Sposób na piękną figurę

Jak się zdrowo odżywiać i nie tyć? - sposób na piękną figurę
Izka
Site Admin

Sposób na piękną figurę

Postautor: Izka » ndz maja 13, 2012 11:33 am

Tekst nadesłany przez czytelniczkę skuteczneodzywianie.pl

"Cześć. Postanowiłam napisać, aby podzielić się swoimi doświadczeniami w zakresie odchudzania.
Mam prawie 40 lat. Pomimo, że z domu wyniosłam złe nawyki żywieniowe i w zasadzie wszyscy moi bliscy mają nadwagę ja nie poddawałam się i walczyłam o jako taką figurę. Wypracowałam sobie zwyczaj nie jeść kolacji - po prostu od wielu lat nawet mi się już nie chce jeść wieczorem. Gdy dzieci były małe przy wzroście 165 ważyłam 158 kg. Po trzydziestce zaczęłam przybierać na wadze, powoli ale sukcesywnie. Gdy dobiłam do 70 kg - poszłam po rozum do głowy i zmieniłam parę rzeczy.

Wcześniej miałam bardziej ruchliwy tryb życia - praca nie tylko siedząca, małe dzieci - więc jadłam słodycze bez żadnych skutków. Gdy przytyłam spróbowałam kilku diet - 1200 kalorii, kapuściana. Bez sensu - nie wytrzyma się tego na dłuższą metę, a rozregulowany metabolizm i wycieńczony organizm długo dochodzi do siebie. Teraz nastawiłam się na powolne odchudzanie. Od dwóch miesięcy zmieniłam nawyki żywieniowe i efekty przyszły od razu. W mojej diecie jest więcej owoców i warzyw, mięsa drobiowego, białego twarogu. Musli niby-odchudzające to kompletna porażka- teraz jem zwykłe płatki owsiane górskie z dodatkiem rodzynków i suszonych moreli. Odstawiłam słodycze, przestałam piec ciasta - na początku tęskniłam za nimi, dziś już spokojnie przyglądam się, gdy dzieci jedzą obok mnie batonika czy cukierka. Zaczęłam bardziej zastanawiać się nad tym co jem. Zamiast jakiegokolwiek jogurtu kupuję jogurt naturalny 0% i miksuję go blenderem z owocami -taki koktajl ma 300=350 kalorii, a daje uczucie sytości i dostarcza mnóstwa cennych witamin i minerałów. Gdy uświadomiłam, że dwie łyżki oleju użyte do usmażenia jajecznicy mają 200 kalorii - smażę na suchej patelni lub gotuję. Zrezygnowałam z gotowanych ziemniaków, przestawiłam się na czarne pieczywo. Kanapki robię bez masła i margaryny. Poza tym zamiast trzech kanapek do pracy biorę jedną i do tego jabłko, banan, serek i temu podobne dodatki. W pracy mam tylko zieloną herbatę - nie lubię jej, ale nie mając nic innego w ten sposób zmuszam się do jej picia. Poza tym wprowadziłam grejpfruty do swej diety - też ich nie lubię, ale odkryłam, że zmiksowane blenderem smakują świetnie, poza tym po nich nie chce się pić. Jak dodałam do diety więcej owoców, zauważyłam, że przestałam sięgać po dżemy - po prostu organizm przestał się ich domagać. Teraz wprowadzam do diety więcej zup, przy czym bez zasmażki i wywaru na tłustym mięsie. Po takich zmianach nie chodzę głodna, nie uprawiam intensywnie ruchu, a mimo to chudnę.

Zdarza się, że mam napady głodu - ale dzisiaj już wiem, ze częstym powodem takiej sytuacji jest to, że danego dnia zjadłam za mało białka, albo za mało węglowodanów. Wtedy po prostu sięgam po taki produkt, który uzupełni taki brak - jeśli zjadłam wcześniej dużo owoców, warzyw, to sięgam po mięso (chude), twaróg (też chudy). Czasem zjem dużo warzyw a mimo to szybko jestem głodna - zauważyłam, że jestem długo syta, gdy dużą ilość warzyw zjem razem z jedną kromką chleba. Podałam kilka przykładów, które pozwoliły mi ograniczyć dietę do około 1800 kalorii dziennie, a pomimo to, jestem pełna energii, nie czuję się zniewolona przez dietę. Nie nastawiam się na szybki efekt, chociaż zrzucenie 1 kg w ciągu dwóch tygodni to nie jest chyba mało.

