Bezglutenowe obiady

incola

Bezglutenowe obiady

Postautor: incola » pt sty 08, 2016 3:14 pm

Nie masz pomysłu jaki obiad przyrządzić, ponieważ wyeliminowałaś z diety gluten? Uwielbiasz włoską kuchnię i makarony? Mamy przepis specjalnie dla Ciebie!

Przygotuj:
- kilka truskawek
- szparagi zielone
- ser kozi
- makaron penne Incola
- świeże zioła – bazylia i mięta
- szklanka śmietany 30%
- 3 łyżki startego parmezanu
- pół małej cebuli
- 2 łyżki oliwy
- sól i pieprz

Na początku przygotuj szparagi – odłam dolną część łodygi, mniej więcej 1/3 szparaga, zagotuj wodę w głęboki garnku i delikatnie posól. Gotuj przez maksymalnie 15 minut, po chwili najlepiej będzie wyciągnąć jednego i spróbować, odcedź. Makaron penne Incola ugotuj w osolonej wodzie, pamiętaj aby objętość wody przekraczała co najmniej dwukrotnie ilość gotowanego makaronu. Gotuj 6 minut, podczas odcedzania przelej makaron zimną wodą.
W garnku z głębokim dnem usmaż cebulkę, gdy będzie już zarumieniona dodaj śmietankę i zanim doprowadzisz ją do wrzenia (unikamy tego przy delikatnych sosach ze śmietanką) dodaj parmezan, mieszaj aż się roztopi. Dopraw sos solą i pieprzem, a gdy już będzie gotowy dodaj makaron i świeże, posiekane zioła. Delikatny smak sosu świetnie połączy się z dodatkami – do makaronu dodaj pokruszony ser kozi (ilość? – nieograniczona J) truskawki i najważniejsze – szparagi. Całość podaj z jeszcze większą ilością ziół – to będzie smaczny i aromatyczny obiad.

Jeżeli unikasz produktów z laktozą - śmietankę zastąp oliwą z oliwek, dodaj wtedy odrobinę czosnku, a Twoje danie będzie równie pyszne.

Rediga1

Re: Bezglutenowe obiady

Postautor: Rediga1 » pn mar 20, 2017 9:54 am

Też staram się używać zdrowe produkty bezglutenowe, chociaż oczywiście nie zawsze wychodzi. Ciekawy przepis na obiad , na pewno w tym tygodniu wykorzystam , mam nadzieje że wszystkim w domu zasmakuje. Makaron u mnie w domu jest potrawą top 1, bo każdy uwielbia:D

Izka
Site Admin

Re: Bezglutenowe obiady

Postautor: Izka » pn mar 27, 2017 8:14 pm

super przepis :-) thx
- Nie chce pani znać stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odparła Weronika.
- Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

Paulo Coelho - Zapraszam na moją stronę http://www.skuteczneodzywianie.pl/

Wróć do „Dieta bezglutenowa”