Głodówka lecznicza

W temacie m.in głodówka lecznicza, dieta sokowa itp.
Izka
Site Admin

Głodówka lecznicza

Postautor: Izka » sob lis 10, 2012 2:31 pm

„Pod pojęciem „głodówki” należy rozumieć dobrowolną rezygnację człowieka z przyjmowania wszelkiego pożywienia, a w szczególnych przypadkach również wody, na określony czas, w celu oczyszczenia organizmu, uwolnienia się od choroby lub doskonalenia duchowego. Maksymalny czas głodówki nie powinien prowadzić do wyniszczenia organizmu i wystąpienia nieodwracalnych zmian”. G.P. Małachow

Czas trwania głodówki:

Ustalony indywidualnie, przeważnie w granicach 2-3 tygodni.
Zależy to od wielu czynników (wiek, stan odżywiania, choroby towarzyszące itp.)

Przeciwwskazania:
Kacheksja, znaczne wyniszczenie organizmu.
Przewlekła niewydolność nerek i wątroby.
Ciąża i okres karmienia piersią.
Ostre stany, w których niezbędna jest pilna pomoc lekarska.
Cukrzyca insulinozależna [cukrzyca II. typu nie jest przeciwwskazaniem]
Ostre choroby zakaźne
Dzieci w okresie dorastania
Brak zaufania pacjenta do proponowanej metody leczenia.

Przypadkiem znalazłam bardzo fajny filmik odnośnie głodówki leczniczej, podaje link do strony:
glodowka.info.pl/kuracje/filmy-video.html

Proszę o opinie,czy ktoś z was miał okazję być na tego typu kuracji i jakie efekty uzyskał.
- Nie chce pani znać stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odparła Weronika.
- Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

Paulo Coelho - Zapraszam na moją stronę http://www.skuteczneodzywianie.pl/

elen44

Re: Głodówka lecznicza

Postautor: elen44 » sob gru 29, 2012 10:01 pm

Co myślicie o głodówkach? Próbowałyście tego? Moja znajoma stosuje regularnie i wygląda rewelacyjnie, choć to Pani już po 60-tce i pulchniutka!hihihi więc jak to jest z tymi głodówkami odchudzają, czy nie? :-)

madzia

Postautor: madzia » ndz mar 03, 2013 8:53 pm

Nie sadzę,aby tu chodziło o odchudzanie. Główną ideą głodówek jest oczyszczenie organizmu ze złogów i toksyn.
Oczyszczony organizm lepiej funkcjonuje, co przejawia się w polepszeniu naszego samopoczucia.
Osoby, które przeszły taką głodówkę, twierdzą, że wiele chorób i dolegliwości, które wcześniej u nich występowały ustąpiły nieodwracalnie. Oczywiście utrata wagi również, tutaj występuje - jest nieunikniona w końcu nic nie jemy, a więc nie dostarczamy kalorii. Nasz organizm czerpie zapasy z zwyrodniały tkanek i złogów, przestawia się na tzw. żywienie "wewnętrzne" - endogenne.

D4ch0l

Postautor: D4ch0l » sob mar 21, 2015 8:23 pm

Moja dziewczyna właśnie przeszła 14 dniowy post. Nie jadła absolutnie nic tylko pila wode. Schudla dosyc sporo, ale jednak głównym celem tej głodówki bylo oczyszczanie organizmu. Zobaczymy co to wszystko przynioslo... Swoje przezycia opisala na blogu.

Pozdrawiam,
Adam

karola25

Postautor: karola25 » pn kwie 13, 2015 3:15 pm

kupiłam sobie kiedyś książkę Małochowa, pod tytułem Głodówka lecznicza. Są tam opisane przypadki wyleczenia SM głodówką a nawet shizofrenii! Organizują turnusy gdzie się głoduje pod okiem specjalistów, są również przeprowadzane wykłady i konsultacje z badaniami lekarskimi. To jest bardzo interesujące. Piszą też, że jak się stosuje taką głodówkę raz w roku to gwarantują, że nie można nagle zachorować na żadne paskudztwo..

Weronika

Postautor: Weronika » pn maja 25, 2015 6:32 pm

Brzmi zachęcająco, bo oczyszczanie organizmu jest bardzo ważne, ale nie wiem, czy zdecydowałabym się na to. Nie wiem też czy jest to możliwe, kiedy ma się małe dziecko, cały dom na głowie, a do tego jeszcze pracę. Nie chciałabym np zasłabnąć czy zemdleć po 2-3 dniach stosowania takiej głodówki, a chyba jest to możliwe, jeśli nagle "nie karmi się" organizmu...

Wróć do „Dieta oczyszczająca”