Zamiast słodyczy

Jak się zdrowo odżywiać i nie tyć? - sposób na piękną figurę
dylsien

Zamiast słodyczy

Postautor: dylsien » śr cze 17, 2015 10:05 am

Moim największym problemem jest podjadanie słodyczy. Uwielbiam ciągle coś pogryzać . Czym według was mogę zastąpić moje ulubione wafelki w czekoladzie?

Angela

Re: Zamiast słodyczy

Postautor: Angela » czw lip 09, 2015 12:39 pm

Też miałam ten problem :)

Na początek warto zacząć od odrobaczenia organizmu. Pasożyty żywią się cukrem, warto odrobaczać się profilaktycznie co pół roku, najlepiej naturalnymi preparatami np.olejek oregano czy mieszanki ziołowe dostępne w sklepach zielarskich. Po takiej kuracji zmniejsza się ochota na podjadanie słodyczy ;)

A na co dzień zastępuje zwykłe słodycze słodyczami słodzonymi cukrem trzcinowym albo stewią. Są dostępne w sklepach ze zdrową żywnością. Zamawiam je przez internet.

kacper.miel90

Postautor: kacper.miel90 » ndz lip 12, 2015 11:48 am

też kiedyś miałem ten problem i tak:

1 koleżanka mówiła mi aby jeść owoce zamiast słodyczy, czyli jak tylko masz ochotę an coś słodkiego to sięgaj np po jabłko

2 znajomy, z kolei mówi ze wszelkie słodycze można zastąpić gorzką czekoladą

No więc stosuje oba :D zależy na co bardziej mam ochotę

Tess

Postautor: Tess » pn lip 20, 2015 12:15 pm

Ja przerzuciłam się też na gorzką czekoladę. Trochę pomogło, ale nadal ciągnie mnie do ciast z kremem :P

monia

Postautor: monia » śr sie 12, 2015 10:33 am

Hej,
Zamiast słodyczy najlepiej jeść owoce suszone i świeże. Wbrew pozorom, dobre jest jedzenie daktyli - mimo, że mają sporo cukru, zawierają też dużo błonnika. Cukier można zastąpić miodem. Wtedy np robisz sobie jogurt naturalny z muesli (albo sama dobierasz do niego orzechy, owoce itp.), dodajesz miodu i masz pyszne i zdrowe danie, które spokojnie powinno zaspokoić słodyczowy głód.

malwi22

Postautor: malwi22 » sob wrz 05, 2015 5:12 pm

Ja ostatnio robię pyszną zdrową chałwę- tahini mieszam z sosem daktylowym. Jest przepyszna :)

danielqa44

Postautor: danielqa44 » pt lut 26, 2016 1:03 pm

Myślę, że możesz zastąpić je czymkolwiek.

Kluczowe jest, abyś znalazła czynnik odpowiedzialny za chęć zjedzenia słodyczy a potem zastąpiła go inną czynnością.

Przykładowo - Kiedy oglądam telewizję mam ochotę na coś słodkiego, więc zawsze przy oglądaniu piję szklankę wody zamiast zajadać się słodyczami :)

Niki44

Postautor: Niki44 » wt sie 23, 2016 1:10 pm

Najlepiej zastąpić słodycze, tak jak ktoś wcześniej pisał owocami. Jeśli chcesz zjeść coś słodkiego to sięgnij po jabłko, czy banana :) Również suszone owoce pomogą, orzechy, jakieś serowe przekąski ? Albo naturalna czekolada :-) Lepsza niż jakieś cukiereczki czy batoniki :)
Rób to, w czym czujesz się dobrze :!:

Lilu

Postautor: Lilu » śr sie 31, 2016 8:28 am

Ja myślę, że warto stosować proste triki...miałam w pracy warsztaty z dietetykiem i tam zdradził nam parę zamienników, np. zamiast zwykłego cukru zastosuj melasę buraczaną, a jako dodatek do dań spróbuj syropu klonowego. Z tego co czytam, to mamy do czynienia z łasuchem, więc wafelki w czekoladzie może zastąpić nutella z awokado! ;) Kuuurcze, a wiedzieliście o tym, że z fasoli można skombinować brownie ? ;p

Glon

Postautor: Glon » śr sie 31, 2016 12:41 pm

A podasz namiary na tego dietetyka? Dobry jest? Podziel się przepisem na zdrową nutellę przy okazji! :lol:

Wróć do „DIETA na całe życie - prawidłowe odżywianie”