Dieta a cukrzyca

Jak się zdrowo odżywiać i nie tyć? - sposób na piękną figurę
polinka

Dieta a cukrzyca

Postautor: polinka » wt lip 18, 2017 10:35 am

Jak wygląda u Was dieta w cukrzycy typu 2? Z jednej strony wiem, że powinnam się pilnować a z drugiej ciężko mi sobie narzucić precyzyjne zasady :( Chciałabym się teraz pilnować trochę bo badania kliniczne Pratia mam na oku więc nie chcę przed zgłoszeniem się mieć za bardzo rozregulowanego organizmu. Jak u Was dieta przy cukrzycy wygląda?

piotrkropotkin

Re: Dieta a cukrzyca

Postautor: piotrkropotkin » pn sty 14, 2019 10:08 am

W tej kwestii najlepiej jest wybrać się do dietetyka, bo u każdego pewnie wygląda to nieco inaczej. Trzeba jednak pamiętać, że sama dieta, nawet najlepsza, nie wystarczy sama w sobie do walki z cukrzycą. Osobiście z wielką nadzieją spoglądam w stronę współczesnych innowacji medycznych. Na przykład w ramach projektu https://www.naukaratujezycie.pl/ wspierane jest Inkubator UW, co na pewno doprowadzi do wielu innowacji medycznych – mam nadzieję, że ktoś zajmie się badaniami w zakresie cukrzycy. Zwłaszcza, gdy mowa o projekcie BioMed Academy, który moim zdaniem ma spory potencjał, by wiele zdziałać dla polskich pacjentów.

Wróć do „DIETA na całe życie - prawidłowe odżywianie”