Odchudzanie z głową - zdrowo i bez efektu "jojo"

Jak się zdrowo odżywiać i nie tyć? - sposób na piękną figurę
Izka
Site Admin

Odchudzanie z głową - zdrowo i bez efektu "jojo"

Postautor: Izka » pt kwie 13, 2012 10:21 am

Jestem przeciwniczką rygorystycznych diet odchudzających, po których większość osób powraca do starych, nieprawidłowych nawyków żywieniowych, co w konsekwencji doprowadza do efektu "jojo", czyli powrotów utraconych kilogramów (nierzadko niestety z nawiązką).Cały efekt długotrwałej pracy (głodówki) okazuje się bezcelowy, a nasza przemiana materii zostaje znacznie zaburzona. Często obserwujemy ubytek witamin i mikroelementów z naszego organizmu, dlatego czujemy się senni, zmęczeni, nasza cera jest szara, pozbawiona blasku, paznokcie łamliwe, a włosy tracą elastyczność i wypadają. To są najczęstsze efekty nieprawidłowo przeprowadzonej diety, która mija się z celem.

Nie można wierzyć dietom cud, które obiecują utratę kilogramów w 2 tygodnie, czy płaski brzuch w zaledwie tydzień. Nie jesteśmy w stanie uzyskać takich efektów w tak krótkim czasie. Oczywiście w czasie rygorystycznej diety spadek masy ciała jest nieunikniony, bo skoro na co dzień przyjmujemy ok. 1500-2000 kcal, a w przypadku diety zaledwie 400 kcal musimy zaobserwować utratę wagi.

Jednak należy zaznaczyć, że w pierwszej kolejności tracimy wodę z organizmu, następnie mięśnie, a dopiero później organizm czerpie rezerwy z tak niechcianego tłuszczyku. Dlatego, tak ważne jest, aby w czasie trwania każdej diety nawadniać organizm - wypijają ok. 1,5 do 2 litrów wody, najlepiej niegazowanej.

CO DALEJ PO GŁODÓWCE ???
Wiele z nas po prostu wraca do starych nawyków żywieniowych. Przecież nikt z nas nie wytrzyma na diecie redukcyjnej przez całe życie. Zwiększona ilość kaloryczna potraw powoduję stopniowe przybieranie na wadze, a więc wracamy do punktu wyjścia - błędne koło.

Co więc zrobić, aby nasza walka z kilogramami była trwała, a przede wszystkim zdrowa?
Musisz przygotować plan działania :-) - stopniowymi kroczkami do celu.
Pomyśl jak długo przybierałaś/eś na wadze? Czy to był tydzień? Miesiąc? a może efekt z którym walczysz nasilał się przez długie lata, był następstwem twojego nieprawidłowego stylu życia, zjadania niezdrowych, kalorycznych produktów - braku ruchu?
Skoro tak długo zaśmiecałaś/eś organizm, nie dbałaś/eś o niego traktowałeś go jak największego wroga nie licz na to, że nagle będziesz mieć wymarzoną szczupłą figurę oraz nieskazitelne zdrowie w zaledwie miesiąc czasu !!! - na takie zmiany potrzeba czasu, przynajmniej tak długiego jak okres w którym zdobyłaś/eś te niechciane kilogramy.

A więc czas się zabrać do pracy, a nie szukać drogi na skróty :-)
- Nie chce pani znać stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odparła Weronika.
- Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

Paulo Coelho - Zapraszam na moją stronę http://www.skuteczneodzywianie.pl/

elen44

Re: Odchudzanie z głową - zdrowo i bez efektu "jojo"

Postautor: elen44 » ndz cze 17, 2012 4:54 pm

racja :D nic samo nie przyjdzie

fanka14

Postautor: fanka14 » śr lip 18, 2012 10:36 am

hmmm dziewczyny zacznijmy w końcu dbać o siebie, a na efekty nie trzeba będzie długo czekać :-)

