Mleko pic czy nie?

Jak się zdrowo odżywiać i nie tyć? - sposób na piękną figurę
Anulka0207

Mleko pic czy nie?

Postautor: Anulka0207 » śr mar 22, 2017 9:57 am

Nurtuje mnie jedno pytanie...czy mleko i produkty mleczne typu jogurty, kefiry sa zdrowe czy nie? Opini w sieci masa...szalenstwem sa teraz wszedzie mleka roslinne, ktorych niecierpie..;/ Probuję bilansować diete, uwielbiam kasze, platki owsiane, ale zawsze robilam je na mleku tradycyjnym, swiezym 2 %..czytam opinie,ze mleko tylko dla cielaka,ze człowiek nie powinien pic mleka..MIT czy KIT?
Tak samo z jogurtem...Lubie do pracy na sniadanko zrobic sobie: np. jogurt z chia i jablkiem albo bananem..i teraz nie wiem, prose o rozaiwanie moich dietetycznych watpliwosci..Glownie chodzi o mleko, ktore uwielbiam

sprinterka

Re: Mleko pic czy nie?

Postautor: sprinterka » śr mar 22, 2017 5:49 pm

Moim zdaniem duża część tych opinii jest mocno przesadzonych. Piję mleko normalnie, nie dajmy się zwariować ;)

Izka
Site Admin

Postautor: Izka » pn mar 27, 2017 6:33 pm

Jeśli chodzi o jogurty i kefiry nie słyszałam,aby był niezdrowe, wręcz są zalecane ze względu na pożyteczne bakterie.
Natomiast o mleku krążą różne historie :-)i sama chciałabym znać odpowiedź.
Osobiście pije mleko w bardzo dużych ilościach i nie zauważyłam negatywnych skutków. Dlatego podchodzę do tego w ten sposób - jeśli coś nam nie szkodzi, tzn. że jest dla naszego organizmu dobre :-)
- Nie chce pani znać stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odparła Weronika.
- Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

Paulo Coelho - Zapraszam na moją stronę http://www.skuteczneodzywianie.pl/

kropeczka

Postautor: kropeczka » pt sie 25, 2017 10:39 am

Każdy człowiek jest inny, niby mówi się, że dorosły człowiek nie powinien być mleka, ale to tak nie do końca jest. Jeżeli nie jesteśmy uczuleni na laktozę, to nie widzę powodów dla których trzeba byłoby z niego rezygnować.

rondo

Postautor: rondo » wt sie 29, 2017 4:44 pm

Skutki picia mleka mogą wyjść po latach. Według mnie w tych dla was 'przesadzonych' materiałach na temat mleka jest trochę prawdy. Są na ten temat publikacje naukowe pisane na podstawie badań wielu osób. Ja osobiście nie piję i nie odczuwam w ogóle jego braku ;)

pink56

Postautor: pink56 » czw wrz 27, 2018 8:33 am

co kto woli, dla mnie to lekka paranoja z tym co sie dzieje dzisiaj

Wróć do „DIETA na całe życie - prawidłowe odżywianie”