Dieta

Jak się zdrowo odżywiać i nie tyć? - sposób na piękną figurę
malwi22

Dieta

Postautor: malwi22 » pn lut 02, 2015 11:01 pm

Witam was! Ostatnio chodząc po sklepach i mierzac ciuchy zauwazylam, ze niestety musze kupowac dużo wieksze. Mam 158cm i waze 66kg. Dokladnie rok temu wazylam 54 kg. Od kiedy zaczęłam byc z moim chlopakiem zaczelam tyć, rozpieszczalismy sie pysznym jedzeniem i slodkosciami. I tak to wlasnie wyszlo. Stwierdzilam, ze dosc tego bo juz nawet na siebie nie moge patrzec w lustrze a moje BMI woła o pomstę do nieba. Jeste już umówiona do dietetyka. Wypisałam sobie co mam jesc i kiedy, żeby schudnąć ale nei znam sie i proszę was o porade. Chcę powrocic do swojej poprzedniej wagi, nie bylam wtedy chudzinką ale i tak czulam sie lepiej niz teraz. Wiec moja dieta wyglada tak:
Na sniadanie jem sobie banana i popijam herbatką Zioła Mnicha na Odchudzanie ) i to tyle. Na obiad stwierdzilam, ze bede jadla jakies lekkie dania typu ryz z kurkumą lub piers z kurczaka ewentualnie jak nie chce mi sie jesc ( tak jak dzisiaj) to robie sobie chlebek wasa pszenny z czyms,wypijam butelke kefiru i kolejny kubek herbatki. Na kolacje, okolo 18/18:30 jabłko i herbatka. W miedzyczasie jak bede glodna przekasze waflem ryzowym lub kefirem. No i oczywiscie zero jedzenia po tej 18/18:30. Proosze o pomoc

Anulka102

Re: Dieta

Postautor: Anulka102 » pt lut 06, 2015 1:56 pm

Spróbuj jeść przez 2 tygodnie tylko i wyłącznie owoce i warzywa. Oczyścisz organizm. Poczytaj o diecie dr Ewy Dabrowskiej. Naprawdę warto.

Betita

Postautor: Betita » pn lut 09, 2015 10:56 am

Anulka102,a czy po 2 tygodniowej diecie warzywno-owocowej nie będzie efektu jojo?

BIOalejka

Postautor: BIOalejka » śr lut 11, 2015 3:14 pm

Malwi22 - nie ma co liczyć na diety cud. Oczywiście dają one pożądany efekt, jednak po miesiącu okazuje się, że waga wraca a nawet wskazuje więcej niż przed rozpoczęciem diety. Nie daj się namówić na monodiety czy głodówki.
Postaw na zdrową i zbilansowaną dietę która dostarcza organizmowi odpowiednie ilości wszystkich niezbędnych składników odżywczych, czyli białek, węglowodanów, tłuszczów, witamin i minerałów.
Dodaj do tego trochę ruchu (fitness, joga, basen, jogging - można wymieniać bez końca ;)) i z czasem zauważysz, że czujesz się zdrowsza, pełna energii a zbędne kg nie wiadomo kiedy pójdą w dół:)

Sebucha

Postautor: Sebucha » wt lut 17, 2015 9:30 pm

Dietę musisz wesprzeć odpowiednim wysiłkiem fizycznym, inaczej trudno będzie Ci powrócić do dawnego wyglądu.
Jesteśmy tym, co spożywamy.

Bisu91

Postautor: Bisu91 » pn mar 16, 2015 2:35 pm

Jeśli dieta to tylko zbilansowana, a nie żadna głodówka. 5 posiłków dziennie i przede wszystkim zdrowe posiłki, do tego warto dorzucić jakiś trening i będą na pewno trwalsze efekty niż na jakiejś diecie cud.

pimpek

Postautor: pimpek » wt lip 14, 2015 10:24 pm

mam koleżankę, która ma problem z jedzeniem...ostatnio lekarz ją nastraszył, że może być niedożywiona. Od razu mówię - nie ma anoreksji, ale ma wiele innych problemów zdrowotnych przez co ma kłopoty z jedzeniem. Musi zacząć stosować dietę wysokobiałkową, wysokokaloryczną...jeść min. 6 posiłków dziennie w małych ilościach ale często...musi poszukać sobie przykładowe jadłospisy ale nie wie gdzie szukać. Znacie może jakąś stronę w necie gdzie mogą być - ale kilka a nie jeden czy dwa.

danielqa44

Postautor: danielqa44 » pt lut 26, 2016 1:08 pm

Ja jestem zdania, że jeżeli już być na jakiejś diecie to do końca życia..

Oczywiście w stworzeniu idealnej diety powinien pomóc nam specjalista, ale jeżeli znajdziemy to co działa to warto polubić taki posiłki i zostać z nimi na stałe :)

Wróć do „DIETA na całe życie - prawidłowe odżywianie”