Oczyszczanie organizmu z toksyn

W temacie m.in głodówka lecznicza, dieta sokowa itp.
madzia

Postautor: madzia » ndz mar 03, 2013 8:43 pm

Żyjemy w coraz bardziej zanieczyszczonym środowisku, a nasza żywność jest pełna chemii. Nic dziwnego, że pozbawieni jesteśmy energii, mamy szarą cerę, łamliwe paznokcie, wypadające włosy, problemy ze skórą i wiele różnych dolegliwości, które przyczyniają się do pogorszenia jakości naszego życia.

Nasz organizm próbuje nam w ten sposób powiedzieć, że jest z nim coś nie tak. Jak więc, temu zaradzić?
Jaka jest więc najlepsza metoda oczyszczania organizmu ze złogów i toksyn kumulujących się w nas przez długie lata?

W internecie możemy znaleźć wiele złotych środków, tabletki, mikstury i w końcu diety.
Natknęłam się ostatnio na dietę oczyszczającą dr Ewy Dąbrowskiej (dieta warzywno-owocowa), która nie tylko pozwala się pozbyć nagromadzonych toksyn, ale także leczy choroby i dolegliwości. Osobiście jeszcze nie wytestowałam.

Z domowych sposobów podobno rewelacyjny jest sok z cytryny.
Kuracja z książki Michała Tombaka, która polega na wypijaniu soku z cytryny w dość dużych ilościach.
Wygląda to następująco:
1 dzień — 1 cytryna — 10 dzień
2 dzień — 2 cytryny — 9 dzień
3 dzień — 3 cytryny — 8 dzień
4 dzień — 4 cytryny — 7 dzień
5 dzień — 5 cytryn — 6 dzień

Od pierwszego do piątego dnia zwiększamy spożywanie o jedną cytrynę, a od szóstego do dziesiątego dnia zmniejszamy o jedną cytrynę. W sumie przez 10 dni należy wypić 30 cytryn.

A wy jakie znacie metody na oczyszczanie organizmu?

Weronika

Re: Oczyszczanie organizmu z toksyn

Postautor: Weronika » pn maja 25, 2015 6:35 pm

Bardzo ciekawe, ale czy skuteczne? Gdyby samo tylko wypicie soku z cytryny miało mieć taki zbawienny wpływ, mogłabym się skusić. Chciałabym wiedzieć, czy ktoś może tego próbował i jakie ma opinie.

Tess

Postautor: Tess » pn lip 20, 2015 12:23 pm

Bardzo ciekawe! Często piję wodę z cytryną, ale tej diety nie znam. Myślę, że spróbuję od jutra :))

Tebelris

Postautor: Tebelris » pn lis 30, 2015 8:30 am

Warto sobie załatwić catering do tego całego cyklu żeby być jeszcze bardziej zdrowym, tak to ciężko sobie ogarnąć coś konkretnego. Bo ja bez tego bym nie ujechał.

Kontook963

Postautor: Kontook963 » śr gru 30, 2015 1:41 pm

Ciekawy pomysł. Ja od jakiegoś stosuje się do wskazówek ze strony Ścieżki Zdrowia http://www.sciezkidozdrowia.pl/ . Moja starsza siostra była u nich na konsultacji na temat oczyszczania układu pokarmowego i stosuje się do rad. Zrzuciła już około 8 kg. Mi nie zależy na zmniejszeniu masy ciała, ale samopoczucie po takim oczyszczaniu jest naprawdę dobre. Teraz się wysypiam i mam energię cały dzień. Polecam.

kiss765

Postautor: kiss765 » czw mar 17, 2016 5:01 pm

też pije wodę z cytryna, ale nie w takich ilościach :) Codziennie rano wypijam szklankę Piwniczanki (najlepsza składowo pod względem wapnia i magnezu więc dodatkowy plus) z cytryną i tak zaczynam dzien. rzeczywiście odkąd to robię czuję się jakoś lepiej ;)

moccatto

Postautor: moccatto » wt mar 22, 2016 2:27 pm

Najlepiej oczyszcza i od razu pozwala wrócić do równowagi woda zjonizowana. Wyrównujemy pH, a wystarczy że będziemy pić jedynie wodę :)

nowackaDor

Postautor: nowackaDor » śr kwie 20, 2016 8:53 am

słyszałam o tej diecie na oczyszczanie za pomocą cytryn od Tombaka, w sumie to z jego książki wyczytałam, tylko nie miałam jeszcze czasu aby się za to zabrać...

moonk

Postautor: moonk » śr maja 18, 2016 7:16 pm

A mi koleżanka mówiła, że miała kurację oczyszczającą ziołami amazońskimi. Niestety nie pamiętam dokładnie ich nazwy.
Dla mnie to nowość i nie słyszałam dotąd o takich roślinach ale są bezpieczne, skoro je sprzedają.

kuba12

Postautor: kuba12 » wt lis 08, 2016 9:31 am

pierwsze słyszę o takich cudach ale chyba spróbuję :D

Wróć do „Dieta oczyszczająca”