Zdrowe tłuszcze

Jak się zdrowo odżywiać i nie tyć? - sposób na piękną figurę
misia_m

Zdrowe tłuszcze

Postautor: misia_m » pt sty 18, 2013 11:55 am

Ja jestem zdania, że zdrowe tłuszcze w każdej diecie są bardzo ważne. Szczególnie kwasy omega-3. Niestety w naszym pożywieniu tego typu tłuszczu jest bardzo mało. Wszędzie są utwardzone tłuszcze roślinne, tzn. tłuszcze trans, a omega-3 jak na lekarstwo - szczególnie, że rozkłada się on pod wpływem wysokiej temperatury, więc jak np. pieczemy sobie rybkę to już tych kwasów tam nie będzie...

Dlatego myślę, że najrozsądniejszym jest suplementacja odpowiednimi produktami. Najpopularniejsze są trany i tabletki pochodzenia "rybiego". Ja nie cierpię ryb, więc zaczęłam szukać dalej, żeby znaleźć coś dla siebie. Wpadłam na ten preparat
Jest fajny, bo to estry, a nie trójglicerydy kwasów tłuszczowych, które (jak potem sobie poczytałam) są polecane np. przez kardiologów.

Co Wy o tym myślicie? Suplementujecie się kwasami omega-3?

fanka14

Re: Zdrowe tłuszcze

Postautor: fanka14 » pt sty 18, 2013 7:23 pm

Kwasy omega3 nie występują tylko w rybkach. Ostatnie badania wykazują, że dużo więcej tych zdrowych tłuszczy znajduje się w siemieniu lnianym. Więc mamy alternatywę :-)
Osobiście nie jestem za suplementami, uważam, że wszystko czego potrzebuje nasz organizm znajdzie w codziennej diecie.
Jest to najkorzystniejsza w pełni naturalna forma odżywiania.

misia_m

Postautor: misia_m » pt sty 25, 2013 9:23 am

Oczywiście, że zdrowe odżywianie jest najważniejsze, ale ja jestem w zdania, że w dzisiejszych czasach nie da się odpowiednio, naturalnie żywić. Mięso, jaja itd. nie zawierają po prostu takiej ilości składników odżywczych jak kiedyś - kury, które nie są hodowane na wolnym wybiegu, krowy, które są karmione tylko paszami, a nie mogą sobie codziennie żuć trawki na łące nie będą potem pełnowartościowym mięsem. Dlatego też wygląda to tak, że mamy dużo niedoborów witamin, ale też właśnie zdrowego tłuszczu. Dlatego ja jeszcze raz zachęcę do suplementacji takimi olejami jak OmegaRegen albo wszelkimi innymi estrami nienasycownych kwasów tłuszczowych.

Tago

Postautor: Tago » sob sty 26, 2013 9:41 am

misia_m masz na pewno rację, ale główną przyczyną niedoborów jest niewątpliwie złe odżywianie naszego społeczeństwa. Jesteśmy zapracowania, zestresowani, żyjemy w ciągłym pospiechu i nawet nie mamy czasu usiąść i zjeść normalny posiłek. A jeśli już jemy to często składa się on z przetworzonej chemicznej żywności, bo tak jest szybciej i wygodniej.

Suplementy na pewno w jakiś sposób rozwiązują nasz problem niedożywienia. Łykając pigułkę dostarczamy naszemu organizmowi witamin, które nam brakuje, przynajmniej tak nam się wydaje. Jest to dużo prostsze niż zdrowe systematyczne odżywianie. Jesteśmy po prostu wygodni. Zastanawiam się, kiedy nadejdą czasy, gdy zamiast posiłku będziemy zjadać garść tabletek heheh

misia_m

Postautor: misia_m » wt sty 29, 2013 9:00 am

No właśnie ja sama pigułek nie lubię, dlatego używam oleju z omega-3 - jest przede wszystkim naturalny, mogę go dodać do posiłku (ale oczywiście nie wolno podgrzewać i zjeść należy szybko w miarę, bo te najlepsze tłuszcze szybko się rozkładają!). Dlatego myślę, że to jest dużo lepsza i rozsądna forma suplementacji.

Tago

Postautor: Tago » ndz lut 10, 2013 9:52 pm

a jaki olej używasz do smażenia?

SwojskaPiwniczka_pl

Postautor: SwojskaPiwniczka_pl » pt wrz 20, 2013 3:43 pm

Najlepszy jest moim zdaniem olej z oliwek lub nawet jeszcze zdrowiej masło klarowane,które jest o wiele lepsze w smaku i co wazne zdrowe,nie tuszy nas.

Tago

Postautor: Tago » ndz wrz 22, 2013 4:31 pm

Ja używałem kiedyś oliwy z wytłoczyn, czy to jest to samo co olej z oliwy?
Jeśli tak to szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie smażyć cebulki na takiej oliwie, zwykle używam zwykłego oleju słonecznikowego. Cebulka przysmażana na oliwie z oliwek jak dla mnie miała dość charakterystyczny smak.

dorota11

Postautor: dorota11 » wt sty 14, 2014 12:35 pm

Tago pisze:a jaki olej używasz do smażenia?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele firm oferujących patelnie do smażenia bez konieczności używania tłuszczu . Taki sposób przyrządzenia posiłku jest o wiele zdrowszy .

malwa_malwa

Postautor: malwa_malwa » śr kwie 02, 2014 11:15 am

ryby to najlepsze źródło zdrowym, wartościowych tłuszczy
carpe diem.

Wróć do „DIETA na całe życie - prawidłowe odżywianie”