmu, ukrywają wewnątrz swoje niepokoje, ponieważ tak trzeba we współżyciu z innymi – ale kiedy oni wybuchają, uważaj!

Grupa krwi "B" charakteryzuje się elastycznością i twórczością, aby przeżyć. Istotą przetrwania tej grupy jest życie w harmonii, praca, ćwiczenia i stosowanie zrównoważonej diety. Poprzez naturę genetyczną znajdują się w większej harmonii i w ten sposób czują mniejszą skłonność do wyzwań i konfrontacji. Przedstawiciele tej grupy mogą zrozumieć inne punkty widzenia; są bardziej nastawieni na rozumienie innych.

Osoby z grupą krwi "AB"
nie zawsze zwracają uwagę na dopracowanie detali. Grupa AB jest połączeniem skrajnej, wrażliwej grupy A z bardzo zrównoważoną i skoncentrowaną grupą B. Wynikiem jest duchowa, cokolwiek powierzchowna natura, która obejmuje wszystkie aspekty życia bez szczególnego przykładania uwagi do konsekwencji. Naturalnie te cechy czynią ludzi z grupy krwi AB bardzo atrakcyjnymi i popularnymi. Łatwo polubić ludzi, którzy witają cię z otwartymi ramionami, nie czyniących zarzutów, kiedy ich zawiedziesz, i zawsze zachowujących się w każdej sytuacji z wrodzoną dyplomacją. Nic więc dziwnego, że wielu uzdrawiaczy i nauczycieli duchowych ma taką grupę krwi.

Smaug

Re: Charaktystyka cech osobowości, a grupa krwi

Postautor: Smaug » wt mar 25, 2014 11:17 am

Grupa krwi "B". Już wiem dlaczego nie wyobrażam sobie życia bez rolnictwa i oglądania jak wszystko rośnie :D

Goskaa

Postautor: Goskaa » pn mar 31, 2014 9:37 am

Uważam, że to wyjątkowo dziwne i jednocześnie ekscytujące - stwierdzanie cech ludzkich po grupie krwi. Do tej pory się nie spotkałam z taką klasyfikacją ludzi ;) Ale człowiek uczy się każdego dnia :)
Nic tak nie wpływa na ducha jak ciało.

Izka
Site Admin

Postautor: Izka » pn mar 31, 2014 2:00 pm

Pytanie na ile ta charakterystyka osobowości się sprawdza. W moim przypadku hmmm chyba nie do końca :-) a jak u was ...?
- Nie chce pani znać stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odparła Weronika.
- Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

Paulo Coelho - Zapraszam na moją stronę http://www.skuteczneodzywianie.pl/

Goskaa

Postautor: Goskaa » śr kwie 02, 2014 11:07 am

Mi bardzo przypadła do gustu :) mam grupę krwi AB, a jej opis bardzo mi przypadł do gustu :) miło jest myśleć o sobie jako osobie atrakcyjnej i sympatycznej :))
Nic tak nie wpływa na ducha jak ciało.

Izka
Site Admin

Postautor: Izka » śr kwie 02, 2014 2:31 pm

Mi też całkiem odpowiada ta charakterystyka :-)
Betita pisze:
Grupa krwi "0"
to urodzeni przywódcy, charakteryzują się dużą siłą, wytrzymałością, są śmiali oraz cechuje ich niezwykły optymizm. Są przykładem umiejętności koncentracji, kierowania sobą i silnego poczucia instynktu samozachowawczego, a wiara we własne siły pozwala im przetrwać we wszystkich warunkach.

Jak to kiedyś ktoś mądry powiedział "Nasze życie jest tym, co zeń uczynią nasze myśli"
Marek Aureliusz
- Nie chce pani znać stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odparła Weronika.
- Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

Paulo Coelho - Zapraszam na moją stronę http://www.skuteczneodzywianie.pl/

Smaug

Postautor: Smaug » pn maja 05, 2014 1:30 pm

W moim wypadku sprawdza się bardzo dużo. Produkty, które mi na przykład nigdy nie smakowały, albo po prostu źle się czułem po ich spożyciu. Później się okazało, że są po prostu (zgodnie z grupą krwi) dla mnie nie wskazane ;]

Kooper

Postautor: Kooper » śr lip 23, 2014 1:59 pm

Biorąc pod uwagę, że grupa krwi może wpływać na dopasowanie diety, więc być może odpowiadać za część cech - w moim przypadku (grupa A) część cech się jak najbardziej zgadza, ale część jest w ogóle oderwana od rzeczywistości.

medeis

Postautor: medeis » wt sie 19, 2014 1:24 pm

U mnie AB nawet pasuje :D Choć nie nadawałabym się chyba na nauczyciela duchowego, haha :D

Wróć do „Dieta dla grup krwi”