Diety śródziemnomorska poprawia funkcjonowanie mózgu

madzia

Diety śródziemnomorska poprawia funkcjonowanie mózgu

Postautor: madzia » ndz lut 24, 2013 8:00 pm

Najwyższy czas, aby nabyć świeże owoce, warzywa strączkowe, korzeniowe, liściaste, ryby i oczywiście oliwę z oliwek!
Otóż najnowsze badanie, które zostało przeprowadzone w kwietniu 2012 roku, wykazało, że dieta śródziemnomorska korzystnie wpływa na funkcje poznawcze naszego mózgu. Badanie opublikowane zostało w czasopiśmie „Archives of Neurology” w Stanach Zjednoczonych.

Osoby, które spożywały tradycyjne potrawy z regionu Włoch, Hiszpanii i Grecji miały zdecydowanie mniej uszkodzeń naczyń krwionośnych w mózgu w porównaniu do osób spożywających dania wysoko przetworzone, bogate w tłuszcze nasycone oraz tłuszcze trans.

Naukowcy odkryli, że wysoka podaż tłuszczów jedno nienasyconych, zawartych w oliwie z oliwek, orzechach, awokado daje efekt ochronny naczyń krwionośnych w mózgu.

Zatem dbajmy o nasz mózg i zapewnijmy dobrą wydajność naszemu umysłowi :-)

Izka
Site Admin

Re: Diety śródziemnomorska poprawia funkcjonowanie mózgu

Postautor: Izka » pn mar 31, 2014 7:22 pm

Taka dieta jest jak najbardziej wskazana dla osób uczących się,a dla studentów szczególnie w okresie sesji, gdy potrzebna jest maksymalna wydajności mózgu :-)

Zamiast wypijać kolejną filiżankę kawy, czy drinka energetycznego może warto pomyśleć nad zdrową przekąskach typu orzechy, bakalie, warzywa itp., które dadzą nam prawdziwy zastrzyk energii na długo, a nie jak w przypadku kawy, tylko na chwilę.
- Nie chce pani znać stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odparła Weronika.
- Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

Paulo Coelho - Zapraszam na moją stronę http://www.skuteczneodzywianie.pl/

Tori

Re: Diety śródziemnomorska poprawia funkcjonowanie mózgu

Postautor: Tori » wt wrz 06, 2016 4:01 pm

Dieta śródziemnomorska jest uznawana za jedna z najzdrowszych diet :) zapewnia dużo witamin, kwasy omega z ryb :) na takiej diecie można schudnąć, ale nie wyniszcza się przy tym organizmu :) mi się ta dieta bardzo podoba

Wróć do „Dieta śródziemnomorska”