Zamiast słodyczy

Jak się zdrowo odżywiać i nie tyć? - sposób na piękną figurę
Lilu

Re: Zamiast słodyczy

Postautor: Lilu » śr sie 31, 2016 2:37 pm

Właściwie to powinnam Ci dać namiar na całą ekipę, bo dietetyk jest tylko jej częścią ;) Mozesz sobie wygooglować care solutions. To są fizjoterapeuci, którzy zajmują się corporate welness, ale do tego piszą jeszcze super bloga z poradami zdrowotnymi, więc polecam się zagłębić ;)
Co do nutelli z awokado są różne szkoły- jednym wystarczy samo awokado, kakao i ksylitol, ale ja osobiście wolę coś bardziej naturalnego ;)
1 dojrzałe awokado
¼ szklanki mleka (może być ryżowe lub kokosowe)
2 łyżki kakao
1 łyżka syropu z agawy
To wszystko miksuje się w blenderze ;)
Smacznego ;)

marchewka

Postautor: marchewka » ndz wrz 04, 2016 9:39 pm

Muszę spróbować, jestem strasznym słodyczoholikiem :/

kiss765

Postautor: kiss765 » wt wrz 13, 2016 11:37 am

Ja miałam podobnie kochałam jeść słodycze i nigdy nie potrafiłam sobie ich odpuścić więc postanowiłam je czymś zastąpić. Zastąpiłam słodycze zdrową żywnością i jem zamiast zwykłych wysoko słodzonych ciastek czy baonów na zdrowe ciastka czekolady i tym podobne nie łatwo było znaleźć sklep w którym miałabym wszystko na miejscu

kiss765

Postautor: kiss765 » czw wrz 22, 2016 1:46 pm

Swoje niezdrowe przyzwyczajenie co do podjadania słodyczy też musiałam pomału zastąpić czymś zdrowszym. Szukając zamienników uznałam, że najlepsze będą bakalie i suszone owoce. I posmakowały mi śliwki i jagody goji. Ze względu na grożącą mi osteoporozę jem też różnego rodzaju orzechy i pistacje, które korzystnie wpływają na budowę kości. Niedawno się o tym dowiedziałam więc połączyłam przyjemne z pożytecznym. Muszę jeszcze spróbować popcorn tej samej firmy, bo podobno też jest dobry :lol:

lajk

Postautor: lajk » czw wrz 22, 2016 4:00 pm

Bez słodyczy da się żyć :D

Sarasienka

Postautor: Sarasienka » czw paź 06, 2016 1:56 pm

Fajny wątek, ja też szukam zdrowych zamienników słodyczy :)

lena888

Postautor: lena888 » wt paź 11, 2016 9:07 am

Słodycze można zastąpić nasionami np. słonecznikiem. Dobrą opcją są również orzechy, suszone owoce, lub jogurty :) nietuczące, ale jednak przekąski ;)

ania94.4

Postautor: ania94.4 » śr paź 26, 2016 9:53 am

Na suszone owoce trzeba bardzo uważać, ponieważ nie wszystkie są odpowiednio przygotowywane co również oznacza, że nie wszystkie są zdrowe. Trzeba unikać tych siarkowanych.
A co sądzicie o warzywach typu marchewka, korzeń pietruszki czy seler naciowy? Są słodkie, można je chrupać i trzymać zawsze pod ręką pokrojone i gotowe na napad chęci na słodycze :)
"Pokój bez książek to jak ciało bez duszy."

Ewelina

Postautor: Ewelina » śr paź 26, 2016 1:57 pm

Ciężko jest być na diecie bez slodyczy ;c

skuteczna84

Postautor: skuteczna84 » pt lis 11, 2016 11:48 am

heehhe no tak dieta i słodycze raczej nie idą w parze :-)
Jednak można je zastąpić zamiennikami. U mnie sprawdzają się daktyle, rodzynki, banany oczywiście w ramach rozsądku i wliczone w mój bilans kaloryczny.

Wróć do „DIETA na całe życie - prawidłowe odżywianie”