Nabiał

Jak się zdrowo odżywiać i nie tyć? - sposób na piękną figurę
listek_melisy

Nabiał

Postautor: listek_melisy » śr lis 22, 2017 2:39 pm

Cześć, jestem nowa na forum :) mam pytanie o nabiał... Ile można go dziennie zjadać czy serek homogenizowany 170g i 250ml mleka to nie za dużo lub mało? Chciałabym przytyć z wagi 44 kg do 52 kg wzrostu mam 162cm

Kasiak

Re: Nabiał

Postautor: Kasiak » czw lut 15, 2018 10:34 am

Jeśli chodzi o nabiał to wydaje mi się, że na pewno to nie jest za dużo. Ale warto swoją dietę obgadać z dietetykiem. No i trzeba też zauważyć, że jeśli chodzi o nabiał to dużo osób niestety ma problemy żołądkowe po laktozie i musi kupować bez laktozowe i mleko i serki. Warto w takim razie przeczytać http://www.epozyczka24.pl/problemy-z-trawieniem/ mówi ona właśnie o problemach z trawieniem. Co w czasie diety często się zdarza.

pink56

Postautor: pink56 » czw wrz 27, 2018 8:32 am

dietetyk powinien pomoc

piotrkropotkin

Postautor: piotrkropotkin » pn kwie 01, 2019 8:14 am

Tak jak polecali poprzednicy, trzeba się w tej sprawie skonsultować z dietetykiem. Rzecz w tym, że każdy ma jednak nieco inny organizm i nawet po podaniu konkretnych liczb ciężko jest ocenić, czy akurat dla Ciebie jest to dobre lub nie. Zwłaszcza, że są na przykład osoby, którym nabiał może w ogóle nie służyć – taka sytuacja pojawia się na przykład w sytuacji, gdy ktoś ma nietolerancję laktozy. Coś na ten temat wiem, bo moja kuzynka musi zmagać się z czymś takim. W jej przypadku jest to o tym problematyczne, że ona naprawdę lubi produkty oparte na nabiale, w których jednak dawki laktozy prowadzą do naprawdę nieprzyjemnych konsekwencji. I tak teraz może sobie już na nie pozwalać dzięki tabletkom zamawianym tutaj: https://www.lacto-joy.pl/, które zawierają laktazę, czyli enzym służący do trawienia laktozy. Także nabiał, jak widać, może być bardzo problematycznym produktem – tym bardziej warto skonsultować się ze specjalistą ;).

ewiska0

Postautor: ewiska0 » pn maja 13, 2019 12:03 pm

Jeśli jesteśmy w temacie nabiału, to chciałabym zapytać o jeden z jego składników, a mianowicie o jajka. Otóż, ostatnio wprowadziłam do swojego życia dietę (ciekawe ile na niej wytrzymam :lol: ), ale niestety nie dodałam do niej jajek, ponieważ nie jestem pewna czy są wskazane, jeśli chcemy stracić parę kilogramów. Poczytałam trochę i okazuje się, że istnieje wiele powodów dla których warto jeść jajka, gdyż zawierają wiele wartościowych składników odżywczych. Ale z drugiej strony możemy spotkać głosy, które mówią, że zawierają cholesterol, przez co szkodzą naszemu zdrowiu. Chciałabym poznać Waszą opinię na ten temat. Myślicie, że mogę spokojnie wrzucić do swojej diety ten produkt?

Wróć do „DIETA na całe życie - prawidłowe odżywianie”