Viva la vita

Postautor: Viva la vita » wt lip 24, 2012 3:25 pm

Wszelkie diety "cud", tak jak pisze @Izka, niosą ze sobą również ryzyko. A nie o to przecież przy odchudzaniu chodzi, żeby swój organizm wyniszczać, lecz wręcz przeciwnie - by poprawić jego obecny stan. Dlatego najlepiej zainteresować się dietą przygotowywaną indywidualnie dla konkretnej osoby.

elen44

Postautor: elen44 » śr lip 25, 2012 10:46 am

więc najlepiej udać się do dietetyka... jednak nie zawsze mamy środki finansowe :-(

Dzięki zdrowym nawykom żywieniowym chciałbym zrzucić parę kilo. Myślę, że jeśli wykluczę słodycze i wprowadzę więcej ruchu, efekt ten osiągnę. Nie rozumie osób, które głodzą się na siłę, a później gdy osiągną w miarę zadowalający efekt wracają do starych nawyków żywieniowych - efekt "jojo" gwarantowany.

Myślę, że należy od razu na samym początku założyć, że nasza walka nie kończy się z czasem osiągnięcia wymarzonej wagi, lecz jest dopiero początkiem do prowadzenia zdrowego stylu życia.

Viva la vita

Postautor: Viva la vita » śr lip 25, 2012 11:34 am

elen44, z brakiem wystarczającej ilości pieniędzy na dietetyka można sobie poradzić, zwłaszcza dziś - w dobie powszechnego internetu :) Nieśmiało proponujemy zainteresowanie się stroną vivalavita.pl, która układa indywidualną dietę dopasowaną nie tylko do naszego zdrowia, ale i upodobań kulinarnych. Do tego w każdym momencie jej trwania możemy skontaktować się z dyżurującym w serwisie dietetykiem, a wszystko to za ułamek ceny, jaką musielibyśmy zapłacić podczas "realnej" wizyty w gabinecie. Pierwszy miesiąc korzystania z diety jest zupełnie darmowy, tak więc można sobie wszystko dokładnie przetestować i jeśli będziesz zadowolony, dopiero wtedy ewentualnie wykupić kolejne miesiące diety :)

elen44

Postautor: elen44 » śr lip 25, 2012 10:16 pm

Viva la vita super stronka :-) wiele ciekawych informacji, myślę, że często będę ją odwiedzał
... i nareszcie mam pomysł na pyszny, zdrowy posiłek

Viva la vita

Postautor: Viva la vita » czw lip 26, 2012 8:57 am

@elen44, dzięki za miłe słowa i oczywiście smacznego ;)

fanka14

Postautor: fanka14 » śr sie 01, 2012 9:06 am

fajne przepisy :-)

tak sobie myślę, że nie ma skutecznej diety, a diety cud po prostu nie istnieją!
Aby na stałe zachować zgrabną figurę, podstawą jest zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna.
Nie ma drogi na skróty, bo i tak po skończonej diecie wracając do złych nawyków żywieniowych problem z wagą wróci i to z nawiązką.

Jeśli chcemy faktycznie schudnąć nie ma sensu się nad sobą użalać, tylko w końcu wziąć się za pracę.
Zero łakomstwa, nocnego podjadania, zajadania zmartwieć... zacznijmy się ruszać i sięgać po zdrowe, nie przetworzone produkty.To nie tylko walka o piękną figurę, ale przede wszystkim o dobre samopoczucie :-)

Może moja wypowiedź jest dość surowa, ale mam już dość osób, które marudzą, że nie mogą schudnąć. Dziewczyny to nie takie trudne, ja jestem tego przykładem. Teraz wiem, że nie wystarczy zastosować diety i na tym koniec...

Viva la vita

Postautor: Viva la vita » pt sie 03, 2012 11:50 am

Święte słowa @fanka14. :) Do kwestii odchudzania trzeba podejść kompleksowo. Ważną rolę odgrywa tutaj silna wola, której można pomóc, odpowiednio przygotowując się do całego "projektu", jakim jest nowa sylwetka. Bardzo blisko silnej woli jest systematyczność - tutaj kluczem do sukcesu jest plan działania. Kiedy stosujemy się do niego, sukces jest już w połowie osiągnięty. ;)

Wróć do „DIETA na całe życie - prawidłowe odżywianie”