Czasem robię sobie dzień, że jem wszystko bez ograniczeń, ale zauważyłam, że po kilku miesiącach kalkulowania co i ile jem, mój organizm już nie potrzebuje dużych porcji, nie domaga się słodyczy. Poza tym, gdy nie odchudzałam się, wtedy często byłam głodna. Zdarzało się, że po obfitym obiedzie za chwilę chciało mi się czegoś słodkiego, a potem za chwilę znowu sięgałam po dokładkę z obiadu i tak w kółko. Teraz paradoksalnie stany " muszę zaraz zjeść" są dużo rzadsze i mniej dokuczliwe. Znajomi mówią, że nie rozumieją, jak można tak rezygnować z przyjemności jedzenia. Odpowiadam, że dopiero teraz wiem, co to jest przyjemność jedzenia - jeden zjedzony cukierek po raz pierwszy od miesiąca smakuje nieporównywalnie lepiej niż cukierek jedzony codziennie.

Podsumowując, jem dużo, często, ale nie co popadnie. Jestem coraz szczuplejsza, mam mocniejsze włosy, nie jestem zmęczona czy ospała. Tak odchudzać się mogę do końca życia, a nawet jeden dzień dłużej. Wam też polecam. W internecie są strony, zawierające tabele kalorii, które pomogą wybrać produkty zdrowe, smaczne i niskokaloryczne.
Nie wszyscy lubią ruch, przy wycieńczających dietach nie ma siły na jakąkolwiek aktywność ruchową. Ja nie zwiększyłam swojej aktywności ruchowej, wręcz odwrotnie, teraz mam pracę tylko siedzącą, ale przy przemyślanej diecie ruch nie jest warunkiem koniecznym do zrzucenia kilogramów. Chociaż na pewno pomocnym.
Jak widzicie, nie stosuję żadnych diet cud - tylko zrezygnowałam z cukru i słodyczy oraz tłuszczy. Dzisiaj już mi nie smakuje słodka kawa czy masło na chlebie. Jem śniadanie, ostatni posiłek przed 19.00. Wam też polecam spróbować."

GRATULUJĘ uzyskanych efektów - trzymaj tak dalej :-)
- Nie chce pani znać stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odparła Weronika.
- Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

Paulo Coelho - Zapraszam na moją stronę http://www.skuteczneodzywianie.pl/

elen44

Re: Sposób na piękną figurę

Postautor: elen44 » ndz cze 17, 2012 4:53 pm

a jednak niektórym się udaje... post naprawdę motywujący :-) szkoda, że takich postów jest tak malutko ... widać, że więcej osób walczy ze zbędnymi kilogramami, niż osiągnęło upragnioną figurę hehe

anosa

Postautor: anosa » czw sie 07, 2014 8:25 pm

Dla mnie najlepszym sposobem na piekną figurę a przy okazji cerę okazało się pozbycie toksyn z organizmu. 100% skuteczności a waga niemal sama normuje się to idealnego dla nas poziomu

Mieszko

Postautor: Mieszko » pn paź 13, 2014 9:31 pm

Łatwo powiedzieć. Pozbyć się toksyn. napisz w jaki sposób. koleżanka powyżej podała sposób zgubienia kilogramów który do mnie przemawia.

Zofija

Postautor: Zofija » czw paź 16, 2014 12:56 pm

Widać że zasada "chcieć to móc" jak najbardziej działa! Odpowiednia dieta to podstawa. Bez tego nigdy nie osiągniemy idealnej sylwetki...

Krosagro

Postautor: Krosagro » wt paź 21, 2014 11:44 am

Dziękuję za informację :)
Moim zdaniem najlepszym sposobem na piękną figurę jest sport i zdrowe odżywianie się.

Mariolka

Postautor: Mariolka » czw lis 06, 2014 11:51 am

Co prawda ciężko jest zmienić swój styl życia i odżywiania. Ale warto.

oksanabuk

Postautor: oksanabuk » czw lis 13, 2014 2:30 pm

Nie jest wcale tak trudno, szczególnie jak zaczynasz jadać inne rzeczy, ale takie które Ci smakują. Gorzej z regularnymi ćwiczeniami :lol:

Mariolka

Postautor: Mariolka » śr lis 26, 2014 9:24 am

Nawet jak jem rzeczy, które mi smakują, czasem mam ochotę zjeść coś bardzo niezdrowego i kalorycznego!! :D

Zofija

Postautor: Zofija » czw gru 04, 2014 10:19 am

Ja też czasem daję sobie "dzień wolnego". :P

Wróć do „DIETA na całe życie - prawidłowe odżywianie”