Czy dieta wpływa na cerę?

Jak się zdrowo odżywiać i nie tyć? - sposób na piękną figurę
alicjadrwalstol

Czy dieta wpływa na cerę?

Postautor: alicjadrwalstol » pn lut 23, 2015 4:03 pm

Witam!
Chciałabym się dowiedzieć czy trądzik, który pojawił się u mnie ostatnio może być wywołany nieodpowiednią dietą? Było w niej zbyt dużo w tłuszczu , a mało warzyw. Byłam ostatnio w klinice medycynadab na peelingach lekarskich i dopiero ta wizyta zredukowała te dolegliwości, ale boje się, że fatalna cera może wrócić. Co zatem jeśc aby wyglądać dobrze?

Anulka102

Re: Czy dieta wpływa na cerę?

Postautor: Anulka102 » śr mar 04, 2015 2:05 pm

Polecam maseczki. Do cery tłustej możemy zastosować jabłka, tartą marchewkę lub dobrze wszystkim znany ogórek zielony. Na trądzik pomoże banan z awokado, maseczka z drożdży, porzeczek albo z miodu. Którąkolwiek maseczkę wybierzemy możemy być pewne, że nie zaszkodzi, a może pomóc.
Pod żadnym pozorem nie wolno jeść ; batoników, czekolad, słodkich napoi itp.Chcąc utrzymać skórę w dobrej kondycji należy wypijać co najmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie.

adam25

Postautor: adam25 » pn mar 09, 2015 4:47 pm

Dieta powinno raczej pozytywnie wpływać na cerę. Najlepiej skontaktuj się ze specjalistą.

malwi22

Postautor: malwi22 » sob wrz 05, 2015 5:16 pm

Na moją cerę wpływa bardzo. Warto też pić sporo wody, która ujędrnia skórę :)

moccatto

Postautor: moccatto » wt lis 10, 2015 4:29 pm

A ja polecam pić soki z wyciskarek, świetnie wpływają na cerę, aktywność i oczyszczenie organizmu. :)

krystyna92

Postautor: krystyna92 » śr lut 03, 2016 3:41 pm

Herbatka z bratka jest dobra na trądzik, jednak najlepiej działa jeżeli pijesz ją z rana przed posiłkiem. Dodatkowo dobry peeling i odstawić cukry - powinno wystarczyć ;)
Pozdrawiam :)

Sarasienka

Postautor: Sarasienka » czw paź 06, 2016 2:09 pm

Wszystko zależy od predyspozycji do występowania wysypek i powikłań, ale na twarzy rzeczywiście b. często i szybko widać skutki nieodpowiedniego odzywiania.

ania94.4

Postautor: ania94.4 » śr paź 26, 2016 9:59 am

Oczywiście, że wpływa. Każda osoba dotknięta trądzikiem albo inną przypadłością skórna w pierwszej kolejności powinna iść do dermatologa a zaraz potem do dietetyka. To co jemy wychodzi na naszej skórze w bardzo krótkim czasie. Tak np jak uczulenia na różnego rodzaju owoce czy inne produkty. Wysypki, plamy, zmiany skórne i właśnie sama cera bardzo często mogą zależeć od złej diety.
"Pokój bez książek to jak ciało bez duszy."

kiss765

Postautor: kiss765 » pn gru 12, 2016 4:32 pm

Jasne, że tak! Ważne to pić dużo wody, która oczyszcza nasz organizm z toksyn, uzupełnia utracone mikroelementy i dodatkowo ujędrnia skórę. Ja długo nie mogłam przekonać się do picia wody, ale teraz regularnie pije zieloną Piwniczankę i zauważam efekty.

tragikomedia

Postautor: tragikomedia » pn sty 02, 2017 1:49 pm

Też tak miałam jak zaczęłam pracowac i jednocześnie gorzej sie odzywiać, od razu to zauważyłam na cerze i myślę że to przez to było zwłaszcza że jak już sobie wyregulowałam tryb życia i udąło mi sie pogodzic pracowanie z jako takim odżywianiem to była poprawa. Dla uzupełnienia diety polecam skrzyp polny, dobrze wpływa na cerę, bez recepty można kupić nawet w rosmanie

Wróć do „DIETA na całe życie - prawidłowe odżywianie”