Jesteś tym co jesz!

Jak się zdrowo odżywiać i nie tyć? - sposób na piękną figurę
Izka
Site Admin

Jesteś tym co jesz!

Postautor: Izka » sob gru 29, 2012 12:36 pm

Zdrowe odżywienia to nie tylko sposób na piękną sylwetkę, ale także na zachowanie zdrowie na długie lata życia. Wiele chorób (żeby nie powiedzieć wszystkie) biorą się z niewłaściwego sposobu żywienia). Niedobór witamin i podstawowych składników odżywczych powoduje, że nasz organizm nie pracuje w prawidłowy sposób. Niezdrowa, przetworzona żywność, późne pory posiłków, nieprawidłowe łączenie pokarmów - przeciąża nas organizm powodując iż resztki pokarmowe nie zostają prawidłowo strawione przez nasz układ pokarmowy - w konsekwencji zalegają w jelitach ulegając procesowi gnicia, które zatruwa nas od środka.

Czy możecie sobie wyobrazić, że w samych jelitach może zalegać aż do 15 kg masy kałowej :shock: nie możliwe? - a jednak...
Nieprawidłowe wypróżnienia, nieświeży oddech, senność, wzdęcie, czy bóle brzucha to tylko niektóre z symptomów nieprawidłowego działania jelit.

Może zrobić prosty test, aby sprawdzić, czy stan twoich jelit funkcjonuje prawidłowo.

TEST NA SZCZELNOŚĆ JELIT
Wypij szklankę soku z buraków, jeśli mocz będzie koloru buraczkowego następnego dnia lub parę godzin po wypiciu soku, będzie to oznaczać,że błona śluzowa jelita przestała pełnić swoje funkcje.
Sok z buraka farbuje mocz, tak samo łatwo toksyny z jelit przenikają przez ścianki powodując zatruwanie całego organizmu.

Moje pytanie brzmi - dlaczego tak staramy się o wygląd zewnętrzny (makijaż, kosmetyczka, ładny ubiór itp.), a zaniedbujemy ten od środka?
- bo go nie widać?...

... a spadek energii, ciągłe przemęczenie, choroby itp. czego to jest następstwo? - oczywiście nieprawidłowego żywienia!
Czy więc nie warto nareszcie zadbać o siebie?

Chciałabym stworzyć wątek, na którym razem będziemy się wspierać w prowadzeniu zdrowego stylu życia.
- Nie chce pani znać stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odparła Weronika.
- Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

Paulo Coelho - Zapraszam na moją stronę http://www.skuteczneodzywianie.pl/

misia_m

Re: Jesteś tym co jesz!

Postautor: misia_m » pt sty 18, 2013 11:11 am

A jak walczyć z nieprawidłową pracą jelit? Tylko zdrowym żywieniem?
Wiem, że powinno się jeść dużą ilość błonnika, ale czy to wystarczy?

Tago

Postautor: Tago » pt sty 18, 2013 7:30 pm

W prawidłowej pracy jelit na pewno jest ważny błonnik, wytestowałem to na sobie, gdy miałem problem z zaparciami.
Osobiście najbardziej pomogły mi śliwki suszone zjadane codziennie rano nad czczo :-)
Misia_m więcej na ten temat znajdziesz na tym wątku problemy-z-zaparciami-t884.html

MariuszRyłko

Postautor: MariuszRyłko » pn lis 11, 2013 11:51 pm

Bardzo ważne jest przede wszystkim to, aby usunąć z diety produkty, które mogą być nietolerowane oraz ciężkostrawne tak jak: pieczywo razowe, grube kasze, przetwory mleczne kwaszone, tłuste sery, tłuste mięsa np. baranina, wieprzowina, papryka, cebula, ogórki, warzywa suche strączkowe, ostre przyprawy. Najlepiej smażenie zamienić na gotowanie.

dorota11

Postautor: dorota11 » wt sty 14, 2014 12:40 pm

Masz rację , ale zwracajmy uwagę nie tylko na to co jemy , ale też gdzie . Na co dzień zajmuję tematyką związaną z bezpieczeństwem żywności i zapewniam , że stan higieniczny większości tanich barów szybkiej obsługi pozostawia wiele do życzenia . Zwracajcie proszę na to uwagę .

Izka
Site Admin

Postautor: Izka » pt sty 17, 2014 12:20 pm

Aby uniknąć przetworzonej i kalorycznej żywności musimy unikać tego typu miejsc. Zresztą chyba każdy o tym wie :-)
W barach szybkiej obsługi nie znajdziemy wartościowej żywności, a jak potwierdza dorota11, także stan higieniczny pozostawia dużo do życzenia.
- Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

Magdallen27

Postautor: Magdallen27 » pn mar 03, 2014 5:16 pm

Mam do Was małą prosbę :) mogłby ktoś wtawić przykładowy, tygoniowy jadłospis diety oczyszczającej? Jakie są Wasze wrażenia po zastosowaniu takiej diety?

Izka
Site Admin

Postautor: Izka » wt mar 04, 2014 11:32 am

Zapraszam do zakładki diety oczyszczające dieta-oczyszczaj-ca-f74.html
Tam znajdziesz interesujące cię informacje.

anosa

Postautor: anosa » czw sie 07, 2014 8:34 pm

To ja jestem chodzącym zdrowiem - mam nadzieję niedługo już rzeczywiście tak będzie a wiem, że jestem na dobrej drodze :)

Izka
Site Admin

Postautor: Izka » pt sie 08, 2014 3:34 pm

pozazdrościć - zdradź nam przepis na szybką rekonwalescencję :)

Wróć do „DIETA na całe życie - prawidłowe odżywianie”