Spożywanie posiłków

Jak się zdrowo odżywiać i nie tyć? - sposób na piękną figurę
sniadaniedolozka

Spożywanie posiłków

Postautor: sniadaniedolozka » śr kwie 20, 2016 2:30 pm

Oczywiście wiem, że powinno się spoczywać około 5 posiłków dziennie. Mam jednak pytanie, czy jak się jest głodnym to jeść, czy czekać do następnego posiłku? Czy może wprowadzić inne zmiany? Generalnie mój problem jest taki że w pracy mniej więcej co godzinę coś jem (wafla ryżowego, jabłko, banana, generalnie coś małego).

drMagdalena

Re: Spożywanie posiłków

Postautor: drMagdalena » sob lut 11, 2017 2:59 pm

Być może źle dobierasz produkty, które spożywasz np. jeśli na śniadanie zjesz zwykłe, białe pieczywo - energia, którą z niego dostarczasz zadziała bardzo szybko, ale też równie szybko Cię opuści i prędko poczujesz kolejną falę głodu.
Dlatego też lepiej wybrać coś pełnoziarnistego np. owsiankę, która uwalnia energię powoli.

Po za tym możesz sięgnąć po błonnik. Ja tak sobie radzę i (nie chwaląc się ;) ) zachowuję całkiem niezłą figurę :D A sporo pracuję siedząc :P
Błonnik zapewni dodatkowe uczucie sytości (przy tym ma mnóstwo innych super mocy ) :D
Ja mam taki https://naturwitt.pl/ Ten można dosypać do czego się chce. Ja go mieszam albo właśnie z owsianką rano, albo w pracy z jogurtem i mam problem z podjadaniem z głowy :D Inne na jakie trafiłam trzeba rozrabiać z wodą (obrzydliwe, nie da się tego pić :| ).

Pozdrawiam cieplutko i trzymam kciuki za rozwiązanie problemu :)

Wróć do „DIETA na całe życie - prawidłowe odżywianie”