Odchudzanie z głową - zdrowo i bez efektu "jojo"

Jak się zdrowo odżywiać i nie tyć? - sposób na piękną figurę
Betita

Re: Odchudzanie z głową - zdrowo i bez efektu "jojo"

Postautor: Betita » sob sie 04, 2012 9:04 am

a co z naszym słomianym zapałem... do tematu odchudzania podchodziłam nie pamiętam już ile razy i zawsze kończyło się tak samo, czyli... silna motywacja ok. 2-3 miesięcy, uzyskanie w miarę zadowalających efektów, a potem powrót do starych nawyków i jak sobie łatwo wyobrazić problem z waga powracał. Naprawdę ciężko całe życie przykładnie się odżywiać i prowadzić aktywny styl życia :-( jak wy sobie z tym radzicie? W jaki sposób się motywujecie?

Viva la vita

Postautor: Viva la vita » ndz sie 05, 2012 7:14 am

Na słomiany zapał też jest rada. Jeśli zawczasu dotrze do nas, że dieta to także wiele wyrzeczeń i zmiana stylu życia łatwiej się będzie na to przygotować. No i najważniejsze! Nie wolno się się poddawać po pierwszym małym niepowodzeniu. Częstą pułapką skutkującą rezygnacją z diety jest poczucie, że nie daliśmy rady już po jednym małym odstępstwie od diety. Trzeba pamiętać o wyznaczonym celu i nie załamywać się po chwili słabości. Byle tylko nie przesadzić w drugą stronę i nie fundować sobie "odstępstwa" regularnie ;)

Betita

Postautor: Betita » pt kwie 04, 2014 11:01 am

A ja polecam zrobić plan na kartce i powiesić ją w widocznym miejscu.
Zapisać ile w tygodniu ćwiczymy i w jakiej porze. Wtedy nie będzie wymówek. Mi to naprawdę pomaga.
Fajnie jest także prowadzić dzienniczek uzyskanych EFEKTÓW, czyli ile udało nam się schudnąć (waga, pomiary).

elen44

Postautor: elen44 » ndz kwie 06, 2014 11:33 am

Zgadzam się, najważniejszy jest plan, ale nie chodzi tu o plan ułożony w myślach o którym łatwo możemy zapomnieć.
Najważniejsze cele najlepiej spisać na kartce i powiesić w widocznym miejscu - czarno na białym :-) i już nie ma wymówek

anosa

Postautor: anosa » czw sie 07, 2014 8:33 pm

Komplksowo, regularnie i mądrze. Zamiast zabierać coś naszemu organizmowi dajmy mu więcej tego czego potrzebuje sa nam poradzi sobie z toksynami, zgromadzoną wodą i niepotrzebnym tłuszczykiem bo poprawi się metabolizm i przmiana materii

Romek

Postautor: Romek » pn sie 18, 2014 2:11 pm

Naprawdę jest ciężko. Dzisiaj wywiesze sobie plan zobaczę jak mi pomoże.

Dana

Postautor: Dana » czw sie 21, 2014 8:58 pm

Kilka razy próbowałam ale nie mogę wytrwać. Co robić.

medeis

Postautor: medeis » czw sie 28, 2014 2:07 pm

Ja się odchudzam z pomocą soków, bo jestem typem podjadacza ;) A jak wypiję tyle zdrowego soku, to nie chce się co chwila przekąsek ;p znalazłam ostatnio fajne przepisy na soki: terapiasokami.pl/Soki-dziewiec-przepisow-na-odchudzanie

kiss765

Postautor: kiss765 » śr wrz 10, 2014 11:25 am

Zdrowe żywienie się jest trudne, ale głównie tylko na początku, dopóki nie przekonamy się do zmian i nie wprowadzimy ich na stałe. Wszelkie nowości warto wprowadzać stopniowo, będzie nam wtedy łatwiej się zaadoptować

malwi22

Postautor: malwi22 » ndz sty 04, 2015 7:00 pm

Silna wola i profesjonalna pomoc eksperta też jest zalecana. Czasem na portalach internetowych są wypisywane bzdury.

Wróć do „DIETA na całe życie - prawidłowe odżywianie”